[SIERŚC I SKÓRA]Szyja bez sierści?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

[SIERŚC I SKÓRA]Szyja bez sierści?

Post autor: kwitak »

Czy to normalne, że szczurek nie ma sierści na szyi pod brodą? Moja Fiona jest łysa w tym miejscu i nie wiem czy to jest normalne.
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Szyja bez sierści?

Post autor: lajla »

mozliwe ze sobie otarla o cos lub wyrwala tzn no wiesz skubiac sie tam wiex moze miec na cos uczulenie lub ajkies pasozyty najlepiej isc z tym do weta bo jelsi to pasozyty lepiej samemu sie za to niezabierac,,,
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Szyja bez sierści?

Post autor: kwitak »

Ale przeglądałam jej futerko i nic nie zauważyłam. To wygląda jakby tak miało być, mam ją od 3 miesięcy i nie zwróciłam uwagi na to wcześniej, więc nie wiem czy miała to od początku. Klatkę wykładam siankiem. Spore jest to gołe miejsce i nie ma tam wcale sierści. Patrząc od głowy w dół ma kilka czerwonych kropeczek, jakby się podrapała np. leżąc na sianku.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szyja bez sierści?

Post autor: krwiopij »

jesli zupelnie nie ma w tym miejscu siersci, to moze to byc objawem grzybicy... co prawda zaden z moich szczurkow nigdy jej nie mial, ale moja sp. krolisia miala kiedys takie wylysiale miejsce na karku... smarowanie pimafucortem szybko pomoglo... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Szyja bez sierści?

Post autor: kwitak »

Gdzie mogę go kupić i ile kosztuje? Ale dlaczego ona to ma tylko w jednym miejscu? Muślisz, że powinnam pójść do veta?
Szczurek
Posty: 102
Rejestracja: wt cze 01, 2004 5:56 pm

Szyja bez sierści?

Post autor: Szczurek »

Radze odłożyć sianko mój pierwszy szczurek miał uczulenie na trocinki ale myśle ze Fiona nie ma ale radze zmienić ściółkę na np. dranulat dla ptaków sama takiego używam ten granulat nie jest tylko dla ptaków ale i dla gryzoni :) :D :o :lol: :wink: 8) :wink:
Pozdrowienia odemnie!
I od ogonka!
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Szyja bez sierści?

Post autor: krwiopij »

moja krolica tez miala lysa latke w jednym miejscu... to pewnie poczatkowe stadium choroby i dlatego... :)

pimafucort to lek przeciwgrzybiczny dla ludzi (masc)... ja spokojnie stosowalam go na krolicza szyjne i jamniczy nosek... skuteczny, ale nie wiem, jak to jest ze zlizywaniem... do kupienia w kazdej aptece... nie mam pojecia, ile kosztuje... moze wysterczyloby zadzownic do weta i zapytac, czy pimafucort nie zaszkodzi? jesli masz do gabinetu blisko, to pewnie bezpiecznie j byloby wybrac sie na wizyte...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Szyja bez sierści?

Post autor: kwitak »

Nie używam trocin ponieważ strasznie śmierdzą same z siebie. W sklepie też facet mi odradzał, powiedział, że jego królik zrobił sobie rankę trocinami i zdechł. Spróbuję jeszcze z granulatem. Co się dzieje, kiedy nie zacznie się leczenia tylko zignoruje objawy?
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Szyja bez sierści?

Post autor: kwitak »

Chyba powinnam przejść do działu "objawy i leczenie". Właśnie przeczytałam posty na temat grzybicy i opisane tam objawy nie przypominają tych które ma Fiona. Nawet nie wiem czy to choroba czy to jej uroda :( . Co mam zrobić? Nie ma żadnych plamek ani nie drapie się do krwi.
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Szyja bez sierści?

Post autor: Beeata »

nie sadze zeby to byla taka uroda.Pokaz szczura wetowi ,za sama porade nie powinien cie skasowac
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szyja bez sierści?

Post autor: Alispo »

a moze sobie wytarla siersc,moze ma sklonnosci do gryzienia klatki i wsadzania ryjka miedzy prety?mojego chlopaka szczurzyca wlasnie tak wytarla sobie siersc pod broda..
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Szyja bez sierści?

Post autor: kwitak »

[quote="Alispo"]a moze sobie wytarla siersc,moze ma sklonnosci do gryzienia klatki i wsadzania ryjka miedzy prety?mojego chlopaka szczurzyca wlasnie tak wytarla sobie siersc pod broda..[/quote]Ciągle wsadza ryjek między pręty i gryzie kratki, ale wydaje mi się, że to jest za duże i za nisko żeby od tego sobie wytarła. To gołe miejsce ma w okolicy "dekoltu" taki prostokącik o wymiarach 1cm na 2cm.
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Szyja bez sierści?

Post autor: kwitak »

Vet powiedział, że to nie wygląda na grzybicę, ale na alergię. Dał Fionie zastrzyk i płyn do smarowania (ABACIL).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”