[GUZ] nad łapką

W tym dziale napisz o problemach związanych z łapkami, czy ogonem Twojego pupila.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[GUZ] nad łapką

Post autor: Mycha »

W piątek rano byłam u weta z Wiercipiętą- przeziębienie. Dostałam tabletkę którą miałam jej podawać i odziwo szybko przeszło [jutro kontrola- zapytam o nazwę leku].
Wróciłam do domu i siedziałam trochę ze szczurami. Na ogonie Ruggera wyczułam jakieś guzki. Twarde i zaczerwienione. Wczoraj rano wzięłam go na ręce i zobaczyłam że nad przednią łapką jest wyraźne wybrzuszenie- nowotwór- pomyślałam i postanowiłam zabrać go razem z Wiercipiętą w poniedziałek. Apteka wczoraj była zamknięta, więc skrzyp kupię jutro. Dziś guz jest jeszcze większy a ja nie mogę nic zrobić... Okładam go dziś innymi ziołami, po godzinie jakby się ożywił. Obecnie wygląda to tak:
Obrazek
Postanowiłam pisać tu przebieg choroby... chyba się nie obrazicie :(
Póki co będzie to w pogaduchach bo nie wiem gdzie w końcu to wyląduje... mam wrażenie że w Odeszły... [/url]
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[GUZ] nad lapka

Post autor: ESTI »

Oj nie nie nie. Napewno ten temat nie wyląduje na "odeszły", bo nie ma możliwości żeby twój ogonek gdzieś się wybrał.
Głowa do góry. Jak tylko coś będziesz wiedzieć daj znać na foru. :wink:
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[GUZ] nad lapka

Post autor: Mycha »

Kombinowałam dziś u weta ale dowiedziałam się, że Rugger już jest za stary i operacja będzie męcząca. Ja mam skrzyp i robię mu okłady... Rugger ledwo chodzi a choroba postępuje z dnia na dzień :cry:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[GUZ] nad lapka

Post autor: IVA »

Nie wiem w jakim stanie jest Twój szczurek, z tego co piszesz jest dość słaby ale ja kilka lat temu podjęłam decyzję o operowaniu dwuletniego Dino II i dzięki temu przeżył jeszcze ponad dwa lata. To był mój najdłużej zyjący szczurek, chociaż ta choroba w końcu go zabrała ale zyskał ponad 2 lata.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[GUZ] nad lapka

Post autor: Mycha »

No własnie... tylko Rugger ma już 4 lata :cry:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[GUZ] nad lapka

Post autor: IVA »

Bardzo, bardzo mi przykro, chociaż te słowa nie oddają wszystkiego :(
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

[GUZ] nad lapka

Post autor: GoHa »

oj Mycha... przykro mi bardzo ... wiem,co czujesz ... ucałuj Ruggera w nosek ode mnie...
Dobrze jest być kochanym... :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[GUZ] nad lapka

Post autor: Mycha »

No więc robię mu okłady ze skrzypu [sama znalazłam ten sposób, ale ni chciałem go wypróbowywać!]. Guz znika! Zwłaszcza zaraz po zdjęciu opatrunku ze skrzypem robi się z niego flak tłuszczuku! Niepokoi mnie jedno- coś mu wyskakuje na ogonie :?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[GUZ] nad lapka

Post autor: lajla »

skrzyp?? musi miec ciekawe wlasciwosci
ale ciesze sie ze ze guz z tamtad schodzi...
nie wiem jak napisac cos zeby na glupie nie wyszlo ale chodzi mi o to ze z jednej strony dobrze ze cos rosnie na ogonie bo jelsi ptu ptu okazal by ie to nowotwor mozesz amputowac bo napewno altwiej jest amputowac ogonek niz cos innego a i w tedy moze jeszcze dluzej pozyje :)
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[GUZ] nad lapka

Post autor: IVA »

Wiem, że podawałas ten przepis ze skrzypu teraz musze go znaleźć, bo w zyciu różnie bywa. Ciesze się, że guz znika a co do ogonka, to trudno, gdyby coś, można go obciąć pod miejscowym znieczuleniem, nie trzeba usypiać a to szczurek przetrwa nawet stary.
Moja Ogonka uszkodziła sobie ogonek, tak, że połowe trzeba było obciąć. Wet chciał robic to pod narkozą ale ja sie nie zgodziłam (było to po tym jak ze znieczulenia nie wybudziła sie Kiwusia chociaz usuniecie guza sie udało) i poprosiłam o znieczulenie miejscowe. Wet najpierw się wachał, twierdził, że jest zbyt słabe ale w końcu się zgodził. I okazało sie, że Ogonka nawet nie poczuła amputacji.
Pisze o tym, bo jeżeli guz przy łapce zniknie a ogonek trzeba by było usunąć. Po prostu nie wiem jakie masz doswiadczenia w tym względzie i tak zapobiegawczo.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Paula
Posty: 150
Rejestracja: pt lut 13, 2004 12:16 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków

[GUZ] nad lapka

Post autor: Paula »

Mycha, mam nadzieję, ze z Twoim Ruggerem będzie już wszystko dobrze skoro skrzyp działa :D Życzę dużo zdrowia Twomi ogonkom :!: I mam takie małe pytanie: nie pamiętasz przypadkiem jakie tabletki na przeziębienie dostawał(a?) Wiercipięta? Bo pomyślałam, ze może pomogły by też mojemu szczuraskowi. Pozdrawiam
zmijka24
Posty: 125
Rejestracja: pn lut 23, 2004 1:10 pm

[GUZ] nad lapka

Post autor: zmijka24 »

Mycha trzymam z was kciuki i wiem ze bedzie dobrze zobaczysz
ucalowania w nosek dla ogonka
pozdrawiam
Kasia - szczurki:Golum&Zgredek i myszka:Stuart
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[GUZ] nad lapka

Post autor: Mycha »

Guza praktycznie nie ma!!!!!!!!!!!!!!! Nie mogę w to sama uwierzyć! Rugger wygląda jak sprzed choroby! Okłady na ogonku również zaczynają pomagać i już nie tworzą się nowe brodawki! NIE MOGĘ W TO UWIERZYĆ!!!!! TO NAPRAWDĘ DZIAŁA!!!!!!!!!
Po połódniu wrzucę zdjęcia niech wszysycy to zobaczą i uwierzą lub nie... ja nie mogę uwierzyć!
Wiem jednak że jesczze coś tam siedzi, bo można to wyczuć, ale to już resztki! Jestem strasznie szczęsliwa i niewyspana... papaa :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[GUZ] nad lapka

Post autor: IVA »

Ekstra, :D :D :D :D
Może skrzyp jest tym, co ogonkom bedzie mogło pomóc, gdy wet rozkłada ręcez bezsilności :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[GUZ] nad lapka

Post autor: krwiopij »

podrap ruggera za uszkiem i ucaluj delikatnie w lepek... niech zdrowieje i trzyma sie cieplo... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łapki i ogon”