[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
MartaS
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 12:27 pm

[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Post autor: MartaS »

A tak na marginesie, jesli to jest strona lecznicy weterynaryjnej...to samiczek nie mozna WYKASTROWAC...albo ja o czyms nie wiem...
Ostatnio zmieniony śr maja 17, 2006 12:53 pm przez MartaS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Post autor: Nisia »

Ale słyszłam takie określenie od weterynarzy. Mnie tez się zawsze wydawało, ze samiczki sie sterylizuje, a samców kastruje.
MartaS
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 12:27 pm

[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Post autor: MartaS »

No to moze rzeczywiscie jest to poprawne. Ja wetem nie jestem, wiec skoro tak twierdza...Ale i tak uwazam, ze samiczke sterilizowac to mozna w ostatecznosci, gdy np. nie ma szans na domek i zechce ja przygarnac ktos, kto ma same samce. A tak, to nie ma dla mnie najmniejszego sensu
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Post autor: nezu »

sterylizacja samiczek to tylko obiegowe slownictwo.

Tak naprawde samice mozna WYKASTROWAC albo WYSTERYLIZOWAC.
Kastracja u suczek i kotek polega przewaznie na usunieciu jajnikow, jajowodow oraz macicy(przy malym cieciu czasami zostawia sie macice).
Sterylizacja to o ile dobrze mi wiadomo odpowiednik wazektomii u samcow(podwiazanie nasieniowodow) czyli podwiazanie jajowodow.

Na suczkach i kotkach przewaznie przeprowadza sie wlasnie zabieg kastracji, nie sterylizacji :P

W przypadku szczurzyc przeprowadza sie wlasnie kastracje.
Moja Fabie zostala poddana temu zabiegowi przy cesarce. Usunieto jej jajniki jajowody i macice.

Mam nadzieje ze wszystkie dziewczyny szybko znajda dobre domy.
Ostatnio zmieniony wt mar 28, 2006 1:57 pm przez nezu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Post autor: krwiopij »

[quote="Nisia"]Ale słyszłam takie określenie od weterynarzy. Mnie tez się zawsze wydawało, ze samiczki sie sterylizuje, a samców kastruje.[/quote]
i samce i samice mozna zarowno kastrowac, jak i sterylizowac... roznica jest taka, ze sterylizacja polega na podwiazaniu jajowodow/nasieniowodow, a kastracja na calkowitym usunieciu jajnikow/jader... w praktyce zazwyczaj kastruje sie obydwie plcie... 'sterylizacja' samiczki to po prostu potoczna nazwa kastracji - tak sie jakos przyjelo... :) roznice ladnie pokazane sa tutaj: http://www.lecznica-arka.ozorkow.pl/porady.php

to tak odchodzac od glownego tematu... moze przeniesc ten watek to oddzielnego?

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Wto Mar 28, 2006 3:01 pm ]
I wydzielone ;) mod. LuLu
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
-megi-
Posty: 229
Rejestracja: wt mar 07, 2006 5:24 pm

[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Post autor: -megi- »

A może oni tam mają jakiś praktykujących studentów z wetu i ta sterylizacja ma na celu... naukę dla nich ??
Za tęczowym mostem FRYTKA, CHILI :*

Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Post autor: Nisia »

....kosztem czasem życia zdrowych zwierząt?
-megi-
Posty: 229
Rejestracja: wt mar 07, 2006 5:24 pm

[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Post autor: -megi- »

Ja nie popieram tego !!!
Po prostu się zastanawiałam nad sensem kastracji samic i innego powodu nie znalazłam
Za tęczowym mostem FRYTKA, CHILI :*

Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[STERYLIZACJA] a kastracja samiczek.

Post autor: merch »

Temat juz był i niemal dokładnie taka sama dyskusja , w której zresztą brałam udział i ja i nisia i parę innych osób http://szczury.org/viewtopic.php?t=8872 ... a&start=15

co do innych powód to istnieja ponoć zdrowotne np przy guzach hormonozależnych
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”