dziwne objawy + strupy

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
lanexia
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 31, 2009 12:01 pm
Lokalizacja: UK

dziwne objawy + strupy

Post autor: lanexia »

Witam, od jakiegoś czasu moja niunia (za 2 miesiące skończy 2 lata) ma kilka strupków na plecach. odstawiłam białko, niby było lepiej, ale jest nawrót i ciągle je rozdrapuje. poza tym gdy próbuje się drapać nawet w nieskomplikowany sposób to się przewraca, a zawsze utrzymywała równowagę. wygląda jakby chodzenie sprawiało jej trudność. również zauważyłam, że gdy np. zbliżam do niej dłoń to zamiera i odwraca się tak jakby nie słyszała albo nie widziała, że coś się do niej zbliża. po pokoju kręci się jak zwykle, ale w klatce chodzi od jednego końca do drugiego i rozgląda się tak jakby czegoś szukała powtarzając tą czynność wiele razy (nigdy tak nie robiła). podsumowując:
1. strupki na plecach
2. przewracanie się przy drapaniu, tracenie równowagi
3. osłabione tylne łapki co powoduje trudności w chodzeniu. szeroko rozstawione łapki i bujanie się na boki
4. reagowanie na moją zbliżającą się dłoń albo dotyk w sposób jakby nie widziała albo nie słyszała
co może być przyczyną? czyżby starość? dodam, że mieszkam w uk i nie mam sprawdzonego weta i obawiam się, że nie mają pojęcia o leczeniu szczurków. z góry dziękuję za pomoc
z Nami: Śnieżka, Missy, Ellie
za TM: Tusia, Czacza, Vanilka, Szara, Babu
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: Paul_Julian »

Kilka osób u nas jest w UK, mozesz tez poszukać na angielskojezycznych forach. MOze być jakis problem neurologiczny + jakiś pasożyt.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: Hanka&Medyk »

Może być nawet guz przysadki mózgowej :( Strupki możliwe, że są problemem pobocznym.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: Hanka&Medyk »

http://ratguide.com/health/neoplasia/pi ... _tumor.php dla weta, na wszelki wypadek. Może będzie w stanie coś rozpoznać.

U nas generalnie mysza stawała się nieobecna, rozkojarzona, traciła orientację, równowagę, nie domywała się, nie dawała rady trzymać jedzenia w łapkach (daj jej np. coś chrupkiego, co trzeba przytrzymać), miała problemy z gryzieniem, paluszki w przednich łapach przykurczone.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
lanexia
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 31, 2009 12:01 pm
Lokalizacja: UK

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: lanexia »

właśnie wróciłam od weta. przepisany Galastop. jaka powinna być dawka dla dziuni jeśli waży 380g ?
z Nami: Śnieżka, Missy, Ellie
za TM: Tusia, Czacza, Vanilka, Szara, Babu
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: akzi »

ale to chyba powinien ustalic wet a nie ty .
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
lanexia
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 31, 2009 12:01 pm
Lokalizacja: UK

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: lanexia »

ustaliła, ale pomyliła się kilka razy robiąc to więc chcę się poradzić czy dawka jest odpowiednia 0,5ml co 3 dni
z Nami: Śnieżka, Missy, Ellie
za TM: Tusia, Czacza, Vanilka, Szara, Babu
ObrazekObrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: Hanka&Medyk »

Polecam kontakt z dr Rzepką lub Kacprzak-Kamińską w warszawskiego Medica-Vet.

Z moich doświadczeń wynika, że na początku lepiej podawać codziennie. U nas dawki były o wiele większe niż 0,5ml, ale i objawy bardziej nasilone. Lepiej skonsultować sprawę z wetem, który już ma doświadczenie w tej materii.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: unipaks »

Mnie się to charakterystyczne chodzenie na szeroko rozstawionych łapach, trudności w zachowaniu równowagi podczas drapania oraz słabość tylnych łapek kojarzy z zapaleniem mózgu (opon mózgowych). Jeśli jest pochodzenia bakteryjnego, najczęściej Baythrill chyba się podaje, w zastrzykach nie nazbyt płasko pod skórą , żeby nie powstała martwica. Duże znaczenie ma szybkość reakcji i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia.
Czasem podobne objawy daje wylew. ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: Hanka&Medyk »

Kurczę, przydałoby się, żeby to zobaczył specjalista z doświadczeniem w chorobach układu nerwowego.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
lanexia
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 31, 2009 12:01 pm
Lokalizacja: UK

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: lanexia »

objawy się pogorszyły wieczorem po podaniu galastopu, wcześniej jeszcze jakoś reagowały tylne łapki, a teraz już wszystkie 4 są rozjechane na boki i mała się czołga. w klatce była bardzo niespokojna więc całą noc spędziła ze mną w łóżku. dziewczyna nie ma pojęcia o leczeniu szczurów, posiłkuje się informacjami z ratguide.com właśnie od niej wróciłam, przepisała baytril. nie wiem co robić.. :( mała leży praktycznie cały czas na boku, teraz się przebudziła i leżąc przebiera łapkami. zjadła troszkę gerberka, ale z wielkim trudem leżąc w nim praktycznie po szyję. musiałam ją podtrzymywać. czuć jaka jest wiotka, przelewa się przez palce. gdy ją kładę to ma sztywny ogonek. jadę odebrać baytril i spróbuję jej go podać..
z Nami: Śnieżka, Missy, Ellie
za TM: Tusia, Czacza, Vanilka, Szara, Babu
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lanexia
Posty: 32
Rejestracja: pt lip 31, 2009 12:01 pm
Lokalizacja: UK

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: lanexia »

Obrazek

tak wygląda malutka od kilku godzin. ciągle śpi i miała nieregularny oddech teraz trochę się wyrównał, prawie się nie rusza.. żadnych zmian po podaniu baytrilu..
z Nami: Śnieżka, Missy, Ellie
za TM: Tusia, Czacza, Vanilka, Szara, Babu
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: Paul_Julian »

Steryd chyba powinna dostać jeszcze. niedobrze wygląda :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: dziwne objawy + strupy

Post autor: unipaks »

Wygląda to niedobrze, oby ten baytril pomógł...
Musisz bacznie obserwować ją i uważać, czy dobrze oddycha, czy się nie męczy. Dobrze gdybyś miała Convalescence Support do sporządzania papki, do tego trochę Herbi Care Plus, żeby zjadała błonnik. Karm ją z palca albo ze strzykawki bez igły oczywiście; póki je, jest szansa
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”