[LEKI] Gentamicyna

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Karolcia
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 26, 2004 12:41 pm

[LEKI] Gentamicyna

Post autor: Karolcia »

Godzinke temu wróciła z zygfrydem od weta.Niepodobało mi się jego kichanie , około 4 razy usłyszałam taki dziwny dźwięk cos jakby mu się nosek zapchał i nie mógł dobrze oddychć. Tak więc postanowiłam iśc do weta.Pani weterynarz po obsłuchaniu stwierdziła że w płuckach nic nie słychać i podał mu zastrzyk z GENTAMICINY. Tak go to zabolało że wyrawał się i zaczoł tak przeraźliwe piszczeć i syczeń uciekł mi do kaptura i strasznie popiskiwał.Jakby tego było mało dostał jeszcze jeden zastrzyk witamiki z czyms tam tu ponownyc horror.Jutro tez ma iść na wizytei znowu zastrzyk nie wiem jak on to zniesie jest tak wystraszony- niepotrafie mu pomóc, teraz odsypia mam nadzieje że dostał dobry lek i wyzdrowieje.
karolcia
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[LEKI] Gentamicyna

Post autor: Beeata »

a nie mogla dac mu antybiotyku do picia? I wlasciwie to na co mu go dala? profilaktycznie czy jak? zastrzyki z witamin zazwyczaj sa bardzo bolesne wiec nie dziw sie ze szczur szalal.
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Karolcia
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 26, 2004 12:41 pm

[LEKI] Gentamicyna

Post autor: Karolcia »

Wogóle powiedziała że płuca czyste ale nie poinformowała nas dlaczego mu to daje no pewnie antybiotyk na przeziębienie a witaminy na wzmocnienie, ja podaje mu viboit i echinacea.Zapytam jutro czy nie może mu podac leku doustnie zreszta ze on wszystko do dzibka wsadzi.A najlepsze że zapłaciłam 35 zł myśle że to troche drogo.
karolcia
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[LEKI] Gentamicyna

Post autor: olka »

Gentamycyna to antybiotyk stary jak świat, ale wciąż skuteczny... Są wokół niego dyskusje (stosowanie tego środka długo i w dużej dawce u niemowląt i małych dzieci powodowało uszkodzenie słuchu), ale w weterynarii jest stosowany powszechnie i co tu mówić - sprawdza się. Kichanie i "świszczenie" podczas oddychania mogą świadczyć np. o zapaleniu górnych dróg oddechowych - myślę, że dlatego wet zdecydował się na antybiotyk - na wszelki wypadek... Jedni lekarze wolą dać wpierw ziółka, inni od razu antybiotyk...
Olka
Karolcia
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 26, 2004 12:41 pm

[LEKI] Gentamicyna

Post autor: Karolcia »

Jutro mam następną wizytę i nie wiem co robić bo moja mysza jest strasznie przestraszona, ogólnie jest strasznie z nami związany adziś to nie ten szczurek jest naprawde przestaszony boi się szybszych ruchów.Dziś u weta normalnie lekarka z nim sie naszarpała.Słyszeliście może czy Gentamycyne można podawac w innej formie niż w zastrzyku bo ja nie moge patrzec jak on tak cierpi.Porozmawiam jutro z wetem mam nadzieje że znajdzie inny sposób niz ten zastrzyk.
karolcia
Karolcia
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 26, 2004 12:41 pm

[LEKI] Gentamicyna

Post autor: Karolcia »

Dostał jednak lek w tabletkach, już mu jedna porcje dałam. Biore go na taki sposób że umieszczam kawałeczek tabletki w kulce z chleba czy bułki a mój łakomczuch to zjada. Ale musze przyznac jest jakiś dziwny mniej kicha ale jest bardzo przestraszony od wczoraj. W sumie mu się nie dziwie po takich przeżyciach tez bym dzika była jednak mam nadzieje ze mu to szybko przejdzie.
Aha dostał lek o nazwie jeśli cos nie pomyliłam enobiofox(nie jestem pewna końcówki fox) ale jeszcze sie postaram dowedzieć.
Pozdrawiam
karolcia
Awatar użytkownika
molll
Posty: 722
Rejestracja: pt lis 12, 2010 3:48 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: [LEKI] Gentamicyna

Post autor: molll »

Z gentamycyny można również robić inhalacje małym szczurkom. Dodawać 1 ampułkę gentamycyny na dzień i robić 3 inhalacje w ciągu dnia przez 3 dni.
Ze mną: liczi... mango juz za TM ... :'(
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”