[INNE] dusznosci i guz w brzuszku

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[INNE] dusznosci i guz w brzuszku

Post autor: Wadera »

Witam,
Zakładam ten temat właściwie w celu informacyjno-dokumentacyjnym, gdyż przypuszczam, że nikt nie jest w stanie mi pomóc.
Problem dotyczy młodego szczurka (4,5 mca), z natury dość lękliwego, którego opisowo nazwałam Nervi. Do domu wróciłam w niedziele 9 lipca i zastałam ogonka ze świstami w klatce piersiowej. Ogólny obraz fajny, szczurek bawi się, biega, je. Miałam wtedy nadzieje, ze jest to proste zapalenie oskrzeli wiec poleciałam w podskokach do weta.
- Niedziela:
dostał baytril i aminofilinę.
- Poniedziałek:
Powtórka baytrilu.
- Wtorek:
Poszłam do Wojtys, bo na oko czul się minimalnie gorzej. Dostał Baytril i steryd długodziałajacy. Jeśli w ciągu dwóch dni się nie poprawi - RTG na okoliczność obrzęku płuc. Podejrzewamy infekcje.
- Środa:
Enroxil dopyszcznie. Jestem dobrej mysli.
- Czwartek:
Rano wydaje się OK. Po południu - duszności (oddycha przez pyszczek i hałasuje). Pobiegłam do lokalnej lecznicy na RTG- płuca powietrzne, bez obrzęku. Dostal Bytril i aminofiline. Niestety duszności nie były związane z burzami :( Może przyczyną jest niewielki guzek w okolicy gardła? (węzeł chłonny, tarczyca?)
- Piątek:
Wizyta u Wojtyś. Bytril i Aminofilina. Ma dostawać Fortecor 1/16 tbl i Berotec co 4h.
Wyczułam w brzuszku guz, zupełnie jakby to był pełen żołądek. Może się maluch najadł?
- Sobota:
Na razie jest kiepsko. Guz jak był tak jest - zupełnie przypomina żołądek, tyle ze ogony dostały na noc tylko płatki owsiane. Prawie nic nie je, chociaż wyraźnie chciałby. Męczy się strasznie :( Nie jestem w stanie podać mu Berotecu, gdyż ucieka na sam dźwięk psiknięcia.

Jak na razie nie wiadomo co się dzieje. Duszność została określona jako wydechowa. Niewiele je i niewiele śpi chociaż biega i chętnie zwiedza mieszkanie...
Ostatnio zmieniony czw lip 27, 2006 5:47 pm przez Wadera, łącznie zmieniany 1 raz.
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[INNE] dusznosci i guz w brzuszku

Post autor: Ewqa »

Biedny szczuruś, mam nadzieję że szybko wyzdrowieje. Czy doktór Wojtyś zdiagnozowała już jakoś ten guz w brzuszku?
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[INNE] dusznosci i guz w brzuszku

Post autor: Wadera »

Myślałam, że jest po prostu najedzony więc nawet nie wspomniałam. Wet u której byłam dziś na zastrzykach powiedziała o stanie zapalnym żołądka lub powiększonych węzłach chłonnych.
Wypróżnia się normalnie, choć skąpo więc mam nadzieję, że nie jest to poważna infekcja ukłądu pokarmowego w powikłaniu po antybiotykach :/

Edit:
Takie ładne określenie: "stany zapalne oskrzeli z odczynem spastycznym".
Znalazłam również w informacjach o aminofilinie, że moze powodować stany zapalne żołądka i jest niewskazana przy wrzodach żołądka.
No i mamy kolejny problem: bez aminofiliny ogon sie duzo bardziej dusi, a aminofilina rozwala mu żołądek. Niestety nie znalazłam informacji o beta mimetykach do podawania w iniekcji, a wziewnie niestety nie da się stosować.

Ma ktoś może pożyczyć NEBULIZATOR? Przypuszczam, ze duzo mniej hałasuje od inhalatora...
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”