Środki na uspokojenie.

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Alma
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:48 pm

Środki na uspokojenie.

Post autor: Alma »

Nie jestem pewna czy umieściłam temat w dobrym miejscu :) .

Po raz kolejny zwracam się do was o pomoc w sprawie tego samego szczurka- Alberta. Żaden z reszty ogonów nie sprawia mi tylu klopotów ::) .
Wcześniej prosiłam o pomoc w sprawie jego agresji. Zaproponowaliście kastrację. Dziś Albert jest już kastratem, ale to nie zmieniło wiele. Nadal gryzie, biega jak szalony, najwyraźniej taki ma charakter :) ...
Weterynarza również zmieniłam, jak mówiliście. Zorientowałam się jak mnie naciągał, gdy zapłaciłam za lek do psa 100zł. Ten sam lek w aptece 41,20zł >:( .
Ostatnio Albert nabawił się świerzbu. Pani weterynarz nie zgodziła się go przyjąć jeśli nie będzie pod wpływem leków uspokajających. Nie ma co jej za to winić, ja też boję się go dotykać, gryzie wszystkich... Moje pytanie do was jest takie: Jaki lek uspokajający zastosować?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Środki na uspokojenie.

Post autor: akzi »

a ta weterynarz ci nie powiedziała ??? skoro zaproponowała leki uspokajajace powinna cos podpowiedzieć.
zadzwon do jakiejs kliniki i zapytaj.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Alma
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:48 pm

Re: Środki na uspokojenie.

Post autor: Alma »

Rozmowa toczyła się mniej więcej tak:
Ona: -Nikt pani takiego szczura nie przyjmie.
Ja: -To co mam mu podać przed wizytą?
Ona: -Środki uspokajające.
Ja: -Jakieś szczególne?
Ona: -No uspokajające...
???
Awatar użytkownika
Alma
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:48 pm

Re: Środki na uspokojenie.

Post autor: Alma »

Ratunku! Właśnie się zorientowała, że jednemu z moich szczurów leciała krew z penisa!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Środki na uspokojenie.

Post autor: Paul_Julian »

Zmień weta, przecież szczura nie można tak faszerowac lekami. Na uspokojenie działa Kalm-aid , ale to tzreba dłuzej podawać. Żeby szczur był spokojny, to trzeba by go chyba napchac relanium, a tu łatwo przesadzić.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Alma
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:48 pm

Re: Środki na uspokojenie.

Post autor: Alma »

W takim wypadku co proponujesz? A może jakieś zioła...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Środki na uspokojenie.

Post autor: Paul_Julian »

Spróbuj z tym Kalm Aid'em. Jednorazowo na wizytę nie pomoże, ale może pomóc na dłużej. http://szczury.org/viewtopic.php?p=703527#p703527

A lek na świerzb (biomectin) mozesz kupić u weta bez szczurka. Objawy pasożytów są bardzo rozpoznawalne. Dawkowanie wet Ci poda, i musisz leczyć całe stadko.

Co do tej krwi z penisa, to nie wiem ... To już musisz weta zapytać i musi koniecznie obejrzeć szczurka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Alma
Posty: 64
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:48 pm

Re: Środki na uspokojenie.

Post autor: Alma »

Włożyłam chusteczkę do kuwetki, wysikał się kilka razy, ani śladu krwi. Czy możliwe, by wtedy się zwyczajnie skaleczył?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Środki na uspokojenie.

Post autor: Paul_Julian »

Byc moze jadł coś czerwonego i to tylko był taki kolor. W kazdym razie obserwuj.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”