[LEKI] Karsivan, Intervet

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[LEKI] Karsivan, Intervet

Post autor: AniaP »

Proszę o poradę! Czy ktoś podawał swojemu szczurkowi Karsivan? Są to tabletki (antybiotyk?), które mają pomóc mojemu Misiowi przy mikrowylewie - tak stwierdziła wetka. Poza tym dostaje już drugi dzień zastrzyki ze sterydów i BAYTRIL. Trochę się przestraszyłam bo na opakowaniu jest napisane, że są to tabletki dla psów. Co prawda mam podawać tylko 1/10 tabl. dziennie, ale wolałabym się upewnić czy ktoś to zna, żeby Misiowi nie zaszkodzić. Proszę o możliwie szybką odpowiedź!
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [LEKI] Karsivan, Intervet

Post autor: limba »

Podnosze bo bede dzis z wetka rozmawiac na temat tego leku.

Ogolne informacje o leku http://hatatitla.biz/n110320.html
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LEKI] Karsivan, Intervet

Post autor: unipaks »

Odkopuję, bo może ktoś jeszcze kiedyś będzie zainteresowany :)
Karsivan zalecono naszej szczurce ( 2lata 7miesięcy), gdy zasygnalizowałam wetowi leciutką chwiejność/niepewność chodu, dezorientacji, osłabienie sprawności łapek ( na tylne już wcześniej przyjmowała wit. B1) plus porfirynkę w oczach. Doktor Piasecki orzekł, iż w starszym wieku podobne problemy może dawać niedotlenienie mózgu i ów specyfik jest między innymi na to.
U nas zadziałał od razu - wróciło ożywienie, koordynacja, szczura poczuła przypływ sił w kończynach ( gramoli się gdzie tylko się da i nawet jej w głowie wskakiwanie i zeskakiwanie z większych niż ostatnio wysokości :) ).
Także innej naszej szczurce pomógł, gdy przy zapaleniu mózgu/wylewie (?), prócz pozytywnie działającego antybiotyku, przepisany dodatkowo Nootropil wyraźnie pogarszał sytuację - wówczas zalecono podawanie Karsivanu i poprawa była widoczna niemal natychmiast.
Dawkowanie jak widzę bywa różne: 1/16, 1/10 albo i 1/8 tabletki.
Tylko świństwo jest ciężkie do podania, a żeby działało, trzeba podawać długo - u starych szczurków chyba nawet już stale, a wciskanie strzykawką do pysia bywa ogromnie stresujące. Ostatnio udało mi się przemycić wstrętny w smaku proszek wewnątrz malutkiej kuleczki z wafelkowego nadzienia :P
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [LEKI] Karsivan, Intervet

Post autor: kinia87 »

ja sie podlacze do karsivanu.. ayi stwierdzono dzis niewydolnosc krazenia, ale zalecono az 1/4 tabletki... teraz sie zastanawiam, czy to nie za duzo? z drugiej strony na razie (kilka h od podania) brak jakiejkolwiek poprawy...Aya jest b. laba, przelewa sie przez rece, oczka przymruzone...zastanawiam sie, kiedy mozna liczyc na jakas poprawe? kiedy lek powinien zaczac dzialac?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LEKI] Karsivan, Intervet

Post autor: Kluska123 »

Remy dostawał dwa razy dziennie 1/8 tabletki, Lucky też, więc ja bym rozłożyła to na dwie dawki, nie wiem co się może zdać, jak weźmie 1/4, hm...
Poprawa była po dwóch dniach :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LEKI] Karsivan, Intervet

Post autor: unipaks »

Też daję 2x po 1/8 tabletki, zadziało drugiego dnia
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [LEKI] Karsivan, Intervet

Post autor: kinia87 »

pewnie zalezy tez od wagi, moja aya to duzy szczur (kolo 700g).
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: [LEKI] Karsivan, Intervet

Post autor: kinia87 »

i dziekuje za tak szybki odzew :) w takim razie czekam na poprawe, w chwili obecnej widze, ze juz lepiej chodzi. Ale nie moze jedzonka utrzymac w lapkach i przez to na razie jedziemy na samych gerberkach i rzeczach, ktore moze lizac, a nie gryzc...ewentualnie b. miekkie rzeczy, ktore i tak sa mielone przez 10 min :( bidulka, oby jutro bylo lepiej
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”