[USZY] ropa i brzydki zapach

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
andzia69
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:29 am

[USZY] ropa i brzydki zapach

Post autor: andzia69 »

Mam problem z moją szczurzycą - ma niestety ok. 2,5 roku. Najpierw okazałosię,że ma trombikule - jakieś małe czerwone robaczki na skórze -strasznie się drapała - nawet oczko sobie rozdrapywała do krwi. Potem zaczęły się problemy z uchem - zbierało się coś ropopodobnego iśmierdzi, czasem z noska leci jej krew, ma problemy z oddychaniem - ale to nie zawsze - w płucach nic nie ma. Wybrała przez 7 dni antybiotyk w zastrzyku - enrofloksacyna, antybiotyk do nosa i...nie ma poprawy(ostatni wczoraj), a mój wet nie bardzo wie co dalej - o uchu mówi ,że może to jakiś nowotwór, może jakieś ciało obce w uchu,albo bakteria. I nie wiem czy to już ostatnie dni stworzonka - może macie jakieś doświadczenie w chorobach szczurków bo ja nie bardzo - to mój pierwszy szczurek.I rtg podobno nie da się zrobić bo za mała - waży ok. 25 dkg .
Co mam z nią dalej robić????
Ostatnio zmieniony śr wrz 27, 2006 6:07 pm przez andzia69, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[USZY] ropa i brzydki zapach

Post autor: ESTI »

[quote="andzia69"]I rtg podobno nie da się zrobić bo za mała - waży ok. 25 dkg .[/quote]
Nie bardzo rozumiem jaki ma to zwiazek. Moim zdaniem trzeba zrobic przeswietlenie, aby upewnic sie co jest w uchu - szczurek cierpi, wiec jesli zadne leczenie nie pomaga, nie mozna pozwolic na bol. Jednak najpierw trzeba sie upewnic co mu dolega.
Czy nadal ma pasozyty?
Obrazek
natalii
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 27, 2010 9:37 am

Re: [USZY] ropa i brzydki zapach

Post autor: natalii »

Mój szczurek ma już ponad 2 lata. Na samym początku wydzialała mu sie z ucha ropa i brzydki zapach. Weterynarz powiedział że to zapalanie i przepisał Oridermyl. Stosowałam szczurkowi 2 razy dziennie przez jakieś 2 tyg po czym wciągu jednego dnia wyrósł mu pod uchem guz. Weterynarz dał antybiotyk i przez tydzień doustnie mu podawałam, guz sie nie zmniejszył, weterynarz wykluczył ropień i powiedział ze to zmiana nowotworowa i że z powodu umiejscowienia nie może podjąć sie operacji. Szczurkowi bardzo urósł guz, jednak był bardzo żywy i sprawny. Jednak wczoraj cos tam pękło, wylała sie brunatna ropa i guz się bardzo zmniejszył. Dodam że bardzo to śmierdzi. Co mogę zrobić ? Może to jednak nie jest guz ?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [USZY] ropa i brzydki zapach

Post autor: noovaa »

To na 100% ropień!

Konieczne jest czyszczenie, pilnowanie żeby się nie zamknął i antybiotyk. W wielu przypadkach potrzebne jest też chirurgiczne usunięcie korzenia ... miejsce jest okropne :( ... ciężko tam cokolwiek zrobić. Poczytaj o czyszczeniu ropnia.

Antybiotyk sugerowałabym zmienić, długotrwałe stosowanie jednego uodparnia bakterie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”