[INNE] dziwne zachowanie - objawy choroby?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dodo
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 05, 2006 5:12 pm

[INNE] dziwne zachowanie - objawy choroby?

Post autor: Dodo »

po pierwsez witam wszytskich;)
Mam pytanie odnośnie szczura...
Moj ogon ostatnio dziwnie się zachowuje...
Zawsze byl troche leniwy,sporo jadl,niebardzo lubil wychodzic poza swoja klatke..
Pare dni temu zaczal sie bardzo dziwnie zachowywac...zaczal kichac,prychac i caly dzien siedzi na wyjsciu od klatki...za to w nocy jest najgorzej...
Dzisiaj od 3 do 7 nie spalam,poniewaz szczur zaczal skakac z klatki,na podloge co nigdy nie zdazalo mu sie,lazil po mieszkaniu,nie dal zamknac klatki.Jak ja zamykalam rzucal sie na wyjscie i chcial wyjsc...jak nie wytrzymalam to zamknelam mu wyjscie tak zeby nie mogl otworzyc,ale po 30 min. znowu wyszedl...

Nie mam pojecia co mu sie stalo,ma 1 rok i 9 mies...
nigdy nie byl specjalnie towarzyski,czasem przychodzil i wchodzil na reke,ale raczej rzadko mu sie chcial...teraz zaczal sie po prostu rzucac na czlowieka,na rece,drapac..
do tego jest mokry w okolicy pyszczka...naprawde nie mam pojecia skad mu sie to wzielo,jedynaa choroba ktora mial to bylo cos ze skora,ale jest juz dawno wyleczone...
Do tego nie bardzo teraz chce jeśc,juz nawet zadnych dropsow...czasem cos chrupnie..
A zawsze mial duzy apetyt,byl zdrowy,mial czysto w klatce..
pomocy,bo nie wiem co mam zrobic...po prostu jestem zszokowana :shock:
Ostatnio zmieniony wt cze 13, 2006 5:51 pm przez Dodo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[INNE] dziwne zachowanie - objawy choroby?

Post autor: limba »

Dodo w Warszawie jest kilku dobrych weterynarzy. Radze sie jak najszybciej udac do jednego z nich. Jutro od 10 do 15 np przyjmuje dr Wojtys. Jesli szczur charczy,nie ma apetytu to nie ma na co czekac.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Dodo
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 05, 2006 5:12 pm

[INNE] dziwne zachowanie - objawy choroby?

Post autor: Dodo »

A czy moglabys podac mi dokladny adres tego weta?
Lub jakis innych dobrych z wawy-najlepiej Ursynów
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[INNE] dziwne zachowanie - objawy choroby?

Post autor: limba »

Wszystkie adresy i telefony sa tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?t=183 .
Wiekszosc przyjmuje w okolicach Bemowa, woli. drBieecki przyjmuje na Ursynowie ale jego chyba teraz nie ma.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

[INNE] dziwne zachowanie - objawy choroby?

Post autor: PALATINA »

[quote="limba81"]drBielecki przyjmuje na Ursynowie ale jego chyba teraz nie ma.[/quote]
Nie wiem, czy go nie ma oficjalnie (jakis urlop w klinice :drap: ), bo nieoficjalnie - jest (na SGGW widziałam go wczoraj i dziś).
Warto zadzwonić, zapytać.
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[INNE] dziwne zachowanie - objawy choroby?

Post autor: Nisia »

No, ja dzwoniłam. Przyjmował wczoraj i prawdopodobnie będzie jutro. Dalej nie wiem, bo nie pytałam.
Awatar użytkownika
anbrej
Posty: 6
Rejestracja: pt maja 21, 2010 3:41 pm

Re: [INNE] dziwne zachowanie - objawy choroby?

Post autor: anbrej »

Ale czy ktoś potrafi powiedzieć co to jest? Bo mój szczur zachowuje się tak samo. 5dni temu się zaksztusił. Zaczął otwierać pyszczek i gwizdało jak oddychał. Schował się u mnie na ramieniu i czekalam aż mu przejdzie. po kilku minutach przeszło, ale mały był w szoku, więc go uspokajałam przez jakiś czas i było si. Teraz jednak od tego czasu zachowuje się tak jak w pierwszym poście. Siedzi w klatce z zamkniętymi oczami i ciężko oddycha a jak ktoś się zbliży to skacze, chce uciekać z klatki na ręce z kolei z rąk skacze na podłogę, skacze też z wysokich szafek, czego każdy szczur sie boi, zupełnie jakby chciał samobójstwo popełnić... W nocy w klatce dostaje szajby, rzuca się na pręty, wsadza pyszczek miedzy nie i szoruje nim po klatce... Czy to znaczy że coś go boli? I czy nimesulidum można dawać szczurom? Albo coś innego przeciwbólowego? Szczurek ma niecały rok i jest dość niewyrośnięty i chudy, mimo że zawsze jadł dużo. Od 5dni je bardzo mało (może się boi, że sie znów zaksztusi). Przeszedł też już zakażenie na łapce i martwicę po antybiotyku. Jeśli ktoś będzie w stanie pomóc to będę wdzięczna.
Wesza i Dr Jekyll
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [INNE] dziwne zachowanie - objawy choroby?

Post autor: nausicaa »

leć o weta! to " zakrztuszenie" to są duszności, bo szczurek ma zawalone płucka bakteriami i pewnie woda też się tam gromadzi. idź natychmiast, bo nieleczone zapalenien płuc, szczególnie, jeśli są już duszności, bardzo nszybko postępuje u szczurka i może skończyć się tragicznie.
poszukaj dobrego weta w dziale weterynarze i opatul dobrze szczurka na mróz.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”