[PARALIZ] dziwny przypadek

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kasia514
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 9:38 am

[PARALIZ] dziwny przypadek

Post autor: Kasia514 »

poszlam do weterynarza a on dal mi tylko witaminy na siersc i co to da a pozatym cos stalo sie jej w oczko i na nie niewidzi juz jej calkiem wyschlo nie wiem co mam robicbo niechcialabym zeby cale zycie chodzila pochylona ma moze z 5 miesiacy jak cos wiecie to piszcie
Ostatnio zmieniony śr wrz 27, 2006 6:05 pm przez Kasia514, łącznie zmieniany 1 raz.
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[PARALIZ] dziwny przypadek

Post autor: bobek »

nie wiem brak mi słów
1 i OSTATNIE . idz MIGIEM do polecanego weterynarza, jesli niema w okolicy ładuj tylek do autobusu (niewiem czy cos jeszcze moze zaszkodzić szczurce)
2. POZDRAWIAM cie ale weś sie maluchem zajmij
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 11:26 am przez bobek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[PARALIZ] dziwny przypadek

Post autor: Ewqa »

[quote="Kasia514"]stalo sie jej w oczko i na nie niewidzi juz jej calkiem wyschlo[/quote]

Szczur bez jednago oka może spokojnie żyć, da sobie rade i się przystosuje. Ja miałam zupełnie ślepą szczurkę i świetnie sobie radziła.
Piszesz że oko jej wyschło, patrz czy nie robi się w nim zakażenie. Najlepiej byłoby martwe oczko usunąć chirurgicznie, ale jak nie masz takiej możliwości to trzeba baczanie obserwować.
Przede wszystkim poszukaj dobrego weta od szczurów bo nie każdy od psów i kotów zna się na specyfice gryzonii.
Według mnie witaminy to za mało, powinien dac szczurce zastrzyk ze sterydu i lekarstwo na regenerację neurologiczną. Wiem że w ten sposób działa Engystol, zwykle daje się szczurom 2 razy dziennie po 1/4 tabletki. Tylko nie dawaj szczurowi sama, ale podpowiedz to wetowi. Paraliż jest zwykle spowodowany wylewem i można to leczyć,
Zyczę zdrówka szczurkowi.

bobek zwróć uwagę na to że dzisiaj jest sobota i nie każdy wet przyjmuje, poza tym dziewczyna ma 15 lat a w tym wieku samemu samochodem sie nie jeździ do weta.

Niech przede wszystkim znajdzie weta od szczurów, bo inny może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Ostatnio zmieniony sob wrz 09, 2006 11:29 am przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PARALIZ] dziwny przypadek

Post autor: krwiopij »

Kasia514, napisz jeszcze raz, spokojnie i dokładnie, o co Ci chodziło. Ja po prostu nie rozumiem Twojej pierwszej wypowiedzi.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[PARALIZ] dziwny przypadek

Post autor: mrs.jingles »

kochani, potrzebuje szybkiej pomocy od Was....

Otylia (rok i 4miesiace) jeszcze rano byla calkiem normalna, a teraz zagladam do klatki, a ona spi w kacie, wlasciwie nie reaguje, wyjelam ja z klatki, to taka wiotka jest... Ma problemy z chodzeniem i zamkniete prawe oko. Zjadla gerberka i poszla do kata spac :(((

strasznie sie martwie, nie wiem, co moglo spowodowac takie nagle pogorszenie. Innych objawowo nie widac, nie kicha, nie oddycha glosno.... help:(
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PARALIZ] dziwny przypadek

Post autor: krwiopij »

mrs.jingles, skąd jesteś? Pędź z małą do dobrego weterynarza. To może być wylew, to może być cokolwiek. Szczurkę musi zbadać kompetentny wet.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[PARALIZ] dziwny przypadek

Post autor: mrs.jingles »

jako mrs.jingles piszemy ja i moja siostra - ja mam 6 w wawie (na weekend jestem w kielcach), Otylia jest w Kielcach. Dlatego szukam dobrego weta w kielcach.... :roll: :-(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”