Ciągle uchylony pyszczek

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Ciągle uchylony pyszczek

Post autor: Fancy »

Nie do końca wiedziałam gdzie zamieścić ten temat, jeśli robię bałagan to przepraszam :(

Zastanawia mnie, dlaczego mój szczurek ma bardzo często otwarty pyszczek? Właściwie nie otwarty, a uchylony, o tak:
https://zapodaj.net/13fe9a46371f2.jpg.html
(wiem, że zdjęcie jakością nie powala, ale to młody szczur i zrobienie mu jakiegokolwiek zdjęcia, na którym w ogóle widać, że to szczur a nie kolorowa plama, to już sukces)
Patrzyłam na ząbki, są trochę dłuższe niż u jego brata (ten sam wiek), ale proste i patrząc po moich innych szczurach to nie za długie. Raz przyuważyłam, że zagryza je trochę na prawo, ale może po prostu taką miał minę, na co dzień jest okej.
Czy to może być oznaka jakiejś dolegliwości (niedrożny nosek, coś z płuckami?) czy taka po prostu jego naturalna słodka minka? Nie chcę mu na siłę wymyślać chorób, ale pierwszy raz się z czymś takim spotykam i nie chciałabym czegoś przeoczyć, jeśli to sygnał, że coś jest nie tak. A może to jakiś szczury gest (najczęściej otwiera tą małą gębę, jak go coś zainteresuje)?
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ciągle uchylony pyszczek

Post autor: smeg »

To normalne, każdy szczur ma taki uchylony z widocznymi ząbkami, jeśli spojrzy się od dołu ;) Niepokoić powinno dopiero oddychanie otwartym pyszczkiem, połączone z osowiałością - to oznaka duszności i problemów z sercem, ale najczęściej występuje u szczurów starych lub otyłych.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Ciągle uchylony pyszczek

Post autor: Fancy »

Fakt, uchylone pyszczki mają wszystkie, po prostu ten jakoś tak... bardziej ;) Ale jeśli to normalne to super, dziękuję za uspokojenie :)
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ciągle uchylony pyszczek

Post autor: Paul_Julian »

Jesli wcina twardy pokarm, to nic się nie martw :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Fancy
Posty: 105
Rejestracja: wt kwie 14, 2015 1:39 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Ciągle uchylony pyszczek

Post autor: Fancy »

Wcina wszystko co mu się pod pyszczek nasunie, żadnego problemu z gryzieniem nie zauważyłam ;)
Ze mną: Wink, Whisper, Monkey <3
Za TM: Sneezie i Pepe :( śpijcie słodko, maluszki <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”