[INNE] choroba, tęsknota, co robić

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Ania »

Więc jedziemy po steryd ale nie wiem jeszcze o której, men kończy pracę o 16:30 a do tego czasu jeszcze 2 i pół godzinki... może zabiorę się taxi.
Dam znać po zastrzyku
Na razie leży mi bidula w kieszeni bluzy stylu kangurka - w przedniej dużej kieszeni, jest jej obojętne czy na brzuszku, na plecach czy boku, echhh :(

Dodano po 41 minutach:

Jedziemy o 16:30, wizyta nieplanowana, Pani nas "wciśnie" w kolejkę.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ifuritka
Posty: 62
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:53 am

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: ifuritka »

Przepraszam ze pisze tak wprost ale czy czasem ni lepiej by bylo pomyslec o ulzeniu jej w cierpieniach.. Wiem ze to trudne sama nie raz usypialam swoje zwierzeta ale kiedy stan jest tragiczny to sztuczne potrzymywanie zycia to tylko przedluzanie cierpienia...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Ania »

W cierpieniach ulżę gdy zauważę, że cierpi. Na razie ewidentnie widać, że wszystko jej jedno :| I dopóki nie widać, by cierpiała - dopóty będę walczyć o Jej zdrowie.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gryska
Posty: 353
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:10 pm

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Gryska »

Aniu, trzymaj się i walcz o dziewuszkę.
Skoro jej nie zalezy, to niech Tobie zależy za nią (widzimy zresztą że tak własnie jest).
Dużo pozytywnych myśli w Waszą stronę. Choć z Krakowa daleko, ale może dotrą i pomogą :|
Emilciu.... Ty wiesz, że nie zapomnę!!!!
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Ania »

dzięki za ciepłe słowa.
Właśnie wróciliśmy...
Mała chyba ma się lepiej, bo właśnie z pozycji lezącej stanęła na 4 łapkach...
Dostała 0,1 ml sterydu, mam strzykawkę na podanie jutro.
Wetka powiedziała (wredna taka, nie spodobała mi się wcale swoim podejściem) - że powinna dostawać ten steryd CODZIENNIE - i teraz pytanie - czy jeździć codziennie, czy nie? Wg mnie podawanie sterydu codziennie to przesada ale może są stany, w których tak się leczy - czy może mi napisać ktoś, kto wie o co jej chodziło?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: ESTI »

Zalezy jaki steryd?
Bo w zaleznosci od rodzaju, wiemy ile podawac. Niektore dzialaja nawet tydzien, niektore 3 dni etc.
Moze dowiedz sie co za lek dostaal i wtedy bedziemy wiedziec.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Ania »

Fenicort

Dodano po 11 minutach:

Ile czasu czeka się na działanie sterydu?
Mała fakt - lepiej reaguje, nie jest otępiała -ale fizycznie nienajlepiej - leży na boku, nawet nie utrzymuje się na 4 łapach...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Beeata »

Kiedys wet powiedzial mi cos takiego ,ze steryd min wzmacnia dzialanie antybiotyku . Nie masz Ania nic do stracenia w tej chwili ,sama widzisz w jakim jest stanie szczur . Jesli nie bedzie dostawac sterydow to zanim antybiotyk na dobre podziala szczur moze tego nie wytrzymac . Moj dostaje codziennie ,z kazdym dniem widze poprawe i mam tylko nadzieje ,ze antybiotyk ktory dostaje poradzi sobie z choroba. Jezeli kazali codziennie podawac to moze tak trzeba?
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Ania »

Możliwe, nie wykluczam, tylko że to jest nowa lecznica a babka była a`la Zawodny (wiesz o co chodzi, coś na zasadzie "mówię przecież, zupełnie nie interesują mnie pani doświadczenia związane z lekami - jak zadałam pytanie odnośnie "dlaczego trzeba podawać codziennie" babka uśmiechnęła się pod nosem i zbyła mnie 'bo inaczej nie zadziała - to będzie 15 zł').
Dlatego pytam też tutaj, czy ona oby na pewno się nie myli, bo mi się wydawało, że niezbyt przejęła się stanem zwierzaka...
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Beeata »

Sa tu osoby na forum ,ktore pewnie wyjasnia ci to jakos dlaczego codziennie a nie np.co 3 dni.Moze sa silniejsze i slabsze sterydy? Pamietam ,ze Parszywek dostawal co 3 dzien i to byl wyrazny "kop" ,jakby byl na haju ,rzucal sie na jedzenie i picie ,byl nienaturalnie ozywiony.Pershing dostaje codziennie 1/6 tabletki i nikt by kapnal sie ze szczur jest na sterydzie .Pije jak pil,wybrzydza przy jedzeniu jak wybrzydza....Moze to chodzi o sile sterydu ...nie wiem.Prawda jest taka ,ze i najlepszym weterynarzom czesto nie udaje sie uratowac szczurka ,wiec jesli widzisz ze po sterydzie jest poprawa to moze zufaj temu wetowi .Steryd szczurka nie zabije a jesli nie zadziala atybiotyk to sama wiesz jak to sie skonczy . Gdyby twoj ciurasek chcial cokolwiek jesc moglabys do mordki mu dawac a nie kluc ,ale skoro nie je ... Trzymam kciuki za poprawe .
A tak bez sensu i zupelnie na marginesie to zauwazylam ,ze jak szczura lezy wtulona miedzy polara a moje brzucho to po kilku minutch zaczyna prawie normalnie oddychac . Moze nasze cieplo jest czyms wiecej niz tylko cieplem? Moze to lepsze jak termofor? Iva dzieki ,ze mnie pchnelas w tym kierunku .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Ania »

Dzięki wszystkim za rady i przejęcie się stanem mojej ciury...
Zwierzak nie dochodzi do siebie. Na odwrót - miewa momenty, kiedy łapie powietrze pyszczkiem (np gdy ją biorę na ręce, jak leży sama to na razie wszystko ok) - i tu się niestety kończą moje starania, nie będę czekać aż zacznie mi się dusić. Zaraz jedziemy na uśpienie :(
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: ESTI »

Oj bozie Aniu...:-(
Obrazek
Gryska
Posty: 353
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:10 pm

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Gryska »

Jest mi strasznie, strasznie przykro :(
Tobie pewnie znacznie bardziej...
3maj sie!! Naprawde zrobiłaś co mogłaś...
Emilciu.... Ty wiesz, że nie zapomnę!!!!
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Beeata »

:cry:
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

[INNE] choroba, tęsknota, co robić?

Post autor: Sandrex »

Aniu...napisz.
Przytulam...
Wake Up Little Sparrow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”