[KABLE] jak zabezpieczyć? Da się oduczyć? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rita

wchodzi za łóżko

Post autor: Rita »

Czesto, a teraz coraz częściej, moja Rita, gdy puszczam ją na łóżko, to odsuwa łapkami prześcieradło(od strony ściany) i toruje sobie w ten sposób drogę na podłogę :D a potem zsuwa się z łóżka na podłogę. Kiedyś mogłam ją spokojnie zostawić na łóżku, a teraz zawsze jak wracam to ona już spaceruje sobie po pokoju i przy okazji gryzie kable :D. Czy wasze szczurki też tak robią???
JaszczurkA

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: JaszczurkA »

Tak. Z moja samica bylo to samo. Poczatkowo moglam ja zostawic na biurku albo kanapie, jak podrosla nauczyla sie schodzic na podloge, biegala po pokoju i ciezko ja bylo zlapac ... Teraz juz nie trzymam samic u siebie, z kolega mamy hodowle, u siebie trzymam sobie zawsze 1 samczyka. Timon jest juz dorosly, moge go zostawic na kanapie caly dzien, on sie nigdzie nie wybiera ...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Marcin »

Oczywiscie sugestia o odpowiednim zabezpieczeniu owych "nadgryzanych" kabli jest zbedna, bo pewnie zostalo to juz zrobione? :-)
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
Yrsa

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Yrsa »

Misao tez schodzi z łóżka i biega po pokoju. Najsczesciej jednak siedzi pod łóżkiem bo mam tam zakamuflowane graty :P To istny raj dla szczurka. :D Na szczęscie nauczyła sie tez wchodzic spowrotem na łóżko jak jej sie znudzi, wiec czasami nie muszę jej łapać i robic cuda na kiju (choć sie zdarzało...). Cieszy mnie to, że ona jakoś wogóle nie zwraca uwagi na kable... uf... co za szczęscie... :D
Rita

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Rita »

Niestety Rita już zostawiła mi pamiątkę po swojej działalności w pokoju... :/ a mianowicie przegryzony kabel do myszki i głośników od kompa...:/
Było to skutkiem tego, że przez pośpiech zapomniałam zamknąć klatki...:/
A właściwie tom jak można zabezpieczyć kable:?: :?:
Yrsa

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Yrsa »

Są takie listwy specjalne podobno... mam nadzieję, że ktos tu napisze gdzie i za ile można je kupić. Ja nie mam tego problemu bo Misao jest mało zainteresowana kablami. :D
Rita

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Rita »

Czy ktoś wie, ile, co może kosztować??Gdzie można kupić, itp..??
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: niemfa »

a patrzcie moj szczoorcio zawsze wypuszczony z klatki pedzi wprost na lozko..a pozniej drazni sie ze mna, bo kiedy ja chce go zlapac to on myk! i znowu za lozkiem pare sekund i znow wychodzi ja podbiegam i historia sie powtarza :)))) moj szczoorek obgryzal tynk ze sciany, ale kupilam mu wapno (marzywno-owocowe, czy jakos tak :wink: )i juz tego nei robi :)
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Jolka

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Jolka »

Moja szczurcia uwiielbiała kiedyś biegać po łóżku i pod kołdrą... ale już jej sie to znudziło i woli siedzieć pod łóżkiem albo w skrzyni łóżka... no i jak bym jej nie pilnowała to i tak tam wlezie... dlatego do puki nie będę miała nowego łóżka (a nastąpi to niedługo) to nie wypuszczam Nelly na podłogę czy na łóżko...biega tylko po biurku i po półkach no i po mnie... a co do kabli to ich jeszcze nie ruszyła... dlatego spokojnie mogę ją np. wpuścić za telewizor (lubi tam spać jak coś oglądam bo wtedy za telewizorem jest ciepło) i wiem, że nagle mi sie telewizor nie wyłączy w skutek przegryzionych kabli... dzięki bogu jak narazie kablami sie nie zainteresowała... ale za to gryzie pościele.tzn prześcieradło, poszewki z poduszek, koc... :( i to mnie kapkę drażni... no ale cóż.. charakterku szczurka sie nie wybiera... i tak ją kocham... :)

