[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

[OBOJNIACTWO] ch?opak czy dziewczyna?

Post autor: ajlii »

Niepokoi mnie mój szczurek (chyba) Szamil. Gdy go braliśmy, 4 tygodnie temu (a sprzedawca ocieniał go na ok. 4) wszyscy obstawiali dziewczynę (sprzedawca, mój Mąż i ja). U jego rodzeństwa było wyraźnie widać małe jąderka (po uniesieniu ogonka), u niego nie. Weterynarz, 2 tygodnie później też obstawił panienkę. Ale kilka dni później inny weterynarz - specjalista od małych zwierząt, stwierdził że to samczyk. Obecnie Szamil ma ok. 8-9 tygodni i zupełny brak jąderek. Nawet zarysu, po uniesieniu ogonka nie ma. Dzisiaj widzieliśmy szczurki o połowę mnniejsze od niego z wyraźnymi cechami płci. Mamy też samiczkę - Julkę i jest wyraźna różnica w długości krocza między odbytem a cewką moczową, wg tego Szamil to chłopak. Dodam jeszcze że u Julki, troszkę starszej są już widoczne sutki. Szamil z kolei czasem siusia jak jest na nowym miejscu, czego Julka nigdy nie robi. Szamil, w dniu zakupu był o połowę mniejszy od Julki, obecnie jest już większy. Bardzo proszę o poradę, niepokoi mnie ten brak jąderek u Szamila no i nie wiem co z relacjami maluchów - rozdzielać je czy nie? Nie zauważyłam jeszcze specjalnego zainteresowania sferą seksualną u żadnego z moich szczurków.
Czekam z niecierpliwością na poradę i dziekuję :)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Meggy »

są w Wawie dobrzy specjaliści (patrz "Weterynarze"), może przejdź się z nią(nim), niech zweryfikują... Bo to, w jakim tempie rośnie jest cechą indywidualną, tak jak znaczenie terenu i tak samo może być z tą odległością... ale możliwe chyba też jest "niespłynięcie" jąder (poprawcie mnie studenci wet jeśli się mylę). Ale przyznam, że ciekawy problem masz, życzę powodzenia :)

edit:
właśnie sobie przypomniałam, ze z moim świniaczkiem było podobnie - Maksiu jak nic był samcem (i było to widać), ale jak kiedyś pojechaliśmy z nim na wakacje to pani weterynarz dałaby se głowę uciąć, że jest samiczką (dodam, że potem został szczęśliwym ojcem :) ) więc wetowie też nie są nieomylni ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: krwiopij »

pierwszy raz spotykam sie z takimproblemem... wiem jednak, ze u szczurow czasami jadra nie zstepuja domoszny...to rzadkie, ale sie zdarza... o ile sie nie myle - powoduje bezplodnosc (proszemnie poprawic, jesli nie mam racji)... jesli to maly faktycznie jest samczykiem, powinien zostc wykastrowany - jadra, ktore nie zeszly, moga byc przyczyna roznych chorob i sa podobno podante na nowotwory...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: oliwi@ »

hmm.. moja koleżanka ma szczura albonoska od jakichś 7 miesięcy... szcurasowi nie zeszło jedno jądro (można je wyczuć u dołu jamy brzusznej)
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: ajlii »

Dzięki za odpowiedzi :) Sprawa już się rozwiązała!!!
Dr Mikłusz obejrzał Szamilka i stwierdził... obojniactwo! Mój szczurek ma pochwę i prącie jednocześnie, być może ma jąderka, któe nie zstąpiły i już raczej nie ma co się tego spodziewać. No cóż, podobno tak u szczurków bywa :) A my i tak kochamy nasze maleństwa :))))
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Anita »

Co?! Szczur obojniak, pierwsze słyszę :?
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Meggy »

zastanawiałam się nad tym rozwiązaniem pisząc pierwszego posta, i odrzuciłam je jako zbyt mało prawdopodobne, ale... wszystko się może zdażyć :D a obojnactwo jako błąd genetyczny występuje chyba u wszystkich rozdzielnopłciowych
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Anita »

Nieźle... jestem w ciężkim szoku :shock:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: krwiopij »

kurcze... niezly numer... poszperalam troche w sieci i znalazlam dwa tematy na innych forach:
http://www.livejournal.com/community/ra ... 05615.html
http://www.network54.com/Forum/message? ... 1005844474

moze w czyms wam pomoga... zaraz sama zabieram sie za czytanie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: ajlii »

Dzięki za zainteresowanie i pomoc. Szamil chowa się zdrowo, nie widać żeby miał jakieś problemy w związku ze swoją wadą. Pokazałam Go jeszcze jednemu weterynarzowi - potwierdził obojniactwo. Napewno ma jedno jąderko, można je wyczuć w brzuszku, ale nie spieszy się do wyjścia i chyba to już nigdy nie nastąpi. Szamil jest pełen energii (dzisiaj znalazłam go za pralką, ale najchętniej śpi w szafie wśród ubrań), ale co dziwne w stadku 2-szczurzym to samiczka rządzi. On znosi różne rzeczy, Ona urządza gniazdo. Julka zawsze śpi na górze, choć sierść sobie czyszczą wzajemnie. I jeśli się ganiają po podłodze, to On zawsze za Nią. Jeśli jesteście zainteresowani, to będę co jakiś czas wrzucać kolejne rewelacje dotyczące wychowania szczurka-obojniaka i jego relacji z samiczką. Pozdrawiam :)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Grepefruitka
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 25, 2006 9:15 pm

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Grepefruitka »

Sorry za odkopanie wczoraj kupiłam szczura koles w sklepie powiedzial ze to samiec sama widzialam tam jajka ;] ale dzis po 2 dniach juz nie mam jajek tylko brudną dupkę. czy to mozliwe ze to bylo ze stresu i spuchla mu pupka i nie mogl zrobic kupy?
teraz mam zagadkę czy to dziewczynka czy chlopiec bo nie ma jajek a wczoraj mial niech mi ktos pomoże ;] jakby co to moge dorzucic zdjecia w słabej jakości
Natka :]
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: ESTI »

Grepefruitka, to daj fotki, bo z Twojego opisu trudno stwierdzic.
Obrazek
Grepefruitka
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 25, 2006 9:15 pm

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Grepefruitka »

Obrazek Obrazek Obrazek

noi co na to?

jest bardzo mlody boi sie trzesie prawie nic nie je ale to pewnie przez nowe miejsce. jest taki i po boczkach mu tak brzuszek chodzi...
Natka :]
Grepefruitka
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 25, 2006 9:15 pm

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Grepefruitka »

jest temat o moim drugim szczurku w chorobach bralam go jako samiec ale mu albo jajka zniknełay albo nei wiem co niech ktos mi powie co to jest?bo tematy o chorobach nie odznaczaja sie duzą ilościa odwiedzin
Ostatnio zmieniony sob kwie 01, 2006 5:14 pm przez Grepefruitka, łącznie zmieniany 1 raz.
Natka :]
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[OBOJNIACTWO] chłopak czy dziewczyna?

Post autor: Ewqa »

W jakim wieku jest ten szczurek?
Według mnie to samiczka, albo dziwny przypadek. Na zdjęciach po lewej w ogóle nie widać żeby to był samiec, A w tym po prawej to bardziej wygląda na próbę robienia kupki ;) (tu za żartowałam ale moje tak wyglądaja jak robią seryjnie ze strachu u weta)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”