Przechylona główka, brak równowagi

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Spasiek
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 9:34 pm

Przechylona główka, brak równowagi

Post autor: Spasiek »

Hej, założyłam tutaj konto, ponieważ wydaje mi się, że coś jest nie tak z moim szczurkiem i chciałabym dowiedzieć się co to może być, a niestety nie mam blisko weterynarza, który zajął by się szczurkiem. Nie chce też zabierać szczurka w dość długą podróż skoro nie jestem pewna czy coś mu jest, także bardzo proszę o pomoc.

Mój szczurek ostatnio jest jakiś leniwy, może lekko osłabiony, przechyla ciągle główkę na bok, traci równowagę i zdarza mu się przez jakiś czas ciągle chodzić w kółko. Jest taki od jakichś 2-3 dni...

Czytałam coś o zapaleniu ucha, objawy są bardzo podobne, oprócz jednego, w zasadzie chyba najważniejszego- ciemna ciecz o niemiłym zapachu lecąca z uszka. Nie zauważyłam czegoś takiego u mojego szczurka, choć wydaje mi się, że zmienił mu się może troszkę jego kształt. Nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z chorobą... A może to tylko ja jestem przerażona i tak mi się wydaje z tą zmianą kształtu...


Proszę o jakąkolwiek pomoc ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przechylona główka, brak równowagi

Post autor: Paul_Julian »

Nie zawsze coś cieknie z uszka, a czasem nie wyczujesz zapachu. Ale powinnaś pojechać ze szczurkiem do weta, zwykle pomagają krople ( np. Aurizon) na jakies 2 tygodnie do wkraplania w chore uszko. Trzeba sie tym zająć jak najszybciej, żeby stan sie nie pogorszył.

Zobacz , czy nie masz jakiegoś weterynarza blisko siebie : http://szczury.org/viewforum.php?f=13
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Spasiek
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 9:34 pm

Re: Przechylona główka, brak równowagi

Post autor: Spasiek »

Paul_Julian pisze:Nie zawsze coś cieknie z uszka, a czasem nie wyczujesz zapachu. Ale powinnaś pojechać ze szczurkiem do weta, zwykle pomagają krople ( np. Aurizon) na jakies 2 tygodnie do wkraplania w chore uszko. Trzeba sie tym zająć jak najszybciej, żeby stan sie nie pogorszył.

Zobacz , czy nie masz jakiegoś weterynarza blisko siebie : http://szczury.org/viewforum.php?f=13


Wielkie dzięki, przynajmniej już teraz wiem, że nic mi się nie wydaje i to może być coś poważnego...
Jak najszybciej pojadę z nim do weta
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przechylona główka, brak równowagi

Post autor: Paul_Julian »

Wet moze zajrzeć do uszka taką latarką ( nie wiem jak to sie poprawnie nazywa), albo włozyć wacik na patyczku i jak ten wacik będzie śmierdzieć, to wtedy w uszku jest jakies paskudztwo.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”