[GUZ] jakie badania robic?

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[GUZ] jakie badania robic?

Post autor: krwiopij »

z rozwazan czysto teoretycznych (na szczescie) - jakie badanie powinne byc wykonane, kiedy u szczurka zauwazymy guzek? kazdy wet obmaca zwierzaka (nawet jesli pojecia o sprawie nie ma - to chyba kazdy umie), ale obmacanie przeciez nie wystarczy... jakie probki wziac? pod jakim katem je przebadac? na co zwracac uwage?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[GUZ] jakie badania robic?

Post autor: Dixi »

Może biopsja, jakieś prześwietlenia ?,...
Pozdrawiam,
Aguśka
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

[GUZ] jakie badania robic?

Post autor: moni »

Jeżeli pojawi się guzek to najpierw powinno się sprawdzić czy nie jest to krwiak.
Pamiętam jak kiedyś na praktykach ze stażystą pomylilsmy ropień z krwiakiem.Na szczęście szczeniaka udało się uratować.
Ale taka pomyłka u mniejszego zwierzaka nie rokuje dobrze.
Później na macanego określić czy jest to ropień czy guzek.Jeżeli ropień to rozcinamy i czyścimy.A jezeli guzek to powinno sie zrobić biopsję.Taki preparat obejrzeć pod mikroskopem.Jeżeli stwierdzimy raka to powinno się też zrobić biopsję węzła chłonnego który zbiera chłonkę z miejsca w którym wystąpił guz.
Jeżeli to nowotwór to oceniamy mozliwość operacji.Plusy i minusy.
Mam nadzieję,że nic mi się pomyliło ;)
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[GUZ] jakie badania robic?

Post autor: krwiopij »

no dobra, przyznam sie... ma do mnie trafic szczurka z jakims guzem (na oko ponad dwuletnia) i tak sobie mysle, ze trzebaby porzadnie sie nia zajac... :roll:

dzieki, moni... mam nadzieje, ze mala trafi chocby najedna wizyte do dr wojtys i tam zostanie jak najlepiej przebadana... jesli da sie jej jakos pomoc, leczenie bedziemy kontynuowac juz tutaj...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”