Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Wika1106
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 28, 2013 9:52 am

Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: Wika1106 »

Witam serdecznie. Potrzebuję Waszej pomocy. Moja szczurzyca- Pysia ma ok 1 roku i 3 miesięcy. Parę dni temu zauważyłam u niuni problemy z chodzeniem, następnego dnia nie chodziła w ogóle, jej tylne nóżki miały jakby niedowład. chodziła tylko jak musiała i sprawiało jej to ogromnie trudności.Potem problemy wystąpiły równiez u przednich łapek (zaciskała w piąstki). Następnego dnia (w Sobotę) zabrałam jej do weterynarza. Klinika niestety nie jest typowo "gryzoniowa" i lekarz od małych ssaków przyjmował dopiero we wtorek do tego czasu niunia dostawała antybiotyk i środki przeciw zapalne. We wtorek jej stan bardzo się pogorszył a do weterynarza szła już "ledwo żywa". Specjalistka zidentyfikowała ropomacicze i jeszcze tego samego dnia zorganizowała operacje. Pysia była w ciężkim stanie i jej rokowania były ostrożne. Jednak bardzo ją kocham i zdecydowałam się na zabieg. Operacja się udała wszystko było w porządku, mała miała ogromny apetyt, próbowała się przemieszczać. Jedynym problemem był niedowład który nie za bardzo chce ustępować. Wczoraj (Piątek) Dostała ostatnia kroplówkę i antybiotyk w zastrzyku (następne porcje miała przyjmować w domu) A na ten niedowład sterydy które miały jej pomóc. Niestety stan Pysi jeszcze tego samego dnia bardzo się pogorszył, straciła apetyt, i taką chęć do życia. leży tylko, nie próbuje wstawać a jedzenie muszę w nią wciskać. dodatkowo zaraz po weterynarzu zaczęła dziwnie charczeć jakby miała problemy z oddychanie (przeszło po paru godzinach). Początkowo myślałam że to od sterydów. jednak dziś zauważyłam, że z jej dróg rodnych leci mętno-biały bardzo śmierdzący płyn. gdy złapałam za brzuszek w tej okolicy, "ropy" wyleciało bardzo dużo.
Nigdzie w internecie nie mogłam znaleźć objawów które pasowały by do objawów Pysi dlatego zaczynam oddzielny wątek.
Czy mieliście może podobną sytuację, albo podejrzewacie co jej może być?
Jutro jak najszybciej jadę do lekarza, jej lekarka uważa że może to być ropień kikuta macicy, ale bez usg raczej się nie dowiemy.
Dodam że Pysię naprawdę bardzo kochamy, i chcemy jej szybkiego powrotu do zdrowia a ja zalewam się łzami jak tylko pomyśle że mogła by odejść. A jej siostra sama w klatce bardzo tęskni.
Ma bardzo dobre warunki, dostaje smakowite gerberki i witaminy, ma termofor i moją opiekę w zasadzie 24/7.
Proszę dajcie znać jeśli posiadacie jakieś informacje.
Z góry ogromnie wszystkim dziękuje.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: Paul_Julian »

Może byc ropień, jak najbardziej. Często po operacji robi się ropień w tym zagłębieniu po fragmencie tkanki, np. po usunięciu guza. Niedowładem bym sie w tej chwili najmniej martwił.

Jesli jesteś z Warszawy - możesz jeszcze teraz zadzwonić do Pulsvetu http://www.pulsvet.pl/ ( lekarze są do 22giej) i opisac sytuacje . Oczywiscie, że najlepiej jesli szczurkę obejrzy ten sam lekarz, który ją operował, ale może pomogą Ci w kwestii co zrobić do jutra. Moze czymś przemywać, moze delikatnie wycisnąć , czy coś.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: ol. »

Ropa równocześnie z rany i z pochwy to brzmi źle;( Zarówno jeśli to ropień kikuta macicy jak i zapalenie po operacji, to ropa w jamie brzusznej grozi (albo już jest) zapaleniem otrzewnej i sepsą. Sama nic nie zrobisz oprócz podania antybiotyku, ale obawiam się, że przy nieopanowanej ropie wewnątrz niewiele on zdziała;( Jak najszybciej do weta żeby otworzył i wyczyścił...
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: ol. »

Podałabym też przeciwbólowy, cokolwiek to jest szczurkę na pewno bardzo boli;/
Wika1106
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 28, 2013 9:52 am

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: Wika1106 »

ol. pisze:Ropa równocześnie z rany i z pochwy to brzmi źle;( Zarówno jeśli to ropień kikuta macicy jak i zapalenie po operacji, to ropa w jamie brzusznej grozi (albo już jest) zapaleniem otrzewnej i sepsą. Sama nic nie zrobisz oprócz podania antybiotyku, ale obawiam się, że przy nieopanowanej ropie wewnątrz niewiele on zdziała;( Jak najszybciej do weta żeby otworzył i wyczyścił...
Rana goi się bardzo ładnie, ropa leci z pochwy. Jutro jedziemy Do weterynarza.
Wika1106
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 28, 2013 9:52 am

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: Wika1106 »

Paul_Julian pisze:Może byc ropień, jak najbardziej. Często po operacji robi się ropień w tym zagłębieniu po fragmencie tkanki, np. po usunięciu guza. Niedowładem bym sie w tej chwili najmniej martwił.

Jesli jesteś z Warszawy - możesz jeszcze teraz zadzwonić do Pulsvetu http://www.pulsvet.pl/ ( lekarze są do 22giej) i opisac sytuacje . Oczywiscie, że najlepiej jesli szczurkę obejrzy ten sam lekarz, który ją operował, ale może pomogą Ci w kwestii co zrobić do jutra. Moze czymś przemywać, moze delikatnie wycisnąć , czy coś.
Jestem z Warszawy, Operowała ja Dr. Procyszyn z Ogonka. ogólnie leczymy się w Wetlandi, która jest po prostu bliżej ale z Ogonkiem współpracuje. Jutro jedziemy do Ogonka. Już tam dzwoniłam do jutrzejszej wizyty mam zapewnić jej wygodę i ciepło i próbować karmić.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: ol. »

Powodzenia w takim razie, trzymam kciuki za szczurkę !
Wika1106
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 28, 2013 9:52 am

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: Wika1106 »

ol. pisze:Powodzenia w takim razie, trzymam kciuki za szczurkę !
Dziekujemy za pomoc. I mam nadzieję że niunia szybko dojdzie mimo wszystko do zdrowia :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: Paul_Julian »

kciukamy! Koniecznie jutro daj znać co się dzieje!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Wika1106
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 28, 2013 9:52 am

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: Wika1106 »

Jutro wszystko napiszę i dam znać, dziękuje bardzo :)
Wika1106
Posty: 10
Rejestracja: śr sie 28, 2013 9:52 am

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: Wika1106 »

Niestety Pysia nie przeżyła nocy [*]
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: noovaa »

Bardzo mi przykro ;(
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: Paul_Julian »

:(
Szkoda :( Biedactwo... Sama nie jest, moja Imbirka równiez w nocy odeszła.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pomocy! komplikacje po operacji ropomacicza

Post autor: ol. »

Przykro mi :(
niech śpi spokojnie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”