[INNE] nadmierne slinienie i ketamina

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[INNE] nadmierne slinienie i ketamina

Post autor: krwiopij »

pomysl na temat powstal wczoraj po rozmowie z merch... w listopadzie stracilam diabelka... maly mimo udanej operacji nie wybudzil sie z narkozy - w jego drogach oddechowych zaczely zbierac sie plyny, nie byl w stanie ich odkrztusic, ja nie potrafilam mu pomoc i prawdopodobnie sie udusil/utopil... dzieki merch i google dowiedzialam sie, ze nadmierne wydzielanie sliny to dosc typowy objaw, kiedy przestaje dzialac ketamina... ketamina jest glownym anestetykiem uzywanym do oglnego znieczulenia szczurow przed wszelkimi operacjami, wiec sprawa wydaje mi sie dosc istotna... kazdego naszego ogona moze taki problem dotknac...

co robic? merch wspominala, ze u ludzi w takich sytuacjach podaje sie atropine... google twierdzi, ze u zwierzat robi sie dokladnie tak samo... na pewno warto wiec przedyskutowac te kwestie z weterynarzem, zanim zwierzeciu poda sie narkoze... najbezpieczniej byloby poczekac w lecznicy, az szczur na tyle dojdzie do siebie, zeby byl w stanie odkrztuszac te sline... jesli sie jednak nie da, byc moze (podkreslam - byc moze) weterynarz zgodzi sie wydac dawke atropiny do domu, na wypadek, gdyby cos zlego zaczelo sie dziac np. w nocy... narkomani wstrzykuja ja sobie podskornie (wiem z google, nie mam wlasnych doswiadczen ;)), wiec pewnie i zwierzakom podskorne zastrzyki mozna dawac...

jesli problem pojawi sie, kiedy ogonek bedzie juz w domu, a atropiny nie mamy, warto miec pod reka mala, miekka gruszke, ktora trzeba regularnie odciagac zbierajace sie plyny z drog oddechowych szczurka...

porozmawiam jeszcze z weterynarzem i moze dowiem sie na ten temat czegos ciekawego... gdybyscie mieli w tym temacie jakies doswiadczenie lub spostrzezenia, prosze, piszcie... juz we wtorek dwie moje szczurzyce czeka operacja i staram sie jak najlepiej przygotowac do tych ciezkich chwil...
Ostatnio zmieniony śr maja 17, 2006 11:13 am przez krwiopij, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
olaihekate
Posty: 97
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:49 am

[INNE] nadmierne slinienie i ketamina

Post autor: olaihekate »

Mam nadzieje ,ze wszystko się uda pomyślnie i życze dużo zdrowia ogonkom:)) A swoją drogą to dobrze napisałaś o tych srodkach.
A ja i tak Cię kocham...malutka:*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”