egzystowanie szczurka dzień/noc

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Jadzka01
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 17, 2016 9:04 pm

egzystowanie szczurka dzień/noc

Post autor: Jadzka01 »

Mam pytanie w sprawie egzystowania szczurka w dzień i w nocy. Czy da się "przestawić" tryb funkcjonowania szczurka... Miałam dwie siostrzyczki. Jedna w miarę dostosowała się do naszego trybu dziennego, ogólnie super przylepka do nas była i cały czas jak my egzystowaliśmy to chciała biegać i się bawić. Jej siostrzyczka, która została zawsze miała "swój świat", teraz jak jest sama robi się pieszczoch do nas. Jednak cały dzień śpi biega rano jak wstajemy z godzinkę, a wieczorem od ok 20.30 i dalej, kiedy musimy iść spać to ona zaczyna szaleć, biega po całym domu i najlepiej by latała do 1-2 w nocy. Siedzę z nią, bo mi jej szkoda, gdyż została sama bez siostrzyczki i cieszy mnie jak szaleje. Rano mam problem wstać do pracy... Czy istnieje jakaś możliwość "przestawienia" szczurka...?
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: egzystowanie szczurka dzień/noc

Post autor: Torakuta »

A czemu sama jest? Jakby miała z kim szaleć to nie trzeba by koło niej siedzieć o takich bluźnierczych godzinach :P
Nie wiem czy da się tak do końca przestawić, u mnie to wychodziło różnie w zależności od szczurów x'D Teraz mam chłopaków to wiedzą mniej więcej o jakiej godzinie się spodziewać wybiegów i zabaw ze mą... ale to wcale nie zmienia faktu że po nocach potrafią nagle dostać szaleju i wtedy skaczą po klatce, ganiają się ale nie muszę do nich wstawać bo się same sobą nawzajem zajmą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jadzka01
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 17, 2016 9:04 pm

Re: egzystowanie szczurka dzień/noc

Post autor: Jadzka01 »

Torakuta pisze:A czemu sama jest? Jakby miała z kim szaleć to nie trzeba by koło niej siedzieć o takich bluźnierczych godzinach :P
Nie wiem czy da się tak do końca przestawić, u mnie to wychodziło różnie w zależności od szczurów x'D Teraz mam chłopaków to wiedzą mniej więcej o jakiej godzinie się spodziewać wybiegów i zabaw ze mą... ale to wcale nie zmienia faktu że po nocach potrafią nagle dostać szaleju i wtedy skaczą po klatce, ganiają się ale nie muszę do nich wstawać bo się same sobą nawzajem zajmą.
Sama jest dlatego, ze jej siostrzyczka poaznie zachorowala, dwa dni przed planowana operacja musielismy podjac straszna decyzjeo jej uspieniu, gdyz cierpiala strasznie... i wet. twierdzil, ze dla jej dobra. Zastanawialismy sie, czy nie wziasc drugiej, obserwowalismy Fryni, jak sobie radzi - czy nie ma depresji, zmian w zachowaniu zasadniczo nie bylo. Zasadniczo bo absorbuje na maxa nasza uwage i jak sie nie zwraca na nia uwagi, strasznie broi ☺. No i trzeba ja glaskac, podskubywac, zaczepiac az do podskubywania pauchow... Rozgladamy sie za druga ogonka w adopcjach ale w Gdansku slabo a z zoologa wiecj nie wezmiemy.... Druga sprawa, czy sie dogadaja....
Awatar użytkownika
Torakuta
Posty: 72
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 2:59 pm
Numer GG: 50432915
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: egzystowanie szczurka dzień/noc

Post autor: Torakuta »

Warto by jej zaleźć towarzystwo, nie ma co z góry zakładać że się nie dogadają. Jam mała tak broi to miałaby z kim i nie pochłaniałaby aż tak dużo uwagi :P
Tutaj polecam zapytać:
http://szczury.org/viewforum.php?f=164
Może się jaka ładna panna znajdzie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”