Szczurek 4 lata guz pod główka na szyji

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
samos
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 18, 2009 10:50 pm

Szczurek 4 lata guz pod główka na szyji

Post autor: samos »

Czesc. Doslownie przez noc wyszedł guz mojej szczurzynce na szyji pod główka. Nie wiem co robic, ma juz w sumie prawie 4 lata... Nie chce jej stracic. Kiedys dostala jakiegos ataku jakby blednik jej zwariowal, kazali wete uspic, nie pozwolilem, tydzien pozniej wyzdrowiala. Teraz ten guz! Pomocy, co polecacie?
Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Re: Szczurek 4 lata guz pod główka na szyji

Post autor: UprzejmaCegła »

A z jakiego miasta jesteś? Poszukaj (tutaj --> http://szczury.org/viewforum.php?f=13 ) jakichś dobrych weterynarzy i jedź z małą na oględziny.
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Szczurek 4 lata guz pod główka na szyji

Post autor: S. »

U moich szczurek guzy tez pojawiały się z dnia na dzień.
Niestety jedna się nie obudziła po narkozie.
Druga miała od razu 4 guzy (w ciągu 3 dni urosły 4 guzy wielkości fasoli jaś, najpierw 2, a po 2 dniach kolejne 2) -uśpiłam ją bo marniała pomimo kroplówek. Nie jadła i nie piła. Rak ją zżerał. Po 5 dniach podawania kroplówki 2 razy dziennie zdecydowałam, że nie można męczyć jej.
Trzecia miała jednego guza (pojawił się w ciągu 24 godzin), został usunięty w kwietniu i do dzisiaj szczurka żyje.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczurek 4 lata guz pod główka na szyji

Post autor: unipaks »

Samos, ropień też potrafi urosnąć bardzo szybko , nie zawsze musi to być guz . Tak czy owak musisz iść do naprawdę dobrego wet , warto pojechać ze szczurkiem nawet gdzieś dalej byle lekarz był kompetentny .On obejrzy i zadecyduje , co to jest i czy kwalifikuje się do zabiegu , czy jest to jakiś stan zapalny i szczurek powinien dostać właściwe lekarstwo. Niektóre zabiegi można też przeprowadzić znieczulając tlenem , żeby jak najmniej obciążać organizm ogonka. Ale znajdź jak najlepszego specjalistę od gryzoni - skąd jesteś? Szukaj w spisie wetów z różnych miast.
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
koko-1995
Posty: 24
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 3:15 pm

Re: Szczurek 4 lata guz pod główka na szyji

Post autor: koko-1995 »

Szczerze to dziwi mnie że twój szczur tak długo zyje. Ale ja także radze poszukać dobrego weta ,który nie powie że szczur jest stary i trzeba go uśpić nawet go nie oglądając.
samos
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 18, 2009 10:50 pm

Re: Szczurek 4 lata guz pod główka na szyji

Post autor: samos »

Dowiedziałem sie ile kosztuje usuwanie guza lub roznych kaszakow itp. koszt takiej kuracji to 80zł, szlak mnie trafia, bo akurat nie mam nic pieniedzy, i mam kryzys.....;//
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”