RTG - pomoc w analizie zdjęcia

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

RTG - pomoc w analizie zdjęcia

Post autor: milen87 »

Hej wam.
Chciałabym poprosić osoby, które studiują weterynarię lub inne osoby, które znają się na rzeczy o interpretację zdjęcia mojego Gucia. (tu nieco więcej o jego objawach )
Chodzi mi zwłaszcza o stan płuc (degeneracja płuc?), serce (niewydolność krążeniowo-oddechowa?) i ewentualnie zwyrodnienie kręgosłupa w tylnym odcinku (to tak przy okazji - chłopiec ma niedowład w tylnych nóżkach).
Wiem, że najlepiej mieć opinię dobrego weta (wyślę zdjecia p. Milenie Wojtyś), ale nie raz forumowicze wykazują się większą wiedzą, a opinie warto skonfrontować.

Tu widok ogólny

Obrazek


A tu zbliżone płucka i serce. Mam nadzieje, że widać co trzeba, ja jako laik nie widzę nic :/

Obrazek
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: RTG - pomoc w analizie zdjęcia

Post autor: milen87 »

* tu nieco więcej o jego objawach: http://szczury.org/viewtopic.php?f=171&t=32982
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: RTG - pomoc w analizie zdjęcia

Post autor: tahtimittari »

Hah, Entreen mi wysłała linka z rtg, to aż się zalogowałam :) \

Generalnie to wyraźnie widzę spore zwyrodnienie kręgosłupa (w jakim wieku jest szczurek nawiasem mówiąc?)

Co do płuc i serca, to kiepsko szczerze powiem, w części powietrzenej bardzo wyraźne są oskrzela,co świadczy o słabej wydolnosci, a serduszko strasznie zlewa się z płatem z przodu, co świadczy o tym,że albo serce jest monco powiększone (ale znów nie widać, bby było powiękoszone w inną stronę), albo ten płat jest nieczynny.
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: RTG - pomoc w analizie zdjęcia

Post autor: tahtimittari »

Tak gapiąc się jeszcze na kręgopsłup to polecam przedyskutowanie z lekarzem podawania czego przeciwbólowego, bo takie zwyrodnienie może dawać :-X popalić
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: RTG - pomoc w analizie zdjęcia

Post autor: milen87 »

Szczurek ma 2 lata, ale już z pół roku ma lekkie niedowłady w tylnych łapkach. Rok temu miał poważne i chyba niedoleczone zapalenie płuc i kicha, smarka od tego czasu i nie możemy tego zaleczyć. Czyli chyba powinien oprócz przeciwbólowych dostawać coś na serce i na ułatwienie oddychania? Biedul mój ...:/
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: RTG - pomoc w analizie zdjęcia

Post autor: tahtimittari »

Można spróbować z minimalną częścią mniejszego Vetmedinu (jakaś 1/20 kapsułki), to poprawi funkcjonowanie serca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”