proszę o pomoc dla Marshallinki!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

-kichanie,
-ciągłe mycie okolic narządów płciowych,
-zachowanie jak u pijanego człowieka,
-wodowstręt(przede wszystkim),
-paraliż(częściowy)przednich łapek,brak możliwości utrzymania pokarmu, kurczenie przednich łapek
-izolowanie się,
-nastroszenie sierści,
-czasami drgawki,
-apetyt obecny ale nie ma jak jeść, przy próbie jedzenia trzymanie główki bardzo nisko
-trzepanie, kręcenie głową,
- szczur nie może gryźć twardego pokarmu, zgrzyta zębami,

Moja szczura ma dokładnie takie objawy!
Mam na wtorek wizytę ale Pani dr chyba nie będzie zła, że przyjdę dzisiaj? Leczenie trzeba zacząć natychmiast, prawda? Niunia dostała bardzo podobną mieszankę(sterydy, witaminy, osłonę, leki przeciwzapalne)w piątek a w sobotę zachowywała się jak normalny szczur
Znalazłam sprawdzony sposób na wyleczenie tego zapalenia. Dziewczyna z jakiegoś forum, u której szczurasków były takie same objawy podjęła szybkie i sprawne leczenie. Oto plan leczenia:

Zapalenie mózgu:

*Bactrim- 2x dziennie
na 500g szczura 8-10 kresek insuliny dopyszczkowo(Lakcid osłonowo)

*Co 2 dni sterydy Deksamethazon+Dexafort
*Codziennie witaminy z grupy B domięśniowo

do picia nutridrink

Boję się tylko, że może mi już nie wystarczy funduszy...ale żebym się miała u mafii zapożyczać to i tak pożyczę! :) trzymajcie kciuki
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: Licho »

i jak sie ma szczurka??
Obrazek
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

Walczyłyśmy bardzo długo z dr Galganek.
Wykluczałyśmy leki za lekami(jeśli mogę to tak nazwać). W pewnym momencie weterynarz powiedziała, że pewną diagnozą jest gruczolak(doszły jeszcze objawy takie jak: ściąganie na jedną stronę, ślepota na prawe oko, przewracanie się, sunięcie brzuchem po ziemi). Ustaliłyśmy nawet, że niunia powinna zmienić klatkę na bezpieczniejszą. Płakałam i nie mogłam się opanować. Jednak dr Sabina zaproponowała jeszcze jedną opcję, która nam została. Marshallina dostała: PABI-DEXAMETHASON 1/4 tab. dziennie, ew TOLFEDYNE 1/3 tab. dziennie w razie bolesności, ENROXIL 1/4 tab. dziennie, DITRIVET 1/8 tab. dziennie. W aptece pani osłonowo na sterydy dała mi osłonowo Ranigast. Objawy ustąpiły prawie w całości już wczoraj. Szczura trzyma jedzonko w dwóch łapkach, kręgosłup się wyprostował( we wtorek był skrzywiony), odzyskała siły! Podaje jej leki z nutridrinkiem. Zamroziłam go i kilka godzin przed podaniem leku wyciągam małą porcję, rozmrażam i mam jak znalazł. Jestem strasznie szczęśliwa...chociaż wiem, że powinnam podchodzić do tego z rezerwą bo stan chorego szczurka lubi się zmieniać jak parabola. Bądźmy jednak dobrej myśli!

p.s. chociaż byłam w pewnym momencie przerażona środkami finansowymi jakie poświęciłam na leczenie mojego skarba wiem, że nie wahałabym się zrobić tego jeszcze raz! Każdemu, w przypadku tak paskudnej choroby bez pozytywnych rokowań, radziłabym walczyć :)
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: denewa »

Jesteś dzielna krewzwampira!
Czytałam wątek od początku i jestem szczerze pełna podziwu.
Gratuluję szczurci :)
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

Myślę, że każdy z tu obecnych zrobiłby to samo. Podstawą jest kompetentny weterynarz :) ...to więcej niż połowa sukcesu. W przyszłym tygodniu(przed wyjazdem na Święta) idziemy na kontrolę i po zapas lekarstw.

P.S. niepokoi mnie trochę zachowanie mojej drugiej szczury. Zaczęła sypiać tam gdzie M przy początkach swojej choroby( w siuśkach) chociaż nigdy nie spała na parterze ;/
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

napiła się wody! dużo! :D
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

Kurcze! Chyba mam strasznego pecha! U mojej drugiej syczurci, Saschy, zaczęły się wycieki poryfiryny z jednego oka. Kiedy wstaje ze snu właśnie to oczko jest strasznie malutkie, dosłownie cieniutka szczelinka ;/ wyczytałam, że to trzeba przemywać przygotowaną wodą. Tak zrobiłam. Strasznie się wkurzyła i uciekła przede mną. Ten wyciek jest niepokojący chociaż kiedy sama umyje sobie oko to wraca do normalności. Poza tym jest płochliwa i izoluje się. To bardzo dziwne bo zdarzały jej się ucieczki do innego hamaka na krótki odpoczynek ale nigdy spanie gdziekolwiek indziej poza hamakiem na samej górze;/


...a Marshallina odzyskała siły, biega i skacze na zasadzie "wszędzie mnie pełno" :)
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

pogorszyło jej się. Stało się to stopniowo od piątku kiedy zaczęła tak łapczywie pić wodę ;(
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

tzn. od soboty!
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

Doszło zapalenie płuc. Niunia strasznie schudła. Nie je, nie pije. Agonia. Leki nie działają w ogóle...a wszystko przed durne zapalenie płuc ;(


tak ją kocham, nie chcę jej stracić.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: Paul_Julian »

Biedactwo :( Mozliwe , ze trzeba będzie sie zastanowić nad skróceniem cierpienia :( czasem tylko tak można już pomóc kochanemu maluchowi :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

ale chodzi o to, ze to co jej się teraz stało to wina tylko zapalenia płuc. Ciężko mi uwierzyć, że to nieuleczalne. Wczoraj dostała leki ale w ogóle nie zadziałały.
kremzwampira
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 18, 2009 9:41 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: kremzwampira »

Temat można zamknąć.

Marshallinka za tęczowym mostem. Pomogłam jej odejść.



Nigdy tego nie robiłam ale ... [*]
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: proszę o pomoc dla Marshallinki!

Post autor: Licho »

[*]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”