[OCZY] brak gałki, ropienie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[OCZY] brak gałki, ropienie

Post autor: Dagaz »

Nefi ma a raczej nie ma jednego oka. Wziełam ją już taką ze sklepu. Myślałam że oko się zagoi a nawet zrośnie ale nie ma tak dobrze. Mała ma już ponad 5 mies. a z okiem ciągle są problemy. Często ropieje zdarza się że krwawi, choć niezbyt mocno. Ciągle jest sklejone ropą. Wiem że troche późno myśle co z tym robić ale powoli sytuacja zaczyna się komplikować. Czy ktoś ma pomysł jak to zaleczyć ?? Albo przynajmniej żeby nie ropiło.
Ostatnio zmieniony śr mar 14, 2007 11:03 am przez Dagaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: jokada »

usunąć :? - znaleśc dobrego weta i zoperować szczura
jezeli i tak na to oko nie widzi :?
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: IVA »

Rzeczywiście troche późno - nie piszesz jednak czy coś stosowałaś.
Moją Piratkę II również dostałam w sklepie ze zranionym oczkiem. Natychmiast poszłam z nią do weta i dał jej krople do oczu Gentamicin 0,3 % - Vet (dla psów i kotów) oczka nie udało sie uratowac bo stan tez był juz zbyt powazny jak ją dostałam ale rana została zasuszona i nie ma problemów a obyło się bez zabiegu z narkozą.
Tak jak Aś uważam, że jak najszybciej do dobrego weta i niech podejmnie decyzję.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: jokada »

gentamycyna - to antybiotyk - czyli jest sens stosowania takich leków jezeli jest to infekcja wirusowa
więc jeżeli gałka oczna jest mocno uszkodzona to i tak nie pomoże to odbudować się oku, tylko wyleczy infekcje
uszkodzone oko może sprawiać szczurze ból, w końcu to nerwy, no i bliskość mózgu :?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: krwiopij »

coz, nic dodac, nic ujac... rozejrzyj sie za dobrym weterynarzem, bo z tego oka nic juz raczej nie bedzie... szczurca na pewno edzie bez niego lepiej - bol ustanie, a straci niewiele, bo oczka i tak sa slabym narzadem zmyslu... spokojnie poradzi sobie z jednym i z wasikami... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: Mada »

obowiązkowa jest wizyta u weta. oko usuwa się i powiekę zaszywa. tak że szczurek wygląda jakby miał zamknięte okio. Pytałam o to dr Wojtyś bo jeden z moich szczurków nie widzi na jedno oczko, które zaczyna źle wyglądać. Koniecznie musisz się z nią wybrać do weta. Jeżeli pojawi się stan zapalny kto wie co się może stać. Powodzenia
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: Dagaz »

Wiec tak z okiem nic nie robiłam bo go nie ma zupelnie. Ono tylko ropieje i czasem krwawi. Tak to wygląda:
http://szczury.org/album_pic.php?pic_id=108
Sprzedawca powiedział że nie wie co się jej stało, po prostu pewnego dnia zobaczył że nie ma oka. Dlatego ją wziełam, takie małe słodkie biedactwo, ale co ciekawe była jedną z tych najbardziej rozrabiających i ruchliwych szczurków. Co do bólu oka to wątpie żeby to ją bolało, przeszkadza na pewno. Ale kiedy oglądam jej oko jest spokojna więc myślę że to ją nie boli.
Ostatnio zmieniony śr mar 14, 2007 11:04 am przez Dagaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: ESTI »

Jaka śliczna malusia. :wink:
Szybciutko powiedz jej, że jest wprost urocza!!!!!!!

A co do oczka, to ja sobie myślę, że doputy ją nie boli, wszystko może być OK! Gorzej bylo by gdyby cierpiala. A przecież wiadomo, że szczurki nie widzą najlepiej. Miejmy więc nadzieję, że wszystko zagoji się jak należy, a scurcia będzie szczęśliwa pomimo okaleczenia. :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: Dagaz »

Małej przekazałam. Na pewno ją nie boli, ale tak se myśle czy tego by nie przemywć czymś, żeby to ropieć przestało. Nie wiem czy to jej przeszkadza ale mi na pewno.
Ostatnio zmieniony śr mar 14, 2007 11:04 am przez Dagaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: Angua »

Popieram, lepiej idz z tym do weta. Rana powinna byc sucha i zagojona, w zadnym razie nie powinna ropieć ani krwawic. Moze tam cos sie dostalo, jakis paproch czy zdzbło i przeszkadza w gojeniu... U ludzi na infekcje oczu stosuje sie neomycynę w maści 1% i roztwor kwasu bornego 3%, ale lepeij spytaj lekarza. Na pewno mozesz przemywać oczko sola fizjologiczną, zeby usuwac ropę i skrzepy.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
Guśka
Posty: 69
Rejestracja: sob lut 28, 2004 3:17 pm

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: Guśka »

Przepraszam ze tak sie wtrace, ale tak przeczytlam ten temat a moja szczura od poczatku tez ma problemy z okiem. Od weta tez dostalam krople Gentamicin i zkrapialam, i ropienie przeszlo ale ostatnio z oka lecaial poryfiryna a dzis krew i to sporo, moze Niu nie widzi na to oko? Krople juz nie pomagaja a weci nie zbyt przejmuja sie tym oczkiem, jakby to byla blacha sprawa a mi sie wydaje ze to cos powaznego, bo mala zaczela takze potrzasac glowa (wtedy wlasnie ochlapala mnie krwia) i dziwnie sie zachowuje.
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: Beeata »

Guska,kaz weterynarzowi zajrzec do uszu i to nie tak "rzucic okiem" ,ale niech wez wezmie wziernik i obejrzy .Potrzasanie glowa = problemy z uchem lub uszami .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: Dagaz »

Jednego jestem pewna Nefi na pewno głową nie potrząsa i na to oko jest ślepa. Ale wygląda na to że większość z was radzi mi wizytę u weta, więc chyba trzeba będzie iść.
A jeszcze pytanie czy te kropelki są drogie ?? Mój portfel zrobił sobie wakacje, więc z forsą słabiutko ;)
Ostatnio zmieniony śr mar 14, 2007 11:05 am przez Dagaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Karolcia
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 26, 2004 12:41 pm

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: Karolcia »

Jestem pewna że jeśli nie pomogą to napewno nie zaszkodzą okłady z rumianku , może być taki w ekspresie, trzeba zalać wrzątkiem odczekać aż ostygnie i zamoczyc w nim watke. Ja jestem alergikiem i co wiosne musze takie okłady robić bo mi strasznie oczy ropieją i naprawde 3 dni i mam spokój.
A szczurek naprawde śliczny :D
karolcia
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[OCZY] brak galki, ropienie

Post autor: Beeata »

ropienie oczu moze byc tylko jednym z symptomow jakiejs choroby i nalezaloby jednak pokzac szczura wetowi. Wetowi-nie konowalowi !! Rumianek odradzam,podobno siersc wypada od niego ,wystarczy przegotowana woda ,lub slaba herbata .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”