[SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Post autor: sauatka »

jak wiecie Aksela mam od dzis, jest bardzo malutki ma chyba ze 6 tyg. zauwazylam ze kolo zadka ma skore rozowa :? nie wiem i chcialam zapytac czy moge mu przemywac skore rumiankiem bo chyba gdzies w jakims poscie widzialam ze mozna :? szukalam tego ale nie znalazlam :roll: a nie chce go narazac narazie na wizyty u weta bo taki malutki jest i jeszcze nie oswojony
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

[SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Post autor: AniaP »

A koło zadka to znaczy gdzie na górze, na dole? Różowe koło zadka to chłopczyk może mieć swoje klejnoty ;)

Jeżeli nie jest to żadna ranka tylko różowa skóra to chyba narazie nie trzeba się tym przejmować.
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Post autor: Ania »

Bardzo często w ten sposób objawia się świerzb - zaróżowienie odbytu i okolic narządów płciowych, często występują krwawe kupki i siusianie na czerwono. Proponuję -> weterynarz -> zeskrobiny -> leczenie. Jak najszybciej.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

[SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Post autor: Mimysia »

Nie chcę tworzyć nowego tematu więc piszę tu.Dziś zauważyłam u mojej Miki za uchem na szyi czerwony plamy.Kiedy ją pomacałam to wyczułam kilka strupków.Co to może być? :-(
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
szczurzyca
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 11:25 am

b?ble

Post autor: szczurzyca »

Heja. Jestem tu zupełnie nowiutka. Pierwszy raz weszłam na tą stronę, bo nie wiem do kogo się zwrócić. Moja koleżanka ma od ok. tygodnia parkę szczurków (pixi i dixi :-)). Ale ostatnio zauważyła bąble na całym ich ciele. Podobno jest ich bardzo dużo. Ja tego nie widziałam jeszcze. Jak myślicie co to może być. Czy szczurki rozchorowały się już w sklepie (tylko nie było objawów) czy u kaśki. Ja mam tylko koszatniczki więc się nie znam na chorobach szczurów. :zlosc:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Post autor: krwiopij »

primo - nie mam pojecia, co moze dolegac tym szczurkom i z samego opisu nic nie wywnioskuje... szczurki musi obejrzec dobry weterynarz (polecam zajrzec do dzialu 'weterynarze')... to moga byc pasozyty, swiezb, grzybica czy inna choroba skory... tak czy naczej zwierzaki musza byc leczone - i to jak najszybciej...

secundo - czy parka to dwa szczurki roznej plci? jesli tak, to koniecznie przekaz kolezance, zeby je natychmiast rozdzielila! samczyk moze zaplodnic samiczke, a nie dosc, ze to prawdopodobnie rodzenstwo, to jeszcze z pewnoscia sa za mlode... nie wspominajac juz o tym, ze sklepowych szczurkow zdecydowanie nie powinno sie mnozyc...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
szczurzyca
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 11:25 am

[SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Post autor: szczurzyca »

Tak to zdaje się jest parka. Ale w sklepie były razem. Zapytamy się sprzedawcy czy to rodzeństwo. A co do tych bąbli, to może od drapania się takie mają? Zadzwonie do niej i poproszę o dokładniejszy opis. A u weterynarza też już chyba była ale nie wiem co jej powiedział (zapytam się).
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Post autor: krwiopij »

w sklepie byly razem, bo ci kretyni sprzedwacy maja w glebokim powazaniu, czy brat zaplodni siostre, czy nie... jesli zwierzaki sa roznej plci, trzeba je natychmiast i na stale rozdzielic - i tyle... (pozniej wyjscia sa 3: oddac komus jednego szczurka i przygarnac towarzystwo tej samej plci dla pozostalego, trzymac szczurki oddzielnie i sprawic im po kolezance/koledze lub wykastrowac samczyka...) to jest wazniejsza sprawa, niz problemy skorne...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
lilla
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 9:04 pm

Re: [SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Post autor: lilla »

Hej, zauważyłam dzisiaj u mojego szczurka zaczerwienienie na skórze. Jak zwykle sprawdzałam czy wszystko i nich w porządku (poszukiwania guzków i innych zmian) i przeczesując futerko zauważyłam ,że jeden ze szczurków ma zaczerwienioną skórę.. w innych miejscach była ona różowawa , a w tym jednym zdecydowanie zaczerwieniona. Czy to może być czymś poważniejszym? Czy np. efektem zabaw szczurzych itp.?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [SIERSC I SKORA] zaczerwienienia

Post autor: Paul_Julian »

Może faktycznie dostał pazurkiem od drugiego. Jak nie ma tam żadnych innych zmian , wyłysienia (ale takiego chorobowego) , czy "łupiezu" , to chyba wszystko ok. Zobaczysz jutro :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”