[URAZ?] Ciągłe mycie pyszczka, wyginanie grzbietu. [filmik]

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

[URAZ?] Ciągłe mycie pyszczka, wyginanie grzbietu. [filmik]

Post autor: sophiya »

Mam 2 szczurki, jedna z nich zaczęła się dziwnie rano zachowywać - myć ospale pyszczek, zastygać w ruchu, "szyć" w powietrzu łapkami, mrużyć oczy i chodzić z wygiętym grzbietem. I porfiryna w obfitych ilościach. Mam wrażenie, że ma problem z pogryzieniem pokarmu, ale nie jestem pewna czy to kwestia ospałości, czy bólu. Poleciałam od razu do Oazy, ale pani wet nie mogła nic poradzić, bo się szczurzyna ożywiła w nowym miejscu. Uszy, oczy, pyszczek są w porządku. Dostałyśmy lek na zmniejszenie ewentualnego obrzęku - podejrzewamy upadek z wysokości, a mycie pyszczka jest rzekomo reakcją na stres.
Ale nie jestem tego wcale pewna, niepokoi mnie jej ospałość. Teraz wyszła wreszcie z klatki, ożywiła się trochę.

Nagrałam filmik, może ktoś miał podobną sytuację, albo ma pomysł co jest przyczyną.

http://www.youtube.com/watch?v=xa5IOpEWOEs

objawy zaczynają się w 00:30
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [URAZ?] Ciągłe mycie pyszczka, wyginanie grzbietu. [filmik]

Post autor: Paul_Julian »

To jakoś wygląda na uraz neurologiczny ...jakas taka nieobecna jest . To mycie pyszczka to moze być z powodu porfiryny , ale to machanie łapkami jest zaskakujące .
Moze pokaż pani wet ten filmik i postaraj sie nagrac jakies inne . Nie pamiętam ,c zy wyginanie grzbietu nei jest po wylewowe .
Lepiej , zeby ktoś bardziej w temacie się wypowiedział , ja tylko mam takie małe domysły .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [URAZ?] Ciągłe mycie pyszczka, wyginanie grzbietu. [filmik]

Post autor: sophiya »

Dziękuję za odpowiedź. Za Twoja radą wysłałam pytanie do Lecznicy Ogonek. Poczytam jeszcze o wylewach.
Zauważyłam, że kiedy chodzi, podnosi się wysoko na łapkach.
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: [URAZ?] Ciągłe mycie pyszczka, wyginanie grzbietu. [filmik]

Post autor: *Delilah* »

Też myślę, że moze byc problem neurologiczny..
Albo może jakiś ropień w pyszczku, skoro nie może gryzc, wyglada jakby chciała wyjąć coś uwierającego z pyszczka.
(moje się tak zachowują, kiedy np niechcący wraz z jedzeniem pochłoną jakiegoś kłaczka). Jeżeli mruży oczy, to zapewne ją coś boli..
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [URAZ?] Ciągłe mycie pyszczka, wyginanie grzbietu. [filmik]

Post autor: sophiya »

Dzięki Delilah i powiem Ci, że masz w dużej mierze rację. Za radą susu i Viss odwiedziłam dr. Jałonicką i co się okazało? Della ma nadłamane ząbki góne i zaropiałe dziąsła. W poniedziałek idziemy na zabieg usunięcia ząbali. Zdjęcie rentgenowskie pokaże jak wysoko są złamane - od tego zależy, czy wycinamy z korzeniem.
Dostała zastrzyk, jutro dostanie drugi.

Dzięki za pomoc !
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [URAZ?] Ciągłe mycie pyszczka, wyginanie grzbietu. [filmik]

Post autor: Paul_Julian »

Jak dobrze , że już wszystko wiadomo ! Kciukam za powodzenie zabiegu !
A czy jak sie jej usunie ząbki, to będzie tylko obcięcię czy całe usunie ??? :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”