[NERKI] dieta podczas choroby

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

[NERKI] dieta podczas choroby

Post autor: Yrsa »

Hej! Nie wiem czy ktos mnie jeszcze tutaj pamieta! :)

Moja mała Lilith (coreczka mojej Misao) jest bardzo chora. Dr Wojtyś powiedziała, że prawdopodobnie to nerki. Mała dostała steryd i teraz mam jej robić zastrzyki z Cobactanu raz dziennie. Jako, że to nereczki to chciałam spytać was co takiego może, a czego nie może jeść szczurek w czasie choroby nerek?
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[NERKI] dieta podczas choroby

Post autor: moni »

A czy nie powiedziała co to za choroba nerek?
Z tego co wiem to jest różnica między dietą przy zapaleniu, niewydolności czy kamieniach.
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[NERKI] dieta podczas choroby

Post autor: IVA »

Niestety nigdy nie spotkałam się z choroba nerek u ogonka.
Moge jedynie powiedzieć, że przy niewydolności nerek u ludzi napewno należy wykluczyc sól i ograniczyc do minimum lub przyprawy. Poza tym warto podawać zioła moczopedne i oczyszczające (znowu tutaj sprawdzić się może pokrzywa). Dla ludzi tez niezłe jest piwo, gdyz działa mocno moczopędnie.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

[NERKI] dieta podczas choroby

Post autor: Yrsa »

Niestety dzisiaj w nocy moja Lilith odeszła. Nic juz nie jadła, czołgała się... To chyba była niewydolność nerek. Dr. Wojtyś powiedziała, że ona ma całe pobrużdżone nerki. Nie dało sie nic zrobić... :'(
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

[NERKI] dieta podczas choroby

Post autor: Banshee »

:(
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[NERKI] dieta podczas choroby

Post autor: krwiopij »

dzisiaj w jednej z ksiazek o gryzoniach (chyba 'male zwierzeta domowe') przeczytalam, ze przy chorobie nerek powinno sie jak najbardziej ograniczyc bialko i karmic szczurka gotowanym ryzem z dodatkiem przeparatow witaminowych... jutro jeszcze raz przejrze te ksiazke i postaram sie wiecej szczegolow zapamietac...

Yrsa, szczerze wspolczuje odejscia lilith... :(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Yrsa
Posty: 270
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:45 pm
Kontakt:

[NERKI] dieta podczas choroby

Post autor: Yrsa »

A mi dr Wojtyś powiedziała, że trzeba dużo jugortu albo Lakcid podawac. No i dawałam jej jogurt bo i tak nic innego jej nie przechodziło przez gardło. Ale to i tak nic nie dało... :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”