[CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: Szczurozol »

@ol.Dziękuje za udzielenie mi informacji.
Jedziemy dzisiaj do kliniki weterynaryjnej W Gliwicach,mam nadzieję że trafimy tam na fachową pomoc dla naszego Groszka.
Dam znać co i jak gdy będę wiedział jaką diagnozę postawi pan Doktor.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: ol. »

daj znać :)
poczytaj sobie jeszcze ten temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php? ... c&start=15 (naprawdę niewiele wetów, nawet tych gryzoniowych, wie jak prawidłowo rozpoznać i leczyć przysadkę, warto wtedy samemu być obczytanym w temacie i w razie czego obstawać przy leczeniu opisanym w tym temacie)
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: Szczurozol »

Wróciliśmy z kliniki weterynaryjnej z naszym Groszkiem lekarz niestety nie był w stanie postawić diagnozy :(
Zaordynował w formie zstrzyku Eurobioflor 0,1
Rapiderin 0,1
nie umiem rozczytać Comburist 0,3- Conb..0,3
Niestety w klinice nie ma lekarza specjalizującego się w gryzoniach.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: Szczurozol »

Niestety Groszek jest w ciężkim stanie,na pół przytomny ma obfite wycieki polifiryny z kanałów łzowych byliśmy ponownie u weta dostał sterydy,antybiotyk jakiś lek przeciw bólowy i jak na razie niestety bez efektów jest mi go strasznie żal bo nie wiem jak mu pomóc :'( :'( nie moc jest straszna.Karmimy i poimy Groszka ze strzykawki,wet przepisał pastę CALO-PET oraz 5 zastrzyków antybiotyku,mamy nadzieję że pomogą :( Kurna nienawidzę patrzeć na cierpienie i ta CHOLERNA NIEMOC !!!!!!!!!!!!!!!.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: ol. »

Podaliście galastop ? Przysadka to naprawdę najbardziej prawdopodobna diagnoza, a na to antybiotyk niewiele zdziała...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: unipaks »

Groszek nie przeżył niestety... :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: ol. »

:( ...
Szczurozol
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 26, 2012 9:43 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: Szczurozol »

Tak to prawda musieliśmy uśpić Groszka :'( cierpiał bardzo :'(
Pisałem we wcześniejszych postach.
Z nami -Korek,,Czarny,Biały,Lisek,Niedźwiadek,
Za Tęczowym Mostem - Groszek[*]Ciapek[*]Klakson[*]Mikrusek[*]Rudolf[*]Kapsel[*]Pieszczoch[*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: ol. »

Przykro mi :(
majeczka1890
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:58 pm

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: majeczka1890 »

Witam,

bardzo proszę o pomoc iż mój szczur Kajtek (1,5 roku) zachorował na zapalenie mózgu dostawał zastrzyki z antybiotykiem (Enroxil), steryd i witaminy (1 tydzień), od tygodnia podaję mu enroxil 15mg w domu w formie rozpuszczonej 1/3 tabletki. Jego stan znacznie się poprawił wygląda już jak by był zdrowy, ale dzisiaj zaczął wydawać dziwne dźwięki jak by szczekanie, fukanie jakby gadał sama nie wiem jak to opisać, rozmawiałam z weterynarzem i powiedział, że nie brzmi to groźnie, ale mam go obserwować. Wieczorem te wydawane dźwięki się nasiliły. Bardzo proszę o pomoc czy ktoś już się z takim czymś spotkał co to może być? czy to groźne, może go coś boli, ale nie wygląda jakby cierpiał jak go kładę na łóżku to biega tylko te dźwięki. szukałam na forum, ale nie znalazłam nic na ten temat.

pozdrawiam
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [CHOROBY BAKTERYJNE I WIRUSOWE] zapalenie mózgu

Post autor: ol. »

Nie spotkałam się żeby dźwięki jak opisujesz występowały w związku z zapaleniem mózgu, najczęściej to oznaka zapalenia dróg oddechowych. Może coś dodatkowo się przyplątało ? Lekarz osłuchiwał szczura ?
Jesteś w stanie nagrać te dźwięki ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”