Ciągle uchylony pyszczek

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin działu
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

Ciągle uchylony pyszczek

Postprzez Fancy » Wt lut 14, 2017 11:54 am

Nie do końca wiedziałam gdzie zamieścić ten temat, jeśli robię bałagan to przepraszam :(

Zastanawia mnie, dlaczego mój szczurek ma bardzo często otwarty pyszczek? Właściwie nie otwarty, a uchylony, o tak:
https://zapodaj.net/13fe9a46371f2.jpg.html
(wiem, że zdjęcie jakością nie powala, ale to młody szczur i zrobienie mu jakiegokolwiek zdjęcia, na którym w ogóle widać, że to szczur a nie kolorowa plama, to już sukces)
Patrzyłam na ząbki, są trochę dłuższe niż u jego brata (ten sam wiek), ale proste i patrząc po moich innych szczurach to nie za długie. Raz przyuważyłam, że zagryza je trochę na prawo, ale może po prostu taką miał minę, na co dzień jest okej.
Czy to może być oznaka jakiejś dolegliwości (niedrożny nosek, coś z płuckami?) czy taka po prostu jego naturalna słodka minka? Nie chcę mu na siłę wymyślać chorób, ale pierwszy raz się z czymś takim spotykam i nie chciałabym czegoś przeoczyć, jeśli to sygnał, że coś jest nie tak. A może to jakiś szczury gest (najczęściej otwiera tą małą gębę, jak go coś zainteresuje)?
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Fancy

Re: Ciągle uchylony pyszczek

Postprzez smeg » Wt lut 14, 2017 5:39 pm

To normalne, każdy szczur ma taki uchylony z widocznymi ząbkami, jeśli spojrzy się od dołu ;) Niepokoić powinno dopiero oddychanie otwartym pyszczkiem, połączone z osowiałością - to oznaka duszności i problemów z sercem, ale najczęściej występuje u szczurów starych lub otyłych.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
smeg

Postprzez Fancy » Pt lut 17, 2017 9:24 am

Fakt, uchylone pyszczki mają wszystkie, po prostu ten jakoś tak... bardziej ;) Ale jeśli to normalne to super, dziękuję za uspokojenie :)
Fancy

Postprzez Paul_Julian » Pt lut 17, 2017 8:27 pm

Jesli wcina twardy pokarm, to nic się nie martw :)
Szczursieny :
Sowa,Nezumi,Mink,Bubuś,Mucha,Fru-Fru
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir,Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,Trzykropka ;_;
Paul_Julian

Postprzez Fancy » So lut 18, 2017 11:20 am

Wcina wszystko co mu się pod pyszczek nasunie, żadnego problemu z gryzieniem nie zauważyłam ;)
Fancy

Powrót do Zachowania i nawyki