Łyse placki

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Irish
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 11:33 am

Łyse placki

Post autor: Irish »

Co oznaczają te łyse placki u szczura? Jakieś pasożyty? Ma je w kilku miejscach, są duże i nie ma tam nawet kawałka futra, jest po prostu różowa skóra. Nie łuszczy się ani nic. Szczurek często się drapie i ma rzadkie futerko, ale nie wygląda na chorego.


Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SonamiChan
Posty: 147
Rejestracja: sob maja 03, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: Puck

Re: Łyse placki

Post autor: SonamiChan »

Może przebiałczenie? Niestety nie wiem o szczurkach jeszcze za dużo, ale z tego co czytałam przebiałczenie często wywołuje swędzenie skóry i drapanie.
Ze mną: Leonardo Von Clawington oraz Harold
Cody, Santiago i Davis brykają po drugiej stronie tęczy...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łyse placki

Post autor: Paul_Julian »

Piszesz, ze często się drapie - czy to takie drapanie, ze np. coś wcina i nagle przestaje, zeby sie podrapać, jakby go coś w tyłek ugryzło ? Czy po prostu drapie się i czysci w ciągu dnia ?
Jesli drapie się tak bardzo nagle - podczas np. jedzenia czy picia- to moze to oznaczać pasożyty.
Ale takie rzadkie futerko może oznaczać, że szczurek to double rex ( chyba) , czyli takie pół łysolki. I wtedy takie gubienie futerka i posiadanie takiej przerzedzonej sierści to rzecz normalna. Napisz może do Zirrael http://www.szczury.org/memberlist.php?m ... ile&u=2270 , ona ma hodowlę zrzeszoną - może bedzie mogła pomóc :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łyse placki

Post autor: Barakuda »

Mi on wygląda na duble rexa ale fota nienajlepsza więc głowy noe daje. Jeśli reszta sierści jest falowaną i wibrysy są skrecone to jest duble rex i tak będzie miewał.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łyse placki

Post autor: Barakuda »

Teraz się dopatrzylam że wibrysy ma proste jak druciki. Może wizyta u weta wyjaśni wszystko.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łyse placki

Post autor: Paul_Julian »

Ale to jest ogonek chyba z zoologa czy wpadki, wiec nie wiem , czy taki wpadkowy bedzie miał wszystkie cechy double rexa.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Irish
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 25, 2014 11:33 am

Re: Łyse placki

Post autor: Irish »

To nie jest double rex. Prawdopodobnie ma jakieś wszoły czy coś, bo swędzenie przeszkadza mu nawet w jedzeniu. Byłam w sklepie zoologicznym i dostałam insectin, tylko nie wiem jak go stosowac. Mam posypywac szczurka co tydzień a potem wyczesac, ale ile mam tego sypac? Czy to można przedawkowac?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łyse placki

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej to idz do weterynarza, albo zadzwon do jakiejs lecznicy i zapytaj. Albo idz do lecznicy z tym Insectinem i popros o aplikację :)
Zwykle się robi jeden psik ( bo to spray), a potem za 10 dni drugi raz. Ale nie wiem, czy to nie trzeba najpierw psiknąc na rękawiczke , a potem poglaskac szczurka w tej rekawiczce.
Najbezpieczniejsza jest 1 kropla ivermektiny na karczek. Mozna zakupić u weta za kilka złotych i aplikować w domu. Jedna kropla co 10 dni, i tak 3 dawki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”