Dziwne objawy u 1,5 rocznej szczurzynki.

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
AlexRothaar
Posty: 109
Rejestracja: śr lis 10, 2010 12:38 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Dziwne objawy u 1,5 rocznej szczurzynki.

Post autor: AlexRothaar »

Moja Emi dziwnie się zachowuje. Zawsze pełna energii, a teraz takie coś.

Objawy, które zaważyłam:

-przez 2-3 dni miała jakby wodę w brzuchu, ale jej to zeszło (taki duży, wodnisty brzuch, jak się dotknęło to `pływało` wszystko),
-chodząc buja się na boki, przewraca się,
-mam wrażenie, że minimalnie przechyla główkę na prawo... ale nie wiem czy to już złudzenie z paniki czy naprawdę tak jest,
-zaczęła jeść duże ilości wapnia - co normalnie nie chciała nawet powąchać,
-zmniejszył się jej apetyt, nie to, że nie jada wcale, ale sporo mniej niż zwykle (normalnie wsypywałam jedzenie do miski i odrau je wynosiła, a teraz leży jedzenie i nawet tam nie zagląda),
-cały czas leży w domku albo na hamaku (a normlanie to była wielka uciekinierka, non stop wyłaziła, biegała, broiła...).

Najpierw myślałam, że zrobiła się taka apatyczna bo kilka dni temu odeszła od nas Basia, z którą ona non stop przebywała. Zachorowała na serduszko i niestety leczenie nie pomogło. Zawsze jak jakiś szczurek odchodzi ze stada to reszta przez kilka dni jest taka dziwna, ale Rocky już broi a u Emilki zauwazyłam te dodatkowe objawy, które opisałam...

Co jej może być? Ktoś ma jakiś pomysł?
Obrazek
Awatar użytkownika
AlexRothaar
Posty: 109
Rejestracja: śr lis 10, 2010 12:38 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Dziwne objawy u 1,5 rocznej szczurzynki.

Post autor: AlexRothaar »

Aha, dodam, że ma ok 1,5 roku (ur się 15 grudnia 2010).
Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne objawy u 1,5 rocznej szczurzynki.

Post autor: StasiMalgosia »

A dlaczego ta woda zeszła? W sensie dałaś jej coś antybiotyk sterdy furosemid cokolwiek? Czy dużo pije?
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne objawy u 1,5 rocznej szczurzynki.

Post autor: Paul_Julian »

Ja bym nie gdybał, tylko jutro szedł do weta. Moze być coś neurologicznego, albo guz przysadki, a wodę może zwyczajnie wysikała.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”