[CZY SZKODZI] papierosy

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
wanna
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 13, 2006 9:38 pm

[CZY SZKODZI] papierosy

Post autor: wanna »

ja się z postem wyżej nie zgadzam...
u mnie w domu cała rodzinka pali a JA NIE i nie mam zamiaru. Każdego z papierosem odganiam od siebie i szczurci ...
W ogóle palacze są strasznymi egoistami.. nikt nie myśli o innych niepalących, a teraz widzę że o szczurach też nieliczni....
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2006 7:38 pm przez wanna, łącznie zmieniany 1 raz.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

[CZY SZKODZI] papierosy

Post autor: bonsai »

[quote="wanna"]W ogóle palacze są strasznymi egoistami.. nikt nie myśli o innych niepalących, a teraz widzę że o szczurach też nieliczni....[/quote]

No nie... staram się nie palić odok osób nie palących, szczurki mają możliwość poczuć papierosy tylko jeśli wróciłam z balkonu....
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [CZY SZKODZI] papierosy

Post autor: fixatiffka »

...a moja Ślepka ma zdiagnozowaną pylicę, bo u poprzedniego właściciela była biernym palaczem... przez wiekszość swego życia.

wet oglądając zdjęcie jej płuc powiedziała: ale ona pani długo nie pożyje... :'( :'( :'(
MałaRysia
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 06, 2013 1:30 pm

Re: [CZY SZKODZI] papierosy

Post autor: MałaRysia »

Mieszkam z Dziadkiem, który niestety pali po min paczce papierosów dziennie. Niestety nie jestem w stanie namówić go do rzucenia, bo 30 lat palenia robi swoje... Myślicie, że jakby w domu był włączany wentylator w momencie palenia szczurkowi by to nie przeszkadzało? Strasznie chcę mieć szczura i bardzo poważnie rozważam tę myśl, jednak jeśli mam narazić go na niepotrzebne choroby wolę się wstrzymać :(
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: [CZY SZKODZI] papierosy

Post autor: nienazwana »

Szczury mają bardzo wrażliwy układ oddechowy i ogólnie są bardzo wrażliwe. Ale można "wymusić" na dziadku żeby nie palił przy klatce ( i przy Tobie również ;) ) i często wietrzyć uważając na przeciągi. Wentylator też pomoże. Umieścić klatkę w miejscu oddalonym od palacza ;)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [CZY SZKODZI] papierosy

Post autor: noovaa »

No niekoniecznie. Częste wietrzenie w zimę, szczurom również może szkodzić. W pomieszczeniu gdzie są szczury nie powinno być dymu papierosowego.

Zdaje się Piggi, leczyła szczura na płuca kilka miesięcy, nie przyznając się że pali w domu. Dopiero jak szczury oddała, szczur ten wyzdrowiał. Papierosy szkodzą szczurom bardziej niż dla nas.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
MałaRysia
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 06, 2013 1:30 pm

Re: [CZY SZKODZI] papierosy

Post autor: MałaRysia »

Właśnie boję się, że przeciągi też mu mogą zaszkodzić :( Chyba, że przekonam go żeby wychodził na klatke ;D
Świnka&Cezar
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 4:37 pm

Re: [CZY SZKODZI] papierosy

Post autor: Świnka&Cezar »

Normalne szkodzą na 100%, ale elektroniczne nic im nie zrobią. Niestety, pewnie nie masz elektronicznego. Jak palić, to na dworzu. To jest moje zdanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”