[ZANIEDBANIE] pasozyty

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Lorenz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 12:12 pm

[ZANIEDBANIE] pasozyty

Post autor: Lorenz »

Jestem tutaj nowy,szczura mam od kilku dni zabrałem go bratu pod swoja opikę po tym co widziałem.A mianowicie Pasek żył w garażu w klatce w niesamowitym bagnie ,ma poprzypalane wąsy to zresztą tez robota mojego (brata) :bije: .Obenie zabrałem go do swojego pokoju wyczuściłem klatkę i wyścieliłem bibułom. Zauważyłem że jego ogon jest dziwny,wygląda jakby był w strupach a przy samym początku jest biały.Uszy są z chrostami.Podejżewam że może to jest świeżb z tego co czytałem na innych stronach ale nie wiem czym to się leczy i czy napewno to jest świeżb.Karmie go wędlinami ale czytałem że raczej nie wolno.Wiem że te tematy pewnie były już poruszane ale jestem tu nowy i nie mam zabardzo czasu szukać i czytać.A właśnie czy świeżb jest zarażliwy dla człowieka,bo narazie brałem go przez rękawice.
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 1:09 pm przez Lorenz, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZANIEDBANIE] pasozyty

Post autor: ESTI »

Lorenz, po pierwsze powinienes go wziac do weta.
Skad jestes, moze polecimy Ci jakiegos specjaliste?

Szczur ma zaawansowany swierzb, ktory bardzo go oslabia, wiec jak najszybciej trzeba zaczac podawac mu ivomec, mysle, ze 3 dawki nie wystarcza w jego przypadku, ale trzeba sprawdzic jego reakcje na ten lek.

Swierzb nie jest zarazliwy.

Co do karmienia, to zakup sucha karme dla gryzoni, podawaj mu sieze owoce i warzywa, mozesz tez gotowane warzywa z gotowanym mieskiem oraz kasza, makaronem, ryzem itp - ale pamietaj wszystko bez przypraw.
Nie karm go wedlinami, gdyz szczur tak odzywiac sie nie powinien.

Czy poza tym ma jakies inne obrazenia?
Czy jest agresywny?

I spytam - gdzie sa rodzice w takich chwilach?
Twojemu bratu przydaloby sie powazne lanie lub wizyta u psychiatry, bo jesli robi krzywde zwierzeciu, to zaraz przerzuci sie na ludzi.
Obrazek
Lorenz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 12:12 pm

[ZANIEDBANIE] pasozyty

Post autor: Lorenz »

Wielkie dzięki za szybka odpowiedż.Jestem z Ząbkowic.A wracając do Paska to niewidać u niego więcej obrażeń.Jest bardzo nieufny jak go prubuje wziąć to piszczy i prubuje atakować.Własnie też podejżewałem że to świeżb,jutro postaram sie pujść z nim do jakiegoś weta.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZANIEDBANIE] pasozyty

Post autor: ESTI »

Niestety nie znam zadnego weta w Twoim miescie.

Uwazaj na to co bedzie chcial podac mu weterymarz, zaproponuj wlasnie ivomec w dawce 0,025 ml.

A czy to samiczka czy samczyk?
Tym, ze jest nie ufny na razie sie nie martw, bo po tym co przezyl minie sporo czasu zanim zaufa czlowiekowi.
Obrazek
Lorenz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 12:12 pm

[ZANIEDBANIE] pasozyty

Post autor: Lorenz »

Pasek to samczyk.
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[ZANIEDBANIE] pasozyty

Post autor: falka »

Fajnie, że zareagowałeś i przejąłeś opiekę nad szczurkiem. Na razie nie wyjmuj go, tylko dawaj mu jedzenie na łyżeczce np. gerberka lub jogurt, żeby zwierz przywyczaił się, że władasz rękę do klatki i oswoił z Twoim zapachem.

Niektórzy weterynarze nie chcą podawać ivomecu, bo jest to lek dla dużych zwierząt, ale zapisz sobie dawkę którą podała Esti i upieraj się przy tym - moja Skrętka była leczona ivomeckiem w tej dawce i rezultaty były widoczne po 2 tygodniach. Lek podaje się co tydzień. Jeśli dawka będzie za mała to nie będzie poprawy i wtedy za 3 razem można ją zwiększyć do 0,05. Czasem trzeba aż 4-6 powtórzeń przy takich paskudztwach jak świerzb. Musisz uzbroić się w cierpliwość, życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

[ZANIEDBANIE] pasozyty

Post autor: Guślarka »

Poszukaj w dziale WETERYNARZE jakiegoś weta w miejscowości w pobliżu twego miejsca zamieszkania. Może akurat coś się znajdzie?

I sprawdż czy szczur nie ma żadnych wycieków z nosa, oczu, pyszczka czy narządów rodnych oraz czy nie kicha i nie ma świszczącego oddechu, bo może to świadczyć o chorobie.
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 5:52 pm przez Guślarka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Yhmi
Posty: 90
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:14 pm

[ZANIEDBANIE] pasozyty

Post autor: Yhmi »

czy szczurek nie jest za chudy z okazji zaniedbania? jeśli twój brat trzymał go w garażu, mógł się chłopak przeziębić, zwłaszcza że podejrzewasz u niego świerzba (osłabiony organizm itp.). Zamiast wędliny (jeśli koniecznie chcesz mu dawać mięso) zaserwuj gryzoniowi gotowanego kurczaka, lub inne chude mięcho gotowane (nie smażone - za dużo tłuszczu) z dodatkiem ryżu lub kaszy. Możesz dać mu ćwiartkę jajka ugotowanego na twardo (nie obieraj ze skorupki, jak nie będzie chciał to nie zje, a jak będzie chciał to dostarczy sobie wapna), biały ser, jogurt, serek homogenizowany, gerberka, gotowane lub surowe warzywa, surowy lub ugotowany bez soli makaron, suchą karmę, biszkopty, chrupki kukurydziane flipsy naturalne, płatki kukurydziane, suchy chleb i co Ci jeszcze do głowy przyjdzie przeanalizowane pod kątem czy nie zawiera za dużo tłuszczu, cukru, przypraw i soli.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”