Pozdrawiam serdecznie:
Ellendil

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Ellendil »

no a ja mam problem łóżkowy z moim garrettem. jak tylko otwieram klatke i sobie pojde to on wylazi i od razu leci na drugi koniec pokoju pod lozko. potem nie moge go stamtad wydobyc, na smakolyki nie reaguje, sam nie wychodzi i ostatnio musialem lozko (cholernie ciezkie!) podnosic zeby go wziac, po czym byl strasznie wystraszony i sie mnie bal. co robic zeby nie wlazil, albo jak go wyciagac??
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: oliwi@ »

Niestety tego że szczur wchodzi za łożko to już nie zmienisz... Jedyny sposób to nie wypuszczać go z klatki a tego byśmy chyba nie chcieli. Mój Miki na początku też siediał tylko na łóżku, a teraz biega wszędzie. Za łózko wchodzi ale jak pocmokam to przybiega do mnie aby sie pobawić ;)
Oprócz tego biega także za biórkiem, po parapetach ( raz zapomniałam zamknąć okna i z przerażeniem stwierdziłam ze szczur zajduje sie na parapecie zewnętrznym a mieszkam na 4 piętrze :shock: ), często przesiaduje za komputerem gdzie mu jest cieplutko.
Kabli wogóle nie rusza mimo że za biórkiem mam ich mase ;) Owszem siedzi czasem między nimi ale jeszcze nigdy się do nich nie dobrał ( tylko raz sie w nich zaplątał i szrpiąc się odłączył mi neta ;) ) hehe W sumie to jest bardzo grzeczny (poza tym że leje gdzie popadnie :lol: )
Yrsa

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Yrsa »

Misao po urodzeniu dzieci zrobiła sie bardzo spokojna i juz nie czai sie za łóżkiem. Jak ja wołam to wchodzi na łóżko i przybiega do mnie. To bardzo miłe bo nie boje sie jej wypuścić. Teraz moge ja ywpuscić nawet rano przed wyjsciem do pracy i nie boję sie, ze się spoźnie do roboty bo musiałam s wyciągać szczura spod łóżka.

Muszę przyznać, ze chcarakterek zmienił jej sie na lepsze. Moze to dlatego, że te małe bachory tak ją wymęczyły... :D
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Ania »

Listwy do zabezpieczania kabli sa plastikowe (najlepiej montowac je wyzej nz przy podlodze, ja mam np przy suficie - przegryzienie plastiku zajmuje szczurowi kilka sekund).
Listwy dostac mozna w kazdym sklepie wielobranzowym lub magazynach budowlanych (sklepy takie jak "Ceraimk" lub "Nomi" znajduja sie w wielu duzych miastach. Sa to sklepy z artykulami domowymi (farby, kleje, podlogi, zlewy, wanny, krany, klamki, listwy itp).

Jedna listwa zawsze bedzie leciec od podlogi w gore - wiadomo, kable zazwyczaj montuje sie przy podlodze - chodzi glownie o to, by glowna listwa rozprowadzajaca kable leciala conajmniej 30 cm w gore od podlogi.

Ceny nie znam - ale wiem, ze sa to przyslowiowe 'grosze'
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Szczursk

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Szczursk »

Jeśli chodzi o zchodzenie z łóżka to tego się nie da "wyleczyć" :). Ale jeśli chodzi o kable... :twisted: to jest sposób. Co prawda brutalny ale dobry. Wziąść na paluszek troszkę TABASCO i leciutko posmarować kable. Powinno pomóc. jak Tadek był mały to mu tak zrobiłem (więcej nie podgryzał). Chociaż tydzień temu przegryzł kabalek ładowarki do tel :P.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

wchodzi za ?ó?ko

Post autor: Ania »

Szczursk - pomysl nie bardzo, szczurom nie powoinno sie podawac przypraw, te szczegolnie ostre moga uszkodzic nie tylko kubki smakowe - szczegolnie wech.
Poza tym zwierzeta te nie sa przyzwyczajone do smakowania czegos takiego, u nas - ludzi - jest to przekazywane z pokolenia na pokolenie, przyprawy sa powoli wprowadzane do diety malego czlowieka.

Zabezpieczenie kabli to najbezpieczniejsza i najtansza metoda (wachanie i smakowanie tabasco przez szczura moze zwierze drogo kosztowac - i nas przy okazji).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”