Ratunku ;(

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szagara
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 11, 2012 6:20 pm

Ratunku ;(

Post autor: szagara »

Przepraszam,że tak z biegu, ale jestem tu nowa.

Mam problem z moją ogoniastą..
Może zacznę od tego, że jest typową Albinoską. Mam ją od roku, a uratowałam ją ze sklepu zoologicznego przed wężem.. Jak ją brałam miała już pół roku. Nie mamy innych towarzyszy bo nie niestety nie mamy dla nich miejsca. Ale razem wspaniale spędzamy czas (ponieważ szczura w klatce spędza tylko noce). Gdy nawet nie mam dla niej czasu bo się uczę to zwija mi się w kłębek na kolanach i śpi do wieczora..

Jak ją wzięłam z zoologicznego to mi chorowała. Ciągle miała problemy ze skórą, a szczególnie z uszami okazało się, że miała wszy. Udało się ją wyleczyć! dostała jakiś antybiotyk i od razu męczarnia się skończyła.

Jednak teraz znowu zaczęłam zauważać, że ma problemy z równowagą.. Wiem, że z racji że ma czerwone oczy to zachowuje się dziwnie ( stoi bez ruchu i się kiwa na przednich łapkach żeby złapać ostrość), ale teraz zaczęła spadać.. Próbuje wejść do klatki, spada, wspina się po kocu, spada.. i nie to, żeby się źle złapała czy coś.. Jak ją wezmę na ręce i próbuje stanąć na dwie łapki, żeby mnie polizać po twarzy to potrafi się przewrócić na plecy ;( schodzi z np. pufy i bęc.. to nie to zwinne lądowanie co kiedyś.. jak kot spada na 4 łapki. Wyczytałam w necie, że to może być problem z błędnikiem. Jak widzę jak spada to zawsze ją łapię, ale no sami wiecie, nie da się upilnować 24/h tak ruchliwej szczurki.. wyczytałam również, że tego się nie da wyleczyć niestety, a może się to nasilać.. niechcący doszłam też do tematu gdzie ktoś pisał, że musi z tego powodu uśpić szczurka. Proszę napiszcie cokolwiek.. jak tylko dostanę wypłatę w połowie miesiąca idziemy do weterynarza.. ale ja chyba wyjdę z siebie do tego czasu.. niepotrzebnie negatywnie się nakręciłam..


A to moja Szarusia: http://1.bp.blogspot.com/-9m02i2Cbubs/T ... /razem.jpg
a to w trakcie choroby z uszkami:
http://3.bp.blogspot.com/-HEETRj53_ow/T ... CN0349.JPG http://1.bp.blogspot.com/-rjqT5KCU1hQ/T ... CN0304.JPG
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ratunku ;(

Post autor: xiao-he »

To dobrze że razem spędzacie czas. Ale to bez sensu. Czy iskasz ją? Czy śpisz z nią w hamaku? Czy bijesz się z nią o jedzenie? Czy liżesz ją? Czy bawisz się z nią podgryzając ją i szczypiąc zębami? Czy grzejesz ją własnym ciałem gdy jej zimno? NIE.
Nic, ani nikt nie zastąpi szczurowi innego szczura!!! Tu: http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=8541 masz link, poczytaj, a potem bierz szczura.
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ratunku ;(

Post autor: xiao-he »

PS Ona nawet w 0,000001 % NIE JEST albinosem :-\
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: Ratunku ;(

Post autor: ozi »

Takie objawy wskazują na problemy neurologiczne. Do weterynarza, i to szybko. Jak nie masz teraz pieniędzy to może spróbuj od kogoś pożyczyć? Swoją drogą, dobrze jest pamiętać, żeby odłożyć sobie co jakiś czas jakieś pieniądze na taką własnie "czarną godzinę"
Obrazek
szagara
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 11, 2012 6:20 pm

Re: Ratunku ;(

Post autor: szagara »

Dlaczego nie jest albinosem? :(
Byłam u weterynarki, która również miała szczurki, nawet stadko i powiedziała, ze to albinoska..
Jutro ją zaniosę do veta. Trudno najwyżej będziemy razem jabłkami się żywić do wypłaty :).

