Szczur gryzie swoje stado

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nietoperze
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 28, 2017 8:15 pm

Szczur gryzie swoje stado

Post autor: Nietoperze »

Witam.
Posiadam kilka szczurków, niedawno jeden z ogonków przyjaciela trafił pod moją opiekę, gdyż chwilowo nie mógł się nim zajmować (powód jest nieistotny). Szczur, który trafił do mnie (na imię mu Mysz) zaczął być bardzo agresywny w stosunku do moich szczurów, bójki były głośne, nieraz musiałem wstawać i ich rozdzielać, bo wyglądało to bardzo nieciekawie, bałem się, że któremuś z nich może się coś poważniejszego stać. Po jakimś czasie zauważyłem u jednego z moich szczurów dużo ran, praktycznie całe ciało miał pogryzione, drugi nie ucierpiał aż tak bardzo. Zaniepokoiło mnie jednak zachowanie Mysza, gdyż wcześniej przyjaciel nie miał z nim żadnego problemu, dogadywał się z członkami swojego stada. Jakiś czas temu zwróciłem Mysza z powrotem przyjacielowi, na początku wydawało się, że wszystko w jego zachowaniu wróciło do normy, ale od wczoraj znów zaczęło się to samo - gryzienie, skakanie po całej klatce, zaczepianie. Mysz śpi z nimi razem, ale jak coś mu się nie podoba, zaczyna gryźć do krwi. W stosunku do mnie i przyjaciela nie jest agresywny. Czym może być spowodowane takie zachowanie u Mysza? Jak temu zaradzić? Naprawdę nie chcemy, by naszym szczurom się coś stało, a nie chcielibyśmy również odseparowywać Mysza od reszty stada.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczur gryzie swoje stado

Post autor: unipaks »

A w jakim wieku jest Mysz? Może w takim, kiedy testosteron zwyżkuje i szczuras nie radzi sobie z własnymi hormonami, stając się drażliwym i agresywnym? Wówczas kastracja mogłaby pomóc.
A był badany przez weta - nic mu nie dolega? czasami ból jest powodem nagłej agresji zwierzęcia albo jakaś choroba
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Nietoperze
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 28, 2017 8:15 pm

Re: Szczur gryzie swoje stado

Post autor: Nietoperze »

unipaks pisze:A w jakim wieku jest Mysz? Może w takim, kiedy testosteron zwyżkuje i szczuras nie radzi sobie z własnymi hormonami, stając się drażliwym i agresywnym? Wówczas kastracja mogłaby pomóc.
A był badany przez weta - nic mu nie dolega? czasami ból jest powodem nagłej agresji zwierzęcia albo jakaś choroba
Mysz ma niecały rok, u weterynarza nie byliśmy, ale jeśli jego zachowanie się nie zmieni, pomyślimy o wizycie. Dziękuję za odpowiedź!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”