[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] Wirus Rota

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
tomxx
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:02 pm

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] Wirus Rota

Post autor: tomxx »

Panuje teraz Wirus Rota (inaczej też Rotawirus) czy tym wirusem szczur może się zarazić od człowieka?Jakie są objawy u szczura?

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Sro Cze 28, 2006 8:48 pm ]
Temat przeniesiony.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony sob lip 08, 2006 1:50 pm przez tomxx, łącznie zmieniany 1 raz.
by tomxx
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] Wirus Rota

Post autor: mazoq »

[quote="tomxx"]Wirus Rota (inaczej też Rotawirus)[/quote] a co to w ogóle jest? nie słyszałam o niczym takim
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] Wirus Rota

Post autor: Viss »

ja tez nie słyszałam o niczym takim, natomist przypomniało mii się, że wetka mi mówiła, że jest baaardzo nieiwiele chorób, którymi można sie zarazic od szczura (mam tu na myśli choroby typu przeziębienie, zapalenia, itp.) i odwrotnie. Nie wiem co prawda jak to sie ma do rzeczywistości, ale taka opinie usłyszałam.
I am not from your tribe.
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] Wirus Rota

Post autor: Nisia »

mazoq pisze:a co to w ogóle jest?
Poczytałam troszkę :)
Rotawirus powoduje chorobę "biegunkową". Najczęściej atakuje małe dzieci (do 3 lat), ale są równiez szczepy, które atakują dorosłych. Ale u dorosłych choroba ma dużo łagodniejszy przebieg. Zaraźliwość jest bardzo wysoka, występuje dość wysoka śmiertelność (pewnie wśród dzieci).
Ogółem mozna powiedzieć, że to jedna z "chorób brudnych rąk", bo zakażenie następuje przez kontakt z kałem chorego, może też byc przez picie wody zanieczyszczonej tymże.
Te informacje mozna znaleźć w Wikipedii.

Nie udało mi się znaleźć (pewnie tak szukałam) pewnych danych na temat, czy zwierzęta mogą się zarazić tym od ludzi i odwrotnie. Na temat "odwrotnie" na jednej stronie piszą, że nie mozna się zarazić, a na innej piszą, że za epidemię w Chinach spowodowaną tym szczepem "dorosłych" były w dużym stopniu odpowiedzialne zwierzęta domowe (np. http://virology-online.com/viruses/Diarrhoea2.htm).
Jedno jest pewne - przeprowadzono doświadczenia na królikach, myszach, cielętach i świniach. Okazało się, że myszy były podatne na tę chorobę w ciagu pierwszych 15 dni życia, aczkolwiek zdarzały się i zachorowania wśród starszych. Ale nie napisali jaki był szczep tych wirusów. Piszą tylko, że choroba u zwierząt (zwłaszcza cielat i świń) jest podobna do choroby u ludzi (http://www.brown.edu/Courses/Bio_160/Pr ... rology.htm).

Jakby nie było - wydaje mi się, że nie warto popadać w panikę, myć ręce po każdym korzystaniu z toalety, myć warzywa i owoce oraz pić tylko przegotowaną wodę i nie będzie kłopotów.

EDIT:
RESERVOIR: Humans; animal strains of rotavirus differ from those that infect humans

ZOONOSIS: None
Czyli:
Nosiciele: Ludzie, zwierzece szczepy tego wirusa róznią sie od ludzkich.
Czy jest chorobą odzwierzęcą: nie

Z http://www.phac-aspc.gc.ca/msds-ftss/msds86e.html
Ostatnio zmieniony śr cze 28, 2006 11:33 am przez Nisia, łącznie zmieniany 1 raz.
tomxx
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:02 pm

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] Wirus Rota

Post autor: tomxx »

A salmonella? Bo ja mam podejrzenie na ten wirus Rotta,lub salmonelle,i dzisiaj wędruje do szpitala zakaźnego
by tomxx
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] Wirus Rota

Post autor: Nisia »

tomxx, wirus Rota (raczej rotawirus, nazwa wywodzi się stąd, że wirion jest kulisty) i Salmonella to zupełnie dwie różne rzeczy. Chociazby dlatego, że Salmonella jest bakterią. Chociaż fakt, dają podobne objawy (równiez czerwonka daje podobne objawy, i cholera), ale to zupełnie różne choroby.

Wszystkie te choroby to "choroby brudnych rąk" i dbanie o czystość pomaga.
tomxx
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 07, 2006 9:02 pm

[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] Wirus Rota

Post autor: tomxx »

Właśnie wróciłe ze szpitala,szczur trzyma się dobrze
by tomxx
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”