Alergia na szczura, poważny problem.

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
adigno
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 23, 2011 10:28 pm

Alergia na szczura, poważny problem.

Post autor: adigno »

Witam, nie wiem gdzie umieścić ten post więc umieszczam go tutaj.

Proszę Was o pomoc bo problem jest poważny.. Od października mam z dziewczyną szczura i tak jak na początku było dobrze to tak od lutego okazało się ze ma allergie na szczura, jak dowiedziałem sie u lekarza i poczytałem chodzi konkretnie o mocz szczura i jak sie okazuje jest to prawda. Objawia sie to ciaglym katarem, kaszlem i łzami nawet czasem. Mielismy rade żeby miec żwirek dla kota jednak mało to skuteczne , czesto sprzatamy ale to mało daje, czasem pół nocy ja kaszel męczy. Na noc dajemy ja do łazienki ale i tak sa lekkie objawy czasem. Jak sie domyslacie ciezko juz nam teraz zrezygnować ze szczurka, ale jesli nie znajdziemy sposobu będziemy do tego zmuszeni.. Jeśli ktoś ma podobny problem lub wie jak sobie z tym poradzić, podłoże leki, bardzo proszę o pomoc.

Obrazek

Milka :)
adigno
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 23, 2011 10:28 pm

Re: Alergia na szczura, poważny problem.

Post autor: adigno »

Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Alergia na szczura, poważny problem.

Post autor: unipaks »

Alergia może i pewnie będzie się nasilać, powodując na skórze parzące bąble i prowadząc nawet do astmy. Leki łagodzą, ale skutkiem bywa niejednokrotnie niszczenie śluzówki żołądka, co czasem prowadzi do kłopotów wywołanych np łatwiejszym wnikaniem helicobacterii .
Przepraszam, że tak bez owijania w bawełnę, ale lepiej się chyba nie oszukiwać i poszukać dla ślicznej Milki dobrego domku w dziale o adopcjach... :-\
Przykro mi... :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Alergia na szczura, poważny problem.

Post autor: smeg »

Tym bardziej, że szczury to zwierzęta stadne i nie mogą żyć w samotności, a dwa szczury pewnie wywołałyby jeszcze gorsze objawy :( http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=9126 - są już tematy o alergii, np. tutaj.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
adigno
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 23, 2011 10:28 pm

Re: Alergia na szczura, poważny problem.

Post autor: adigno »

Obawiałem się właśniej takich odpowiedzi, dzięki za odzew, jednak jeśli ktoś cokolwiek jeszcze by wiedział pomocnego w tym temacie prosze o odpowiedź, wersja z oddaniem to najgorszy scenariusz ale bardzo prawdopodobny.. :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”