[PASOŻYTY] wszy i roztocze

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [PASOZYTY] wszy i roztocze

Post autor: grzesia »

Wiem, że ten temat był poruszany dawno temu(dwa lata) ale może ktoś odpowie :) Czy gnidy wszy szczurzej są mniejsze niż ludzkiej?
szczur Walenty
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 30, 2009 7:11 pm

jak wybić wszy poza klatką Walentego??????!

Post autor: szczur Walenty »

WITAM i błagam o pomoc, wróciliśmy z Walciem od weta, niby sytuacja opanowana jesli chodzi o "robalki" a tu mąż mówi że wokoło klatki iste pole bitwy i szturm małych pajęczaków....najgorzej że zainstalowały się w wielkiej skrzyni pod klatką...znacie jakieś sposoby żeby się tego pozbyć, nie wyrzucając połowy rzeczy z pokoju?????

Scalone z istniejącym tematem. /Agata
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

problem z insektami

Post autor: lolek8221 »

witam moj szczurek ma 5 miesiecy i kupilem go od znajomego .od samego poczadku sie drapie i zauwazylem bardzo male insekty przypominajace pchly ostatnio tez zauwazylem male skaleczenia w miejscach drapania .wiem ze szczury sa wrazliwe na srodki czyszczace i inne . czy jest jakis plyn na te (pchly)??mieszkam w angli i wizyta u weterynaza to kwota 50 funtow wiec prosze o pomoc z gory dziekuje
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: problem z insektami

Post autor: alken »

Kupujesz zwierzę nie mogąc mu zapewnić opieki weterynaryjnej? :-\

Poczytaj sobie, na forum są wątki o pasożytach.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: problem z insektami

Post autor: RattaAna »

zwierzakowi trzeba natychmiast pomóc, ile ma jeszcze żyć ze stworami w sierści..???? wszoły potrafią nieźle uprzykrzyć życie zwierzęciu, nie wolno go tak zostawić; sam tu nic nie zrobisz, musisz się wybrać do weta żeby konkretnie określił czy to są np. wszoły czy co innego oraz zastosował odpowiedni na to specyfik. Może trzeba podać ivermectynę, a może aplikować Insectin? wet jest nieunikniony;
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z insektami

Post autor: lolek8221 »

nie ma co biore wolne i pedze do weterynarza przyjzalem sie dokladniej skory ui w okolicach karku i barkow ma stropki pewnie wywolane drapaniem te pchelki nie maja nawed milimetra takie sa malenkie i jest ich dosc sporo oszacowalem ok 100-300
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: problem z insektami

Post autor: Czerwonaona »

Lolek napisz jak przebiegła wizyta u weta i jak się szczurasek miewa.
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z insektami

Post autor: lolek8221 »

no...:) bylem u wetka przepisal lolkowi 6 tubek plynu na wszoly 2 tubki na kark co 2 tygodnie juz jest po pierwszej i drugiej kuracji i widac ze sie mniej drapie:))
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z insektami

Post autor: lolek8221 »

no wpozadku lekaz obejzal siersc wygolil wloski przy jednej ranie cos sprawdzil mam maly problem bo mam lolka 2 miesiace i nie wiem ile on ma tak na prawde miesiecy a wazy pol kilo czy mozna to jakos sprawdzic po wadze lub po czyms innym?:)
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: problem z insektami

Post autor: pin3ska »

lolek8221 pisze:no wpozadku lekaz obejzal siersc wygolil wloski przy jednej ranie cos sprawdzil mam maly problem bo mam lolka 2 miesiace i nie wiem ile on ma tak na prawde miesiecy a wazy pol kilo czy mozna to jakos sprawdzic po wadze lub po czyms innym?:)
Pol kilo to juz spory szczurek, nie wiedząc ile szczur ma stawialabym na ponad pol roku na pewno. Masz go od malutkiego?
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: problem z insektami

Post autor: zalbi »

witam moj szczurek ma 5 miesiecy i kupilem go od znajomego
wtedy miał 5 miesięcy to teraz trzeba dodac czas, od kiedy szczurka masz.
a jesli nie, to zapytaj znajomego.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z insektami

Post autor: lolek8221 »

MAM GO OD 5 MAJA I BYL MALUTKI JAK MOJA DLON MOZLIWE ZE MA 6 MIESIECY MYSLE TEZ O KOLEZANCE DLA NIEGO ALE NIE WIEM CZY SIE ZAAKCEPTUJA:)!
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: problem z insektami

Post autor: pin3ska »

lolek8221 pisze:MAM GO OD 5 MAJA I BYL MALUTKI JAK MOJA DLON MOZLIWE ZE MA 6 MIESIECY MYSLE TEZ O KOLEZANCE DLA NIEGO ALE NIE WIEM CZY SIE ZAAKCEPTUJA:)!
a szczurek to on czy ona?

towarzysz musi byc tej samej płci!!! koniecznie !

dla samczyka samczyk, a dla samiczki samiczka :)
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Awatar użytkownika
lolek8221
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 14, 2009 11:32 pm

Re: problem z insektami

Post autor: lolek8221 »

moj szcz... to samiec a ja myslalem bardziej o samicy dla niego bo slyszalem ze szcz..-+tej samej plci moga sie gryzdz
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: problem z insektami

Post autor: Babli »

To bzdury za przeproszeniem :) . Wiem co mówię, bo mam w domu obecnie trzy stada:
* 2 kastraciki
* 4 samce
* 8 samiczek

Więc nie ma się co bać. Poza tym, chyba nie chcesz, żeby Ci się ciągle mnożyły ogonki? Samica rodzi średnio 8-14 młodych, a ciąża trwa ok 21-23 dni, więc w bardzo szybkim tempie będziesz miał ich mnóstwo. Wystarczy odpowiednio połączyć ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”