Siostry

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ellakit
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 5:40 am

Siostry

Post autor: ellakit »

Cześć! Od wczoraj mam dwie siostry. Pierwszy raz mam dwie szczurzyce. Są młode, mają ok. 5-6 tygodni. Wczoraj jak i całą noc było spokojnie i cicho. Nad ranem usłyszałam jak jedna z nich piszczy. Zajrzałam do domku i nie wyglądało to groźnie - jedna drugą jakby iskała. Ale wyjęłam obie i sprawdziłam na wszelki wypadek czy wszystko okej i faktycznie tak było - żadnych ran, nic złego nie widać. Po chwili znów usłyszałam piski - tym razem jedna leżała na plecach a druga na niej atakując, ale bardziej ciałem niż zębami czy pazurami. W pewnym momencie, ofiara (która swoją drogą jest bardziej nieśmiała i skryta) rzuciła się na tą silniejszą i bardziej aktywną i zrobiło się małe kotłowisko, ale bez krwi i uszczerbku na zdrowiu. Teraz jest cisza, znów śpią jedna na drugiej, przytulone, jak wczoraj. Czy mimo takiego młodego wieku już zaczęła się walka o hierarchię? Czy to prawda, że dopóki nie leje się krew i nie lata sierść, nie warto ingerować, bo to zwykłe "stadno-siostrzane sprzeczki"? Wiem, że piszę we właściwym miejscu, bo macie pewnie o wiele większe doświadczenie niż ja, dlatego z czystej ciekawości i troski o dziewczyny chciałabym się uspokoić i dowiedzieć o co chodzi. :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Siostry

Post autor: IHime »

Absolutnie nie, to nie walka. Dzieci w tym wieku tak się bawią, dla nienawykłego obserwatora wygląda to czasem agresywnie, ale to tylko siostrzane przepychanki.
Powodzenia z dziewczynami!
ellakit
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 5:40 am

Re: Siostry

Post autor: ellakit »

IHime pisze:Absolutnie nie, to nie walka. Dzieci w tym wieku tak się bawią, dla nienawykłego obserwatora wygląda to czasem agresywnie, ale to tylko siostrzane przepychanki.
Powodzenia z dziewczynami!
Dokładnie, dla mnie to coś zupełnie nowego ;) Moje koty z psem też się bawią i to wcale nie cicho, a mimo to wiemy że krzywdy sobie nie wyrządzą, takie te ich pomysły na zabawy. Dzięki za odpowiedź! :)
Gusiaa90
Posty: 4
Rejestracja: wt kwie 11, 2017 8:54 am

Re: Siostry

Post autor: Gusiaa90 »

Też mam dziewczyny w takim wieku :) Na początku były przepychanki, aż wszystko latało i lekkie popiskiwanie. Bez zadrapań :) Na zmiane się przewracały, nawet jak siedziały w moim rękawie:) Poźniej leżały przytulone jak siostry albo jedna na drugiej:). Po tygodniu trochę się uspokoiły ale czasem jeszcze im się zdarzy :) Teraz większa siostra iska i myje mniejszą i zawsze spią razem :)
ellakit
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 5:40 am

Re: Siostry

Post autor: ellakit »

Gusiaa90 pisze:Też mam dziewczyny w takim wieku :) Na początku były przepychanki, aż wszystko latało i lekkie popiskiwanie. Bez zadrapań :) Na zmiane się przewracały, nawet jak siedziały w moim rękawie:) Poźniej leżały przytulone jak siostry albo jedna na drugiej:). Po tygodniu trochę się uspokoiły ale czasem jeszcze im się zdarzy :) Teraz większa siostra iska i myje mniejszą i zawsze spią razem :)
Moje też przed chwilą się myły nawzajem. Zauważyłam też że czasem przy iskaniu któraś piśnie. Być może daje znać że za mocno, albo po prostu "gadają"? No cóż, to w końcu kobiety, one zawsze będą coś do siebie miały ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”