[SIERSC I SKORA] strupki

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Wydaje mi sie ze mam problem . Ale nie wiem jak to jest u was . Mam 3 samiczki i czasami mają one takie strupki na plecach lub na boku (krwawe) są one niewielkie ale wydaje mi sie ze nie powinno ich byc . Oczywiscie dziewczyny się ze sobą bawią ale czy to musi miec takie skutki? A moze to są ciche wojny i ja tego nie zauwazam(rozpoznaje)?
Ostatnio zmieniony ndz lis 12, 2006 2:53 pm przez KIRA ŁOBUZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: Dona »

a może to przebiałczenie?
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: myszka »

hmm... a możśe uczulenie, lub pasorzyty?? powiedz jak dokładnie wyglądaja strupki, czy sa wypukłe, czy maja podłużny ksztaut... poprostu czy przypominaja ugryzienie, czy raczej są dziwne??
KIRA ŁOBUZ
Posty: 366
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 4:11 pm

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: KIRA ŁOBUZ »

Nie raczej jak zwykłe zarysowanie . Chciałam sie dowiedziec czy u was tez zdazają sie takie kontuzje ? Są to strupki jagby z czystej krwi ale wypukłe czasem kruszące sie . Ale sa pojedyncze .
Szczuki
*Kira* *Maja za teczowym mostem* *Duma vel Duśka*
=Myśaki=
Defensywa , Churchill , Bilbo , Baggins
HODOWLA MYSZEK RASOWYCH =AMPERI=
gg5162453
Takes
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 11, 2004 8:15 pm

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: Takes »

Moja mysza to miala bardzo długo, ciągle sie drapała i powiększala je. miała na calym ciele.chyba czymś ja posmarowalismy bo puzniej miała ich coraz mniej ale nigdy nie zniknęły
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: Yshia »

odkopuję temat.
Dziś czochrałam mojego ogona, i zauważyłam różowe przebarwienie na sierści - prawdopodobnie od krwi - i znalazłam strupka. Szukałam więcej, ale jest tylko jeden.
Teoś jakoś specjalnie się nie drapie - oprócz regularnego mycia, strupek jest malutki, ale jest na nim zaschnięta krewka. Malutko ale trochę jest.. Zastanawiam się czy to może być świerzb? Szukałam w innych tematach i szczerze mówiąc zbyt wielu informacji nie znalazłam, a żeby nie zakładać nowego tematu, odnawiam ten. Czytałam też o przebiałkowaniu. Jakie są tego objawy?
Być może to powstało podczas iskania przez Filipa, może ugryzł za mocno.. Ale chyba pójdę do weta, żeby nie zaniedbać i nie pójść za późno..
~~jestem chora~~
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: ESTI »

Yshia, to raczej nie zwierzb tylko zwyczajna ranka.
Obserwuj czy nie beda pojawiac sie kolejne, jesli tak to moga byc pasozyty, jesli no to nie ma czym sie martwic. ;)
Obrazek
Caroline86
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 2:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra/Potsdam

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: Caroline86 »

Moja mysza ma to samo, ale jest już starutka bo ma 2 lata i 2 misiące. Ciągle sie drapie i nic nie pomaga. Szkoda mi jej.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: ESTI »

Caroline86, a czy bylas z tym u weta?
Czy cokolwiek zrobilas, poza martwieniem sie?
Obrazek
Scandinavia
Posty: 8
Rejestracja: wt cze 13, 2006 10:30 pm

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: Scandinavia »

Moja ś.p. szczurzyca też to miała....poszłam z nią to veta no i okazało się, że to był pasożyt....radzę iśc do lekarza.
Obrazek
damian2408
Posty: 7
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 5:16 pm

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: damian2408 »

Mój szczurek też miał kiedyś takie strupki,ale on się drapał i miał je od tego.Więc może przypatrz się kiedyś czy one się często drapią.
snoi
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 08, 2006 5:12 pm

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: snoi »

U mojego ogonka, na samym początku był jeden strupek... Drapał się, aż końcu było ich więcej i więcej... Byłam u weta, stwierdził przebiałczenie, ale szczerze powiedziawszy na przebiałczenie to nie wyglądało... Udałam się do innego weta, i to był strzał w dziesiątkę. Pasożyt. I kuracja PULARYLEM. Dość długotrwała, bo ogon miał już sporo strupków, ale widzę wyraźne efekty... Także, lepiej dmuchać na zimne i udać się do weta. Takie jest moje skromne zdanie. ;)
*** My little angel:-) ***
Pudzianica
Posty: 191
Rejestracja: czw lut 02, 2006 12:37 am
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: Pudzianica »

Ostatnio w tej sprawie byłam u weta z moim ogonkiem. Ektopasożyty--> kuracja antybiotykiem--cena kuracji ok. 21 pln (za jeden zastrzyk zapłaciłam 7 pln, 3 dni kuracji)---> efekty zadziwiające. Lekarz kazał mi jeszcze rozpuszczać 1 tab. witaminki ce na 5oo ml wody i podawać jako płyny. Efekt zadziwiający :) --->tzn. Szczuras zdrowy jak ryba!
Moje cioorki:
Vassili(a) Zaitsev (od 22.12.05-27.04.06)
Chuck Norris (od 17.O3.2006)
____________________________________
Wybaczcie, że tak rzadko tutaj bywam :*
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

[SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: kpik »

mam ten sam problem
mlodsza szczurcia ma dwa podluzne strupki, schodzące wraz z rosnieciem siersci, natomiast u starszej zauwazylam chyba tez 2 malutkie punktowe strupki
wystepują w okolicach grzbietu, poza tym szczurki się drapią (ale to wiąze raczej z tym ze sikają w swoje posłanie, nie wazne jak czesto zmieniam chusteczki i szmatki, mają mokro, bo jak tylko wejdą "znaczą legowisko")
zwlekam z wetem bo szukam w białymstoku jakiegos ktory zna się na gryzoniach, poprzednio przy dawaniu zastrzykow starszej szczurzycy bylam u pierwszego lepszego weta, ktory zrobil zastrzyk chyba nieumiejętnie bo mała zestresowala się okropnie i dostala jakby "paralizu", wczesniej tez byla u weterynarza ale nic podobnego nie mialo miejsca

dlatego pytanie do Was, gdzie w moim mieście jest kompetentny weterynarz?
nutka & ola
Awatar użytkownika
Nya
Posty: 53
Rejestracja: wt paź 24, 2006 8:33 pm

Odp: [SIERSC I SKORA] strupki

Post autor: Nya »

Okopuje temat, bo chyba mój problem będzie tu pasował...

Niedawno zauwazyłam u mojego Dedala strupki... Z poczatku myślałam, że to wina Młodego, ostatnio panowała między nimi napięta atmosfera... Ale okazało się, że to nie on... strupków pojawiło się więcej, ale są tylko na linii łapką-kark-łapka. Bardziej z prawej strony. Pojawił się lekki wyciek porfiryny z nosa... Szczury trzymam na żwirku drewnianym i sianku Herbal Pets/ligninie/jakichś szmatkach. Strupki pojawiły się tylko u Dedala, nie są od siebie odzielone. Co to może być? I czy konieczna jest wizyta u weta? Odwlekam ją, bo jedyny znany mi i godny zaufania weterynarz ma gabinet kilka km ode mnie, własnego samochodu nie mam, a w tych warunkach dla szczurów podróż może być co najmniej nieprzyjemna... No ale jeśli jednak będzie trzeba to transport spod ziemi wykopie ;)
"I wonder how winter will be with a spring that I shall never see..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”