Nerwus wygryza dziury

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Nerwus wygryza dziury

Post autor: Dragor »

Okej, dlaczego szczur bez wyraźnego powodu wygryza dziurę w klatce na wylot? Nie rozumiem tego zachowania. Zdążyłam już zamówić nowy spód i wkładkę by się to nie powtórzyło.
Na razie umieściłam w klatce gryzaki i kolby. Kupiłam też bardzo twardą piłkę, by miały zajęcie.
Szczury są to dwie samiczki, ale tylko jeden wygryza dziury. Śpią razem, ale czasem się kłócą.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nerwus wygryza dziury

Post autor: Paul_Julian »

NIestety, u mnie to samo. Postaraj sie je bardziej zmęczyć na wybiegu, a w nowej kuwecie dodatkowo zamontuj narożne kuwetki. Moze byc np. 1 duza i 3 małe. Dodatkowo nauczą sie kuwetowac :D http://szczury.org/viewtopic.php?f=9&t=20576
Narozne kuwetki sa bardziej obłe i nie ma gdzie zahaczyć zęba.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Re: Nerwus wygryza dziury

Post autor: Dragor »

Nie uwierzysz... wygryzy dziury w kuwetach.
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nerwus wygryza dziury

Post autor: madziastan »

A to gryzonie! :D :D
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nerwus wygryza dziury

Post autor: IHime »

Uwierzę, też mam taką niszczycielkę. Trochę pomaga porządne wymęczenie na wybiegu i dużo zajęć i skrytek oraz rzeczy do niszczenia (typu kartony i szmatki) w klatce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”