[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Xida
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 16, 2005 12:28 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchni?te i du?e j?dra

Post autor: Xida »

Witam,
mam problem z moim najstarszym szczurkiem, ma on juz 3 lata. Zauważyłam, że ma bardzo duże (większe niż zwykle) jądra. Są spuchnięte i mają bordowo-fioletowy kolor...
Czy jest na to jakiś środek do wcierania lub inny, który można zastosować i by pomógł? :(
Ostatnio zmieniony czw lip 27, 2006 6:01 pm przez Xida, łącznie zmieniany 1 raz.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: Nisia »

Najlepiej pójdź do weta. Ale dobrego, zajmującego się gryzoniami. On określi co sie stało i powie jak leczyć?

Skąd jesteś?
Xida
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 16, 2005 12:28 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: Xida »

Tak, wiem, ale dzisiaj jest strasznie gorąco i boję się, że zasłabnie. Jestem z małego miasta, gdzie jest tylko jeden wet, który zna się przeciętnie na gryzoniach, a ja mieszkam daleko od niego. Dlatego proszę o radę w sprawie środka, może ktoś wie jak pomóc.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: Nisia »

[quote="Xida"]Tak, wiem, ale dzisiaj jest strasznie gorąco i boję się, że zasłabnie. [/quote]
Ja w takich warunkach wkładam ogona do ciemnego i przewiewnego miejsca oraz obkładam mokymi szmatkami. Do tej pory nic się nie stało.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Xida, to mogą być nawet problemy z krążeniem, żaden "środek do wcierania" w takiej sytuacji nie pomoże.
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: limba »

Jesli posiadasz aparat cyfrowy to wstaw zdjecie jak mozesz i wyslij tez maila do dr Wojtys z zalaczonym zdjeciem i opisem problemu milena@wojtys.pl
Nie zmienia to faktu ze powinnas udac sie jak najszybciej do weta.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: Matylda »

ten adres email do pani wojtys jest nieaktualny niestaty nie posiadam wlasciwego
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: limba »

Podawalam z jej strony.

milena-wojtys@acn.waw.pl drugi na bank dobry, przynajmniej ja najszczesciej go uzywam.
A BTW wystarczy zajrzec do dzialu weterynarzy ;)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Xida
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 16, 2005 12:28 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: Xida »

Dokładnie obejrzałam szczurka i...wymacałam go całego. Okazało się, że jądra nie są napuchnięte, tylko szczurasek ma wielkiego guza, który "wypycha" mu jądra do dołu, przez co wydawało się, że są takie duże... :cry: Boli go, gdy się dotyka te miejsca, biedulek... :cry: Jutro idę z nim do weta :cry: :cry: :cry: :cry:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: ESTI »

O matko jedyna...
Szybciutko do weta... nawet nie chce myslec, co sie stanie jesli guz peknie...
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: merch »

Do weta i to takiego co operuje szczurki - poczytaj w weterynarzach lub napisz skąd jesteś . Sprawa wygląda na pilną, jeśli jądra są fioletowe , to pewnie jest tam zastój , może wdać się zakazenie - tak czy innaczej najprawdopodobniej trzeba operować i to dość szybko.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Xida
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 16, 2005 12:28 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: Xida »

Tak, dzwoniłam do pani wet. Jutro lecę ze szczurkiem na 11 godzinę... Jeśli jest szansa, to szczurek będzie operowany. :cry: :cry: :cry: :cry:
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: merch »

3mam kciuki
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: ESTI »

Daj znac po wizycie...
Obrazek
Xida
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 16, 2005 12:28 pm

[NARZADY PLCIOWE I MOCZOWE] opuchnięte i duże jądra

Post autor: Xida »

Niestety mój szczurek został uśpiony. :( Okazało się, że miał złośliwego guza wokół odbytu, połączonego z jelitem i były przerzuty... Nic się nie udało zrobić :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”