[Skóra] - Łysienie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
medusia
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2006 3:25 pm

[Skóra] - Łysienie

Post autor: medusia »

mam problem....szczurka mojej koleżanki zaczęła łysieć na nóżkach , szyji i miała strupek na łapce...poszła do weta to dał jej chyba antybiotyk i jakąś wode do picia...po której była mała poprawa,ale teraz znowu jest źle....mała ma apetyt normalnoie chodzi tytlko te problemy ze skórą...może ktoś wie jak pomóc?
Ostatnio zmieniony śr maja 30, 2007 11:27 am przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

RE: łysienie

Post autor: Guślarka »

Objawy pasują do pasożytów. Czy szczurka nie ma na futerku białych, nie dajacych się ściągnąc kulek przylepionych do pojedynczych włosów? Czy nie ma żadnych krost koło uszu, ogona itp.? Niech Twoja kolezanka jeszcze raz pójdzie do weta(najlepiej jakiegoś polecanego na forum) i sprawdzi, co naprawdę jest szczurce. Cały temat o pasozytach tu: http://szczury.org/viewtopic.php?t=7757 .

Jest jeszcze jedna alternatywa - szczurka moze sama sobie wygryzac futerko, ale wtedy chyba nie byłoby strupka...
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
medusia
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2006 3:25 pm

RE: łysienie

Post autor: medusia »

nie... nie ma żadnych kulek na włoskach tylko to łysienie....jak szukałam na internecie to opis pasuje mi to grzybicy....jeszcze w zoologiku pan polecił smarować ją piochtaniną....alebo kuić jakąś maść dla ludzi na świerzb i Ją smarowa....czy to nie jest zbyt pochone?Myśle,że ta maść niekoniecznie pomoże,ale żeby nie zaszkodziła ????dziękuje za link już zabieram się do czytania
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

RE: łysienie

Post autor: Guślarka »

Tak mi się jeszcze nasuneło, ze moze to być uczulenie np. na troty lub pozywienie. Wtedy trzeba wyeliminować to, co szczurkę uczula. Temat o uczulaeniach znajdziesz w spisie treści do tego działu
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

RE: łysienie

Post autor: Guślarka »

I co tam ze szczurką koleżanki?
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
medusia
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2006 3:25 pm

RE: łysienie

Post autor: medusia »

dzisiaj Ją widziałam i ma żółtą sierść....i troszke sierści na nóżkach jej odrosło,jutro dam jej puder na pasożyty,żeby Ją wysmarowała a póżniej wyczesała....no i zobaczymy jak dalej bedzie
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

RE: łysienie

Post autor: Guślarka »

Hmmm, u mnie puder na pasożyty nie podziałał. Szczur był nim traktowany kilka razy, ale specyfik robali niestety nie wybił. Poza tym chyba taki puder nie działa na świeżba? Dalej radzę, żeby pójść do dobrego weta i sprawdzić, co jest szczurce.
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
medusia
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2006 3:25 pm

RE: łysienie

Post autor: medusia »

wiem wiem .... jescze w tym tygodniu postaram sie aby szczurka trafiła do weterynarza jeszcze raz ....
medusia
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2006 3:25 pm

RE: łysienie

Post autor: medusia »

mam pytanie.....czy użycie jakiegoś areozolu na pasożyty nie zaszkodzi szczurkowi ? czy takie spryskiwacze dla zwierząt nie są dla nich szkodliwe ?
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: łysienie

Post autor: limba »

Moze zaszkodzic, tym bardziej jesli robimy to na wlasna reke. Zatrucia ze skutkiem smiertelnym preparatem Frontline (u weterynarza) niestety tez sie zdarzaly. Ja proponuje aby weterynarz podal zastrzyk z leku zawierajacego ivermektyne.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

RE: łysienie

Post autor: Guślarka »

Zatrucie Frontlinem ze skutkiem śmiertelnym zdarzyło się, gwoli ścisłości, w moim przypadku. Więc absolutnie nie polacam Frontline, zwłaszcza dla młodych szczurków!!!
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
medusia
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 15, 2006 3:25 pm

RE: łysienie

Post autor: medusia »

dziękuje za porade ;-) a co do szczurki mojej koleżanki to jest lepiej....sierść co prawda powoli,ale zaczyna odrastać ;-)
Rilla
Posty: 32
Rejestracja: śr maja 16, 2007 6:28 pm

RE: łysienie

Post autor: Rilla »

Mój Gacek ma identyczne problemy: łysienie na nóżkach i szyi, drapanie się, strupki. Poszłam do weterynarza; dał zastrzyk i kazał smarować skórę maścią Oridermyl. Myślałam, że to na grzybicę, bo sam powiedział, że prawdopodobnie to ona. Po posmarowaniu szczurka z ciekawości spojrzałam na tubkę i wyczytałam tam, że jest to maść... do uszu dla psów i kotów!! :shock: I co ja mam robić?! Czyżby wet się pomylił? W sobotę idę na kontrolę, ale nie wiem czy nie pójść jutro i tego nie wyjaśnić? Czy użyć jej jutro? A może od razu zmienić doktora?

Edit:
Okazało się, że lek jest dobry, przeciwgrzybiczy. Co najważniejsze- pomaga ^^
Ostatnio zmieniony sob maja 19, 2007 12:10 pm przez Rilla, łącznie zmieniany 1 raz.
"Reszta jest milczeniem..."

William Shakespeare
ogonnn1
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 1:03 pm

Łysienie, ale brak krostek. Przyczyna?

Post autor: ogonnn1 »

Było już tyle tych tematów, ale odnośnie tego nie znalazłam. Jeśli jednak był, to najmocniej przepraszam.
Moja Nesta, z tego co zaobserwowałam, jest przywódczynią w tym dwuszczurzym(?) stadku.
Czasami się drapie, ale po brzuszku, krost nie ma, a mimo wszystko ma ubytki w sierści na karku i grzbiecie...
Martwię się o nią. Jakiś miesiąc temu oglądała ją pani weterynarz, ale powiedziała, że nic jej nie jest, a teraz jej się to powiększa, tzn. więcej sierści jakby traciła.
Mam jakieś 2 dni na pójście z nią do pani(wyjeżdżam, zostawiam je pod opieką przyjaciółki, więc i tak będą zestresowane, a jeszcze wet..) ale czy to coś da? Bo skoro wtedy pani nic nie stwierdziła.
Czy to, że czasami 'bije' się z siostrą może być przyczyną wypadania sierści? Czy jest to może spowodowane czymś innym?
Proszę o pomoc. : )
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [Skóra] - Łysienie

Post autor: nausicaa »

a czy wetka zna się na gryzoniach?może potraktowała szczura w taki sposób, że niby obejrzała, ale tak to olała...poszukaj dobrego weta w dziale Weterynarze. skąd jesteś, bo może akurat ktoś poleci

przyczyną może być: pasożyty (poszukaj, czy coś nie łazi w sierści, czy nie ma takich białych albo czerwonych kulek w sierści, na uszkach albo na pysiu, w kącikach oczek), przebiałczenie (odstaw jogurty, białko itp.) albo to po prostu stres (może coś się w otoczeniu zmieniło). poza tym- jaką karmę dajesz? może to kwestia diety?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”