Szczur zjadł tabletkę/i

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Yahoo
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 6:35 pm

Szczur zjadł tabletkę/i

Post autor: Yahoo »

Więc tak, kąpię się spokojnie, nagle słyszę jakiś głośny dźwięk, od razu zorientowałem się, że mój pupil coś wpiernicza. Pomyślałem, że jakiś plastik czy coś, więc troszkę pospieszyłem się z kąpielą i wyszedłem zobaczyć co szczuras gryzie, okazało się, że to tabletki które zostawiłem na stole, niestety pudełka po nich nie mam, wiem tylko, że to witamina B, a zalecane dawki to 2 na dziecko, 4 na osobę dorosłą (pojedynczo) z tego co wiem mój szczur zjadł 1 lub 3. Poradzi ktoś, coś? Może to być dla niego groźne? Prosiłbym o szybką odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur zjadł tabletkę/i

Post autor: Paul_Julian »

Pewnie nic mu nie bedzie. Szczur moze spokojnie zjesc 1 wit B dziennie np. w przypadku problemów neurologicznych. I pewnie tylko pogryzl, bo B jest gorzka i niedobra :D
Szczury wiecej gryzą takie rzeczy niż jedzą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Yahoo
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 6:35 pm

Re: Szczur zjadł tabletkę/i

Post autor: Yahoo »

O tym, że witamina B jest gorzka i niedobra dobrze wiem, ale mój szczur zje wszystko :D
W każdym razie dzięki za odpowiedź, uspokoiło mnie to bardzo :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczur zjadł tabletkę/i

Post autor: Paul_Julian »

Jakby sie kiedyś zdarzyło, że zje coś trującego lub podejrzanego ( roslina, kosmetyki, inne leki itd) , to mozna spokojnie podać nawet pół tabletki "węgiel". Jest słodka, mozna ją rozpuscic, albo dac szczurkowi do chrupania. I najlepiej podac jak najszybciej - bo to działa jak odtrutka ( neutralizuje toksyczne rzeczy, czy jakoś tak ;) ) , no i działa przeciw biegunce. A biegunka to pierwszy znak zatrucia.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Palula
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 19, 2015 11:42 pm

Re: Szczur zjadł tabletkę/i

Post autor: Palula »

Hej. Mam pytanie o wit. D (dla niemowląt). Jeden z moich ogonków jest bardzo ciekawski i wszedł sobie na półkę gdzie zostawiłam kapsułkę po wit. D. Było tam jej trochę na dnie, bo nie do końca się wyciska. Wiecie wcinał jak szalony, nawet uciekał z nią ;) Wątpię, że coś mu się po tym stanie, bo daje to 3 miesięcznemu dziecku, a kapsułka jest zrobiona z żelatyny w razie nieszczęścia. Myślicie, że jeśli mu to tak smakuje to oddanie mu "skorupki" po wit. nie zaszkodzi mu a może wręcz pomoże ??? Jeśli to głupie pytanie to sorry :D ::)
Didi 8.12.2014, Lula 8.12.2014
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczur zjadł tabletkę/i

Post autor: smeg »

Witamina D (oraz D2, D3) jest toksyczna dla szczurow, jest nawet skladnikiem niektorych trutek. Jest toksyczna dla gryzoni, poniewaz podwyzsza poziom wapnia we krwi, powodujac hiperkalcemie i uszkadza narzady wewnetrzne. Kilka lat temu potrzebowalam witaminy K dla dzikiego szczura podejrzewanego o zatrucie sie trutka i naszukalam sie w aptekach, bo wiekszosc wit. K dla niemowlat byla z dodatkiem wit. D. Oczywiscie jednorazowe wylizanie resztek z kapsulki nie powinno miec wplywu na zdrowie, ale lepiej nie podawac jej celowo.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”