PROSZĘ O POMOC

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Guernica5
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 02, 2014 5:05 pm

PROSZĘ O POMOC

Post autor: Guernica5 »

Mój szczur Wiktor ma ok rok. Ostatnio cięzko oddycha. Przeszło mu to, a teraz znowu się zaczyna. Wygląda to na to, jakby mu coś utknęło w gardle. Normalnie chodzi. Ciężko oddycha również przez sen. Rano kwiczał. Jak go połozyłam na wersalce ze mną to się trochę uspokoił. Oddycha tak ciezko od dziś. Klatka jest codziennie czyszczona. Jedzenie je to samo, co na poczatku. Nie wiem, moze to od chrupek Corn Flakes??? Co mam zrobić, żeby mu pomoc? Powtórze, szczurek ciezko oddycha. Teraz nawet nie chce nic sie napic ani zjesc. Wydala kupki normalnie i sika. Także raczej nie jest odwodniony.

Co ja mam robic???? Jak pomoc ukochanemu zwierzakowi?
Guernica5
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 02, 2014 5:05 pm

Re: PROSZĘ O POMOC

Post autor: Guernica5 »

Guernica5 pisze:Mój szczur Wiktor ma ok rok. Ostatnio cięzko oddycha. Przeszło mu to, a teraz znowu się zaczyna. Wygląda to na to, jakby mu coś utknęło w gardle. Normalnie chodzi. Ciężko oddycha również przez sen. Rano kwiczał. Jak go połozyłam na wersalce ze mną to się trochę uspokoił. Oddycha tak ciezko od dziś. Klatka jest codziennie czyszczona. Jedzenie je to samo, co na poczatku. Nie wiem, moze to od chrupek Corn Flakes??? Co mam zrobić, żeby mu pomoc? Powtórze, szczurek ciezko oddycha. Teraz nawet nie chce nic sie napic ani zjesc. Wydala kupki normalnie i sika. Także raczej nie jest odwodniony.

Co ja mam robic???? Jak pomoc ukochanemu zwierzakowi?
a moze to problem z sercem? wczoraj spadł i doznał szoku. Ale się uspokoił. Teraz ciezko oddycha, a mi go bardzo zal
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PROSZĘ O POMOC

Post autor: Paul_Julian »

Przede wszystkim musisz zabrać szczurka do weterynarza. Możliwe, ze ma po prostu np. chore oskrzela, stąd takie dziwne dźwięki.
Tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=13 masz spis weterynarzy- poszukaj kogoś blisko.
Nie wiem, czy dzisiaj ktoś ma otwarte - jesli szczurek nie łapie powietrza pyszczkiem , to mozesz spokojnie pójśc jutro.

Zobacz czy ma miękki brzuszek - moją Nicponię kiedyś wzdęło po corn flakes'ach.
Spróbuj dać mu do jedzenia np. kaszkę dla dzieci albo gerberka, albo gotowane rozciapane warzywa. Może będzie miał na nie większą ochotę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”