Rozcięta skóra

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nieuczesany
Posty: 4
Rejestracja: wt sie 20, 2013 2:23 pm

Rozcięta skóra

Post autor: Nieuczesany »

Witam. Mam dwa szczury od ponad pół roku. Dzisiaj wymieniając im wodę zauważyłem że czarny ma w okolicach nogi rozciętą skórę do mięsa ok. 3cm. Nie wydaję mi się, że to drugi szczur go tak załatwił, ponieważ rozcięcie jest równe jakby zrobione nożem. Z rany nie leci krew. Najbliższego weterynarza mam 1,5 drogi pociągiem. Jakieś rady? Przemyć wodą utlenioną?
Z góry dziękuję,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rozcięta skóra

Post autor: smeg »

Szczur potrafi zrobić drugiemu taką ranę ciętą, jak od noża - wystarczy, że zahaczy zębem i szarpnie. Jeśli Twoje szczury mają ok. pół roku, wkraczają właśnie w wiek dojrzewania - w tym okresie niektórym samcom odwala przez zbyt duży poziom hormonów i stają się agresywne. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, najlepszym wyjściem będzie kastracja agresora - po kilku tygodniach od zabiegu znowu stanie się łagodny.

Samego rannego szczura oddziel najlepiej do osobnej małej klatki lub do transportera, gdzie dasz mu ręczniki papierowe zamiast ściółki. Wymieniaj je kilka razy dziennie i staraj się utrzymać otoczenie szczura w maksymalnej czystości. Szczury goją się bardzo dobrze, jutro rana powinna być już zasklepiona, za po ok. 2-3 dniach możesz szczury połączyć z powrotem ze sobą. Ranę możesz przemyć, ale najlepiej nie wodą utlenioną, bo szczypie, tylko np. rivanolem albo octaniseptem.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”