gronkowiec i zapalenie ucha - alternatywne sposoby leczenia

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

gronkowiec i zapalenie ucha - alternatywne sposoby leczenia

Post autor: karolaina »

witam,
moja szczurka od 3 miesięcy ma zapalenie ucha.
najpierw dostawała 3 tygodnie baytrill w zastrzykach i było ok, ale po kilku tygodniach uszko znów się zaczęło zamykać, pojawiła się krew, ropa i strupki.
zmieniłam weterynarza, zrobiliśmy wymaz i wyszedł m.in. gronkowiec. 2,5 tygodnia przyjmowała bactrim, uszko się otworzyło. w piątek wieczorem zauważyłam luźną kupkę, a bactrim się przeterminował, więc odstawiłam.
dziś uszko znów zaczyna się zamykać...
dodatkowo szczurka drapie się i ma miejscami łyse placki, które rozdrapuje do krwi.
drugi szczurek również ma jeden wyłysiały placek od dłuższego czasu, ale myślałam, że to szefowa stada jej wygryzła.
we wtorek mamy wizytę u weterynarza i postaram się dopytać, ale...
trafiłam na taki wpis...
http://www.aniamaluje.com/2013/07/jak-n ... sie-z.html
nie mam pojęcia skąd skołować korę z brzozy, ale olejek herbaciany jest do kupienia w każdej aptece
i teraz moje pytanie czy ktoś próbował w taki sposób pozbyć się gronkowca i czy olejek z drzewa herbacianego nie jest szkodliwy dla szczurów?
jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia to będę wdzięczna za odpowiedzi,
również jeśli chodzi o normalne metody leczenia, bo szczurka ma już lekko ponad 2 lata, a w ciągu 3 miesięcy - 5 tygodni przyjmowała różne antybiotyki.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: gronkowiec i zapalenie ucha - alternatywne sposoby lecze

Post autor: Paul_Julian »

Na zapalenie ucha powinien pomóc Aurizon. Jedna kropelka w każde uszk przez 2 tygodnie.
Zawiera marbofloksacynę , więc jesli z wymazu wyszlo, że ten gronkowiec jest na to wrażliwy to na pewno pomoże.
http://www.lekowet.pl/?option=products_details&id=216

Co do innych metod leczenia to nie wiem. Ale spróbujcie z leczeniem miejscowym na uszko. I być moze Bactrim dodatkowo.

Łyse placki może wydrapywac próbując sięgnąć łapką do ucha, bo swędzi. Chyba, ze podłapała jeszcze pasożyta, ale lepiej nie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: gronkowiec i zapalenie ucha - alternatywne sposoby lecze

Post autor: karolaina »

dzięki za odpowiedź,
konsultowałam się z weterynarzem i powiedział, że mogę eksperymentować na własną rękę. na razie chyba się nie zdecyduje.
póki co antybiotyk odstawiony, przemywamy tylko ucho jakimś płynem, niestety trzeba wyleczyć brzuszek.
dostałam probiotyk od weterynarza, jutro się kończy, kupiłam lakcid dla bobasów - czy ktoś wie w jakiej dawce to podawać??
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: gronkowiec i zapalenie ucha - alternatywne sposoby lecze

Post autor: hekatomba »

A Lakcid występuje w wersji dla bobasów? Jeśli chodzi o zwykły Lakcid, to nie ma jakichś szczegółowych wytycznych dotyczących jego dawkowania. Zwykle podaje się od 1/4 do nawet 1/2 ampułki. Możesz zacząć od mniejszej dawki i obserwować stolec. Jeśli jego konsystencja zacznie być nieco za rzadka, to zwiększ dawkę do 1/3 lub 1/2 ampułki. Pamiętaj również, że probiotyk najlepiej podawać ok. 2h po podaniu antybiotyku.
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: gronkowiec i zapalenie ucha - alternatywne sposoby lecze

Post autor: karolaina »

sorki, za błąd.
mam w domu lakciobaby, probiotyk dla bobasów, w saszetkach.
niestety, u mnie w aptece powiedzieli, ze lakcidu w ampułkach w ogóle nie mają, nawet na zamówienie.
hekatomba
Posty: 82
Rejestracja: sob sty 04, 2014 3:49 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: gronkowiec i zapalenie ucha - alternatywne sposoby lecze

Post autor: hekatomba »

Lakcid możesz zamówić stąd. O "lakciobaby" nie słyszałam. Jeśli chodzi Ci o LacidoBaby, to myślę, że w zależności od tego, jak dużo proszku znajduje się w jednej saszetce, zaczęłabym od podobnego dawkowania, tj. 1/4 saszetki i ewentualnie zwiększyła dawkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”