[LEKI] inhalatory na astmę

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] inhalatory na astm?

Post autor: Nisia »

Znalazałm na fancy-rats dyskusje o inhalatorach (nebulizatorach) na przewlekłe problemy oddechowe. Ucieszyłam się jak głupia, że moze coś znalazłam na sluzówkę mojej biednej Fatki, ale przeszukiwanie netu w poszukiwaniu podanych tam nazw leków wskazało, iż sa one przeznaczone dla astmatyków. Więc dla mnie chyba na nic.... Nieporozumienie nie jest związne z moją nieznajomościa języka, tylko z niepełną wiedzą wet dyskutantów.

Być moze komuś sie przyda to napiszę, co tam polecają: Salbutamol, Flixotide, Ventolin (te leki są opisywane na polskich stronach, więc pewnie do dostania w Polsce).

Polecają też Mycotil, ale nie moge znaleźć w necie jakiejś sensownej infotrmacji o tym leku. Czy ktos się z nim spotkał?

Dawkowanie (np. Salbutamol - raz dziennie), sposób podawania i cała dyskusja jest tutaj: http://www.fancy-rats.co.uk/community/v ... hp?t=37682 (przepraszam za reklamowanie innego szczurzego forum, mam nadzieję, ze brytyjskich zakaz ten nie dotyczy)?
Ostatnio zmieniony pn kwie 03, 2006 2:56 pm przez Nisia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tulpenik
Posty: 199
Rejestracja: czw sie 18, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: Szczecin

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: tulpenik »

Nisia a co dzieje sie z Twoja Fatka? Bo jesli chodzi o inhalatory i inne leki "astmatyczno-oddechowe", to mam ich caly wachlarz, ze wzgledu na moje problemy ukladu oddechowego.
Bez szczurków
Felcia [12.2004 - 11.02.2006]
Radha [7.10.2005 - 2.04.2007]
Misza [8.2005 - 13.11.2007]
http://tulpenik.fotosik.pl/albumy/85457.html
Bez psa
Fafik [29.06.2007 - 28.05.2009]
http://picasaweb.google.com/tulpenik/Fa ... directlink
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: Nisia »

Ma wysuszoną śluzówkę nosa. I utrudnia jej to oddychanie, a zbyt suche powietrze może doprowadzić nawet do zagadania.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: merch »

Moim zdaniem spróbuj ją odżywić niejako pod tym kątem , mam na myśli substancje roslinne , ktore są znane ze swoich wlaściwosci zwiekszaących wydzielanie sluzu i poprawiajace jego jakośc , teraz przychodzi mi do glowy głównie prawoslaz, babka lancetowata, bratek polny i siemie lniane ,ale moge sprobować coś poszukać.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: Nisia »

siemie lniane? i tak normalnie - masz i jedz ziarenka? a to jej pomoże na ten nosek? bo na razie pomaga tylko nawilżanie powietrza....
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: merch »

Nisia nie wiem czy pomoze, ale na pewno nie zaszkodzi w zwiazku z czym mozesz sprobowac.
M
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: Nisia »

Jakby co to siemię lniane podobno dobre na trawienie. A czy dac jej te ziarenka w postaci surowej, czy jakoś przerobione?
A i tak koło świąt planowa wizyta codwumiesięczna się szykuje. To spytam o to wetki.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: merch »

Nisia możesz dać jako domieszke do karmy suchej, można tez zmiksować zaparzyć i zrobi się taki kisiel mozna do niego dodać soku malinowego dla smaku , zobacz na co bestia będzie mieć ochote.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Arbor Vitae
Posty: 321
Rejestracja: śr maja 25, 2005 9:03 am

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: Arbor Vitae »

A probowalas kiedys soli iwonickiej i septosanu?
2-tygodniowa (nazwijmy to) kuracja, bardzo pomaga na problemy oddechowe szczurow. Jako leczenie wspomagajace i samodzielne. Polecam to najpierw, zanim siegniesz do lekow na astme.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: Nisia »

Arbor Vitae, próbowałam. Było gorzej.... Próbowałam jeszcze soli w pewnym oddaleniu od klatki, ale nie działa.

merch, dzięki, wymyśliłam. Zalewam wrzątkiem i takie miękkie chętnie je.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[LEKI] inhalatory na astmę

Post autor: krwiopij »

[quote="Arbor Vitae"]A probowalas kiedys soli iwonickiej i septosanu? [/quote]
z takimi inhalacjami sa przynajmniej dwa problemy:
1) szczur jest po nich caly mokry i rozgrzany, wiec moze sie przeziebyc po calym zabiegu...
2) dla moich zwierzat byl to wielki stres...

ale co do inhalatorow w ogole, to znalazlam kiedys taka swietna instrukcje, jak ze zwyklego ludzkiego inhalatora (takiego elektorycznego, z maska itp.) zrobic 'komore gazowa' (wybaczcie okreslenie, ale to najelepiej oddaje caly pomysl) dla szczura... instrukcja przepadla wraz z moim starym laptopem, ale poszukam i moze znajde... generalnie inhalacje to bardzo fajna sprawa i dobrze by bylo zapoznac sie blizej z tematem...

/edit
o, mam... nawet dwa... :)
Treating Rats with a Nebulizer
Medical Corner: Rat Respiratory Disease: The Use of Albuterol Treatments
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”