do: xiao-he
Bardzo mi przykro, że nie jestem szczurem.
Ten post założyłam, żeby poprosić o pomoc, a nie rozważać to czy dobrze postąpiłam RATUJĄC Szarkę.
Miałam ją zostawić w tym wiadrze (bo nie była już nawet w klatce), wystraszoną, ledwo trzymającą się na łapkach kiedy czekała na śmierć?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ratunku ;(

Post autor: Paul_Julian »

Albinos to biała (od urodzenia) z czerwonymi oczkami. Twoja to husky. Husky są szare na karczku i pleckach, i z biegiem czasu jasnieją . Twoja ma jeszcze czerwona oczka,stąd pomyłka.

Podejrzewam, ze Xiao-he nie doczytała nawet do końca Twojego postu.

Postaraj sie pozyczyć pieniądze, bo przy klopotach z blędnikiem ważny jest czas i szybkie reagowanie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
szagara
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 11, 2012 6:20 pm

Re: Ratunku ;(

Post autor: szagara »

Dziękuję bardzo!

Wiem, że albinosy są uwarunkowane genetycznie tym, że nie mają pigmentu, ale myślałam, że to dotyczyć może np. tylko oczów. Ta weterynarka mnie oświeciła (a może ociemniła?), że to może być albinos. Ja się przy swojej chaszczakowej upierałam, no ale.. Cóż, zmyliły mnie oczka czerwone głównie i to, że ma bardzo jasnego koloru skórę, a szczególnie stópki i ogonek i uszy.


OK! Pakujemy się rano w transporter i lecimy do weta. Tyle już przeszła, wypadałoby już trochę odpocząć od ogoniastych tych choróbsk..
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ratunku ;(

Post autor: xiao-he »

Przepraszam że tak na Ciebie naskoczyłam. To bardzo miło z Twojej strony że ją uratowałaś. Chciałam tylko podkreślić że szczurki są stadne i potrzebują towarzysza. Owszem, nie doczytała do końca postu, mój błąd. Po prostu chciałam powiedzieć że jeśli masz możliwość wzięcia drugiego szczurka to zrób to. ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
szagara
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 11, 2012 6:20 pm

Re: Ratunku ;(

Post autor: szagara »

Byłyśmy w weterynarza i cóż.. weszłam z nią do gabinetu i nagłe ozdrowienie? (ponieważ spała mi w wtulona przy kapturze) Kiedy wyczuła, że coś nie pachnie jej świeżym powietrzem, wyszła niepewnie sprawdzić teren.. i co? Zwinnie ze skoczyła mi z rękawa na stół do badań, przeszła kilka kółek po czym stanęła na dwóch łapkach i się patrzy.. położyłam ją na podłogę, polatała trochę, a jak już wybadała teren wróciła, wspięła się po mnie i wlazła z powrotem do kaptura zwinąć się w kłębek. Szczerze? Bardzo dziwne zachowanie jak na nią.. ale od tamtej pory żadnych problemów.. cały czas ją obserwuję i nic.. jakbym nowego ogonka dostała tylko z takim samym charakterem i umaszczeniem.

Z racji, że przygotowuję się do sesji i całymi dniami jak mam wolne i ślęczę nad książkami to ta potrafi mi na złość notatki pozabierać, że jej po karczku nie chcę podrapać. :) coś niemożliwego się z nią stało, takiej werwy dawno nie miała. Może się dotleniła morskim powietrzem w czasie podróży do weta.. hahaha
szagara
Posty: 13
Rejestracja: pn cze 11, 2012 6:20 pm

Re: Ratunku ;(

Post autor: szagara »

Chcę jeszcze podziękować za wsparcie. Cały czas mam się na baczności i obserwuję ją pilnie.. no zobaczymy.. teraz leży pod otwartym oknem (mam siatkę specjalnie dla niej założoną) i wygrzewa się na słonku mordką wtuloną w ręcznik. :)

Dziękujemy oby dwie! :)

Obrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ratunku ;(

Post autor: xiao-he »

Jakaż ona piękna ::)
Zamykamy temat ;)
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”