Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: Dory »

Anita nie śmieję się z tego, że mogło mu się coś stać (na szczęście nic się nie stało) - nie jestem sadystką, ale z jego późniejszych prób upiększenia ogona poprzez wyskubywanie. Muszę przyznać, że ptak prawie bez ogona wygląda śmiesznie ;) Wiem, wiem, że jestem niepoważna :twisted: .
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: mazoq »

to musiała być jakaś trauma powypadkowa :shock:
tarantulek
Posty: 75
Rejestracja: wt lut 14, 2006 1:21 pm

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: tarantulek »

Ja u swojego obudziłem instynk mordercy :khihi: jak się z nim bawiłem mały pluszowym króliczkiem :hyhy: mój się jemu na kark żucił i wciągnął do swojej kryjówki. Próbowałem królika odbić ale Gacek mi nie pozwolił. Tam mu 3 dziury zrobił :lol:
q*_*p Każdy szanujący się użytkownik powinien mieć podpis. (prawda?)
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: Maugosia »

Chciałam przeczesac moje ciury szczotką z miękkim włosiem, (takim jasnym) i hehe tez to atakowaly jak jakies bestyjki : ) gryzly i chytały łapkami. : )
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: Oleczka »

wlasnie zaczelam bawic sie z Mysia piorkiem i co soie okazalo ze mam w domu tygrysa a nie szczurka :P naprade to dla niej straszna radocha :D
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
_dirt
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 25, 2006 9:16 am

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: _dirt »

Ja muszę cały czas pilnować moich zwierzątek, mieć je na oku ( 2 papużki, 3 szczurki ). Jak tylko przyjechały do nas szczurki i sie troszkę oswoiły to zaczęły włazić do klatki papug i podbierać im proso, wtedy papugi siały panikę ale nikt nie był atakowany ..... potem, gdy chciały się zaprzyjaźnić i same przyfruwały na klatkę szczurków, to zauważyłam w nich instynkt łowiecki, teraz cały czas na nie polują :> . Mimo to ufne , odważne albo i głupie papugi cały czas kręcą sie w ich okolicy, kiedyś Dziuben wszedł do ich klatki i skończyło się to próbą oderwania jego głowy i moja interwencją. Pusia też juz nieraz była atakowana ale przez kraty więc nic się nie działo. Mimo to, teraz kiedy puszczam szczurasy żeby ganiały po podłodze, to ptaki siadają koło nich i uciekają w ostatniej chwili - a ja dostaję białej gorączki za kazdym razem jak to widzę :roll:
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: Lulu »

Mimo to, teraz kiedy puszczam szczurasy żeby ganiały po podłodze, to ptaki siadają koło nich i uciekają w ostatniej chwili - a ja dostaję białej gorączki za kazdym razem jak to widzę
to po co to robisz? trzyamanie tych zwierzat razem w ednym pomieszczeniu to juz kuszenie losu :| i niestety najprawdopodobniej zakonczy sie to tragedia jak dalej bedziesz do takich sytuacji doprowadzac..

polecam temacik: >>klik<<
Faelivrin
Posty: 60
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:31 pm

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: Faelivrin »

Ja mam nadzieję, że moja Tosia nie rzuci się na papugi, bo jak zamachają swoimi ogonkami... :hihi:
_dirt
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 25, 2006 9:16 am

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: _dirt »

No cóż, może tak nie atakuj mnie od samego początku :|
Po pierwsze studiuję i wynajmuję kawalerkę więc nie umieszczę np. papug w łazience :|
Z resztą nie robie tego, żeby kusić los, papugi były moje, szczurki mojego chłopaka i nie będę niewolić ani jednych ani drugich. Post napisałam po to, żeby potwierdzić jak szczurki reagują na piórka. Poza tym, jak juz napisałam - pilnuję :bije: , a nie dopuszczam do podobnych sytuacji gdy nie ma mnie w domu, wszyscy są wtedy pozamykani :)

Dzięki za link do tematu, teraz będę jeszcze bardziej ostrożna, bo kocham moje wszystki zwierzaczki 8)
małolata
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 15, 2004 11:36 pm
Kontakt:

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: małolata »

moje szczurasy uwielbiają sie bawic piorami.mialam kiedys takie jedno znalezione na łacae jakiejs to to ich ulubiona zabawka byla, biegaly za nim jak szalone.pozniej sie skapnelam ze dzikie ptaki moga przenosic jakies choroby i szczurasy sie moga zarazic ale nic sie nie stalo a piorko kiedys rozszarpaly:] ale moja stara szcurka św pamieci kiedys rozgryzla moja koldre i powyciagala pierze i sie bawila w tym:)
Szakira [']-12.04., Foteczka['] 11.04-13.04.06. ;(
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: Fatty »

Ja na wszelki wypadek z piórkami wole nie eksperymentować, bo w moim pokoju takie 2 pierzaste obżarciuchy mieszkają i lubie te 'fruwajce' tak więc instynktu łowieckiego szczurka wolałabym pod tym kątem nie rozbudzać(chociaż przypuszczam,że zakusy ze strony szczurków i tak będa ;) )
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: Maugosia »

[quote="Fatty"] tak więc instynktu łowieckiego szczurka wolałabym pod tym kątem nie rozbudzać(chociaż przypuszczam,że zakusy ze strony szczurków i tak będa ;) )[/quote]
Oj tak, i tak będą : )))
Mnie az zdziwienie ogarnia, jak szczur potrafi szybko zmienic stan (zachowania) w jakim sie znajduje :shock:
Obrazek
Obrazek
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: mazoq »

zszokowałam sie dzisiaj jak Arala rzuciła się na jojo :shock: no nigdy nie widziałam u niej takiego szału...
eh chyba muszę kupić nowe naprawione jojo i znowu zacząć się w to bawić :D
vanyija
Posty: 29
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 2:28 pm

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: vanyija »

:haha: nie moge :haha: ja tez sporobowalam zabawy z piorkiem z Filipkiem. oszalal momentalnie i z obledem w oczach ganial za nim tak dlugo, az mi wyszarpnal je z reki i zwial do domku. zabawa swietna, tylko ze potem zauwazylam, ze nie tylko rozszarpal je na strzepy, ale na dodatek wcinal stosine!!! (chyba tak to sie nazywa, no wiecie, ta twarda czesc). troche mnie to zmartwilo, bo nie chce zeby mu sie cos stalo. czy Wasze szczury tez zjadaja kawalki pior???
Słońce świeci za darmo wariatom od lat :)
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

Pióro, piórka, pierze - wzbudzanie łowcy

Post autor: kasia...123 »

z piorkiem nie probowalam ale moje szczury biegaja za papierkami od cukierków :) wystarczy że przed oczami machne im papierkiem a on zaszeleści.
klik <--- galeria moich uszatych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”