Co robić!?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
werlub
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 02, 2017 5:52 pm

Co robić!?

Post autor: werlub »

Jeden z moich szczurów od jakiegoś czasu zaczał specjalnie załatwiać się tak, aby wszystko wyleciało poza klatke na podłogę.. co jest nie tak? Lucjan i Rysiu to moje poerwsze szczury dlatego potrzebuje rady
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Co robić!?

Post autor: ol. »

Tak bywa ze szczurami, że się zafiksują na jakieś miejsce, ulubiony róg ::) Możesz tam wstawić kuwetę narożną dla małych zwierząt, albo przymocować jakiś pojemnik plastikowy wypełniony ściółką.
Awatar użytkownika
Estix
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 29, 2016 8:43 pm
Lokalizacja: Września

Re: Co robić!?

Post autor: Estix »

Nie robi tego specjalnie, absolutnie! - nawet tak nie myśl :) szczury mocno znaczą teren i taka ich natura, że leją gdzie popadnie, zwłaszcza młode chłopaki. U mnie lali jak opętani pod siebie, po wszystkich piętrach klatki, do miski z ziarnami, po ścianach się lało.. i śmierdziało, a co! :)
Jak trochę podrośli, ok 5-6 m-cy, to trochę się uspokoiło, choć (rzadko ) zdarza im się lać do hamaka jak śpią, chyba nie kumają, że trzeba się obudzić na siusiu ;) lub na moją rękę - ale to raczej dlatego, że czasem muszą mi przypomnieć czyja ja jestem ;D

Spróbuj do klatki włożyć małą kuwetkę lub niskie pudełko i tylko tam wsypuj żwirek. Powinny po jakimś czasie ogarnąć, że w tym miejscu jest toaleta.. to może trochę potrwać, ale tu tylko cierpliwość może pomóc.
Jak my jesteśmy nerwowi lub zniecierpliwieni to szczurki to czują i też reagują nerwowo. A nie ma sensu się spinać - to tylko zwierzątka stworzone tak, by sikaniem zaznaczać swoją obecność :) pewnych rzeczy nie przeskoczymy, a czasem wystarczy po prostu poczekać, u nas to jakoś samoczynnie się unormowało- a i z wiekiem te siuśki przestają być takie "intensywnie pachnące" ;)

a Twoje w jakim wieku są?
ukochani [*] : Kokos Waleczny, Pixel, Dropsidło, Mef...

coraz mniej was chłopaki...
Neo, Onyx, Ibra, Dexter, Hunter
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Co robić!?

Post autor: ol. »

u nas takie wycięte pudełko plastikowe przyczepione na klipsy biurowe: http://s889.photobucket.com/user/crroco ... sort=3&o=0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”